Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi havra,Açılış Tarihi:  14 Mart 2009 (14:07), Konuya Son Cevap : 17 Şubat 2012 (23:58). Konuya 2 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 14 Mart 2009, 14:07   Mesaj No:1
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:havra isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 4814
Üyelik T.: 06 Kasım 2008
Arkadaşları:0
Konular: 6
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart EN GÜZELE

EN GÜZELE

Efendim! Size asırlarca yazmak istenip ama yazılamamış asırların en güzel mektubu ile bu nisan da hoş geldiniz demek, bu hicranı bir nebze olsun rahatlatacaktı belki 571 senesinden bu yana yeryüzü sizin gibi biriyle şereflendiğinden beri her nisan gönüllerimize doğmaya devam ediyorsunuz ve ben böyle harikulade olan Allah’ın Habibine bir güzele, en güzele yazılmış bir mektubu güzelce sunma bahtiyarlığına ermek isterdim, becerebilir miyim bilmem, ama en güzel şekilde yazıp, âlemlerin Rabbinin Habibine, âlemin ve tüm mahlûkatın sevgilisine bu sevgiler kadar büyük, güzel ve temiz bir şekilde iletmek isterdim.

Efendim! Size şikâyetsiz bir dünyadan seslenip bütün dünya halklarının ne kadar kardeşçe yaşadığını, birde kendi kalemimle yazıp insan haklarının rencide edilmeden, isteyenin istediği şekilde yaşadığı bir çağın gençlerinden bir name sunacaktım, bülbül terennümlü gözlerden akan yaşların hüzünün ,acının, elemin değil; sevinç gözyaşları diyecektim olmadı.

Efendim! Yüreğimin temiz kalmış bir yerinden bir sayfa çektim önüme canlı ve heyecanlı ve eğer hani siyanür hiddetiyle kulana bilseydim stilomo o vakit size uçsuz bucaksız mekânların insanın aklını başından alan cazibesinden değil, yüreğimde katmerleşmiş size dair duyduğum o muhteşem sevgimden bahsedecektim. Sanmayın ki patavatsız, evhamlı, lakayt lakırdılar edeceğimi, tüm potansiyelimle sevgi stratejisi üzerine görülmedik işitilmedik olağan üstü ve şaşırtıcı birde eşi benzeri görülmemiş mülahazalara dalacaktım bir dalgıç maharetiyle, eğer kullana bilseydim stilomu siyanür hiddetiyle o zaman size güzel günlerden bir kıpır kıpır duygulardan, mevsimlerden ve en önemlisi de savaşsız bir dünyadan söz edecektim.

Sevgili! Kelimelerin kifayetsizliğinin hüznünü yaşıyorken, duygularımı nasıl anlatsam bilmem ki bu rafine edilmiş sevgimden mübalağasız tedavüle yeni girmiş ya da eskidikçe yenileşen şeyler söylemek isterdim, lakın kelime daracığımın dumuruna uğramışlığın hicabıyla başımı öne eğip nisan yağmuru gibi akan yaşlara engel olamıyorum, hani belki temizler yüreğimdeki kiri, dünyadaki kiri, dünyadaki bu savaşı alıp götürür diye…

Sena (Ensar) AVCI

Konu Sahibi havra 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
EN GÜZELE Makale ve Köşe Yazıları talibetün 2 1488 14 Mart 2009 14:07
Baba Şiirler ve Şairler Seleme 1 1477 01 Şubat 2009 21:05
Türkü gözlü -güzele mektup Makale ve Köşe Yazıları KARAKÖSE 4 1889 24 Ocak 2009 23:35
GELİVER NE OLUR Şiirler ve Şairler AşıkıZehra 1 1647 20 Aralık 2008 23:03
Anılar valize sığmaz Makale ve Köşe Yazıları havra 0 1687 12 Kasım 2008 21:50

Alt 14 Mart 2009, 15:57   Mesaj No:2
Medineweb Paylaşımcı Üyesi
Durumu:Seher Yeli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 778
Üyelik T.: 03 Şubat 2008
Arkadaşları:0
Konular: 138
Beğenildi:14
Beğendi:0
Takdir Et:
Standart RE: EN GÜZELE

yüreğine sağlık ne kadar güzel yazmışsın Allah razı olsun

+rep

Kılınmayı bekleyen vakit namazından

daha önemli değildir!!
Alt 17 Şubat 2012, 23:58   Mesaj No:3
Medineweb Sadık Üyesi
talibetün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:talibetün isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15138
Üyelik T.: 08 Aralık 2011
Arkadaşları:11
Konular: 76
Beğenildi:8
Beğendi:1
Takdir Et:
Standart Cevap: EN GÜZELE

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: