Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi KayıpKentli,Açılış Tarihi:  02 Eylül 2009 (18:11), Konuya Son Cevap : 08 Ekim 2009 (10:38). Konuya 97 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı2Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 07 Eylül 2009, 17:43   Mesaj No:21
Medineweb Üyesi
Durumu:KayıpKentli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 3725
Üyelik T.: 11 Eylül 2008
Arkadaşları:0
Konular: 22
Beğenildi:3
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart RE: sadece Türkçüler okusun bu şiiri!!!KÜRTLER OKUMASIN(!!!)

Yazılan tüm yorumların ardından belki şunları ekleyebilirim...

Bu kavga ne yazıkki 2 kürdün 3 tane türke kızıp dağlara çıkma meselesi değildir.

O yüzden Türklerde genelde "bizim kimseyle sorunumuz yok, benim babaannem de kürttü, hepimiz kardeşiz, bizim komşumuz kürt akşam çorba götürdük mesela,dağlara çıkanlar neden çıkmış ki?" anlayılışı hakim. Bu anlayış İNDİRGEMECİDİR.Sorunu besler.Çözmez!

A.Melik abi Konunun Devlet olmadığını söylemiş ama problem bizzat devlet aygıtlarıyla yapıldı.O halde bu devlet araçlarını bu şekilde yürüten sistem/rejim nerden beslenmektedir? Bunu çözmeliyiz.

Pkk Bir Sonuçtur.Akleden arkadaşların şu soruyu sorması gerekir kanaatimce.PKK NEYİN SONUCUDUR?

Mahsun Kırmızıgül'ün GÜNEŞİ GÖRDÜM filminde askere giden bir kardeş eve izne gelir, o gece dağlara çıkan diğer kardeşte eve gelir.Bir asker ve bir pkklı karşılaşır evde.Birbirlerine bakarlar.Asker olan kardeşine der ki:"Bir gün dağda karşılaşacağız o zaman ne olacak?"

Diğer kardeşin cevabı düşündürücüdür:
"Ölürsek Sen Şehid..Ben Terörist"

Pkk'nın NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE diyen ve bundan rahatsızlık duymayan Irkçı uygulamalar ve bu uygulamalara karşı çıkmayanlar en büyük sorumlusudurlar.

Pkk'yı Kürtçe diline ve kimliğine yönelik yapılan baskı,yasaklama ve asimilasyon karşısında sessiz kalan büyük türkiye çoğunluğu sebeb olmuştur.

Haksızlıklar karşısında sustuğumuz için başka yerden başka bir HAKSIZLIK ZUHUR ETMİŞTİR.

önce sorunumuzu tespit edelim.Pkk sorununda 3-5 kürdü suçlayıp, TC sisteminin kemalist ve ırkçı dayanaklarını görmezlikten gelirsek daha vahim PKK lara yol açmış oluruz...

O halde çözüm nedir?

Çözüm sistemle olan iişkilerimizden ve oy verdiğimiz PARTİLERDEN geçmektedir.
Öncelikle MHP nin desteklenmemesi lazım.Bununla birlikte SAĞ partilerin desteklenmemesi lazım.. Yani ABD 'ye taşeron firma olan TANSU ÇİLLER gibi kafaların desteklenmemesi lazım..

Sol partilere gelince, Onlarında ne yazıkki HALKIN DİNİ DEĞERLERİ KARŞISINDAKİ DÜŞMANLIKLARI nedeniyle halkın çoğunluğuna hitap edemiyorlar.

DTP ise sadece kürt sorunundan besleniyor.Kürt sorunu ortadan kalksa DTP nin de bir cazibesi kalmaz.MHP nin de...İkisi de KANDAN VE KAVGADAN varlıklarına destek alıyorlar..

Ortadan PKK yı kaldırın MHP kalmaz. Irkçı sistemi kaldırın Pkk kalmaz.

Bizler Meclise DOĞRU ADAMLAR GÖNDERMİYORUZ. Gönderdiğimiz adamlar yanlış işler yapıyorlar. Daha sonra da bu yanlış adamları TARİKATLAR CEMAATLER GRUPLAR EL BİRLİĞİNCE DESTEKLİYOR..

O yüzden doğuda ciddi bir acı ölüm ve köy boşaltmalar varken maalesef türkiyedeki örgütlü din çevreleri heep sustular..

O halde mevzu Türk-Kürt meselesi değildir.Mevzu sistemdir.Ama ölen çocuklar Kürtlerin ve Türklerin çocuklarıdır..Bu halkın çocuklarıdır...

Eğer akleden bireyler bir YAKIN TARİH OKUMASI yaparlarsa İTTİHAT TERAKKİ kadrolarının daha sonra CHP MHP VE SAĞ PARTİLER eliyle nasıl bir RESMİ TERÖR e imza attıklarını ve VELEDİ ZİNA'ları olan PKK'nın ANALARI OLDUKLARINI anlayacaklardır..

O halde BU PKK'nın babası kim diye soracaksınız di mi?

Babası: ALMANYA YUNANİSTAN FRANSA ABD VE Bölgede ne kadar emeli olan planı olan BÜYÜK ÇAKAL varsa onlar...

Anası: Irkçı Faşist Sağ zihniyetler ve dinci çevreler

VELEDİ ZİNA:Pkk ...

Mazlum ve kullanılanlar ise: Ordunun ve Pkk'nın içindeki GENÇLERDİR!!!

esselam.
Alt 09 Eylül 2009, 15:14   Mesaj No:22
Medineweb Üyesi
tugrulbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:tugrulbey isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2987
Üyelik T.: 11 Ağustos 2008
Konular: 7
Beğenildi:0
Takdir Et:

Bu şiir değil kışkırtmadan başka birşey olamaz şiiri yazan kişinin daha önce
mensubu olduğu çıkar çatışmalarından dolayı dışlandığı kişilere karşı aldığı cepheden başka birşey değil etki tepki;tepki,etki
ve tabiiki hiç bir mısrasına katılmıyorum
eziklik duygusu içinde yakıldık,yıkıldık,eritildik bıktırdı,BENCE BUDA BİR RANT KAPISI OLDU!!
kayıpkentliyi yorumlarından dolayı KUTLUYORUM sadece halkın hür iradesine müdahaleyi kabul edemem isteyen M PARTİSİNE isteyen D PARTİSİNE oy verir ,ki forumun formasyonu particiliğe uygun değildir.
Alt 09 Eylül 2009, 22:32   Mesaj No:23
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1172
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:

Alıntı:
tugrulbey Üyemizden Alıntı

eziklik duygusu içinde yakıldık,yıkıldık,eritildik bıktırdı,BENCE BUDA BİR RANT KAPISI OLDU!!
bu cümlenizi sinir anında yazdığınız bir cümle olduğunu düşünüyorum..
cümlenin neresini ele alırsınız ki ELİMİZDE KALIYOR.
ölümün yakılmanın öldürülmenin faili meçhulun rantı nedir cidden anlamakta zorlanıyorum.
benim ailem öldürüldü,yakıldı,kayıplarım var,cenazemi bile görmedim tecavüze uğratıldık diye feryad eden birisine bakınız cevabınız ne olmuş ;
yakıldık,yıkıldık,eritildik bıktırdı(tuğrulbey)
el insaf hocam el insaffff
düşünceli000
Alt 10 Eylül 2009, 13:48   Mesaj No:24
Medineweb Üyesi
tugrulbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:tugrulbey isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2987
Üyelik T.: 11 Ağustos 2008
Konular: 7
Beğenildi:0
Takdir Et:

abdülmelik nick,i ile yazan arkadaş bazen tutarlı ve mantıklı yazılar yazarken bazende ne demek istediği bile anlaşılamayan yorumlar yapıyorsun ya aynı nick,ile farklı kişiler yazıyor yada çok kişilikli bir haleti ruhuyeniz var cümlenin anlatmak istediğini anlamamış olmanızı veya anlamaya çalışmamanı,zı yine sabit fikrinizemi bağlayalım ?
cümle elimizde kalıyor demişşin cümlenin anlamını beğenmemen ,
cümlenin düşük olduğunu göstermez.
ben buda rant kapısı oldu derken!
bu hadiseler olurken kılını dahi kıpırdatmayan,lar bugün mecliste
makyaj,ları ile 3/5 milyarlık takım elbiseleri ile yine her söylemlerinde
bu olanların baş sorumlusu olan kişiyi ( hatta o nu bile kullanıyorlar)
kurtarmaya çabalıyorlar
tekrar ediyorum ben mazlumdan yanayım kim olursa olsun benim için haklı
olması kafidir bir insan eğer haklı durumda iken veya durup duruyor iken
eziyet görüyor,sa bunu kabul etmekte vicdanı olan bir insana sığmaz
bu durum,da eğer yinede bana el insaf diyorsanız ,!!
istanbulda,ki sel felaketinde yağma başladı
bu yağmayı yapanlar kimlerdir
insanlığını askıya asmış
vicdanı kalmamış
İNSAFI,nı yitirmiş
ölüye,saygısı olamayan
haramı ,helali, unutmuş
kişilerdi
İNSAFSIZLIK kavramı kullanılacak,sa
bu şeyler için kullanıyorum
İŞTE BU ŞEREFSİZLER,DE İNSAF YOK.......
Alt 10 Eylül 2009, 14:44   Mesaj No:25
Medineweb Sadık Üyesi
KARAKÖSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:KARAKÖSE isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5710
Üyelik T.: 18 Aralık 2008
Konular: 48
Beğenildi:14
Takdirleri:53
Takdir Et:

Düşünsenize, yıllarca en kötü muamelelere maruz kalıyorsunuz, dilinden Allahın adını düşürmeyenler, ya bu insafsızlıktır demek yerine üniforma kutsaldır, yaptıkları her harekette gerekli olduğu için yapılmıştır derler.

Sonra bir gün yaşadıklarınızdan söz edersiniz, yine Allahın adını ağzından düşürmeyenler sizde iyice sıktınız artık demeye başlarlar. Reelden yada islami forumlardan tanıdığım(Medineweb dahil) ve islam öğretisine olan bağlılıklarından dolayı sınırsızca değer verdiğim birçok kişinin bu konuda direkt yada dolaylı olarak kürtleri mahkum ettiğini gördüm, üstelik yasaklı yıllarda doğuya hiç uğramamış oldukları halde, rahatlıkla yalan söylüyorsunuz, söylediklerinize çocuklar bile güler şeklinde tavır takınmalarına hiç bir zaman anlam verememişimdir.

Peki çok değerli müminler hoşunuza gidecek şekilde konuşalım, hani islam kardeşliği icabı); "gecen 80 yıl boyunca Yönetim çok adil ve merhamet doluydu, sorunlu olanlar kürtlerdi. zaten tarihte hep başkalarının egemenliği altında yaşamış olmalarıda onların normal haklara sahip olamamaları gerektiğini gösterir. müslüman Kürtler ki, yüce Türk Milleti adı ile onurlandırılmışken, Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak gibi bir değerle ödüllendirilmişken, başka bir şey istemezler zaten.Öyle yaa, suriyede kürtler vatandaş olarak bile kabul edilmiyorlar ve kendi yörelerinin dışında çıkma hakları yok, ırak onlara karşı kimyasal silah kullandı. Ama Yüce Türkiye Cumhuriyeti Devleti kürtleri vatandaş olarak kabul etti, onlara ekmek verdi. Gelin yapmayın etmeyin bizler kardeşiz, hepimiz müslümanız, birbirimizle kavga etmeyelim. bu güzel ülkede birlikte yaşayalım. Ermenilerin oyununa gelen bazı bölücülerin dediği gibi bu ülkede kimseye zulmedilmemiştir. Herkes dosttur, herkes kardeştir. Ermenilerin oyununa gelmeyin." hoşa giden şeyler bitti, bu kadar

Bak adamım konumuz yaşananlar ve sonuçlarıdır, buna inanmak yada inanmamak bir sonraki iştir.
Alt 10 Eylül 2009, 19:09   Mesaj No:26

ali

Medineweb Aktif Üyesi
Durumu:ali isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 18
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:1
Konular: 4
Beğenildi:2
Takdir Et:

tuğrul
gel senle anlaşalım.ikimizde müslümanız.ikimizde iman ettik Allaha ve düzenine.sen kürtleri apo ve benzerleri ile suçluyorsun ben türkleri diğer apo(türkeş) ve avaneleriyle suçluyorum.
sen ihl çıkışlısın ilim iman bakımından daha sağlıklı olman lazım.
ben üniversite ikiye kadar iman nedir bilmezdim.Allaha şükür hidayet buldum.
demem o ki anlaşma metni şu olsun;
Allahım ırkçılık faşistlik haksızlık zülüm yapan kim olursa olsun,her iki apo dahil,ergenekon dahil,ülkü ocakları dahil,pkk dahil,tümmmmmmmmm ırkçı zalim faşist kişilere,
30 bin insanın kanından nemalananlara,
bölgeyı uyuşturucu cenneti edenlere,
pkk yi kürtleri kullanıp nemalananlara,
orduyu ataturku kullanıp nemalananlara,
şehidi kanını kullanıp nemalananlara,
yargısız infazcılara,asit kuyuculara,faili meçhul faillerine,
ülkenin bu kirli savaştan çıkmasını kurtulmasını istemeyenlere,
provakatifçilere,abd vs uşaklarına,yerli iş birlikçilerine,
HAKSIZ OLANA FAŞİST OLANA ZALİM OLANA ALLAH LANET ETSİN.

varmısın imzaya turgut..?!
Alt 10 Eylül 2009, 21:19   Mesaj No:27
Medineweb Sadık Üyesi
dua dilencisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:dua dilencisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6969
Üyelik T.: 10 Şubat 2009
Arkadaşları:32
Konular: 28
Beğenildi:102
Beğendi:27
Takdirleri:690
Takdir Et:

Ne yazık üzerinde konuşulması gereken örnek verilmesi gereken o kadar çok güzel konu varken bu konu hala devam ediyor...
Alt 10 Eylül 2009, 21:32   Mesaj No:28
Medineweb Üyesi
Durumu:KayıpKentli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 3725
Üyelik T.: 11 Eylül 2008
Konular: 22
Beğenildi:3
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Tuğrul'un "tekrar ediyorum ben mazlumdan yanayım kim olursa olsun benim için haklı
olması kafidir bir insan eğer haklı durumda iken veya durup duruyor iken
eziyet görüyor,sa bunu kabul etmekte vicdanı olan bir insana sığmaz
" ifadesi için teşekkürler.Erdemli bir Çıkış göstermiş.Lakin A.Melik ABİye karşı yorumunu pek doğru bulmadım.A.Melik Tutarsız görmedim ben...

Ali Kardeşin sözlerinin altına ise BENDE İMZAMI atarım...

Konunun başlığına takılmak yerine konunun içerisinde ORTAK BİR DİL VE TUTUM YAKALAMAYA çalışalım..

Kimin ne konuyu konuşacağı ise O KONUYU KONUŞMAK İSTEYEN KİŞİLERİ İLGİLENDİRİR...
Alt 10 Eylül 2009, 22:17   Mesaj No:29
Medineweb Üyesi
Durumu:KürtOğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 813
Üyelik T.: 19 Şubat 2008
Arkadaşları:1
Konular: 2
Beğenildi:1
Takdir Et:

Alıntı:
KayıpKentli Üyemizden Alıntı
A.Melik Tutarsız görmedim ben...

Ali Kardeşin sözlerinin altına ise BENDE İMZAMI atarım...

imzalıyorum.
Alt 10 Eylül 2009, 22:41   Mesaj No:30
Medineweb Sadık Üyesi
dua dilencisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:dua dilencisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6969
Üyelik T.: 10 Şubat 2009
Arkadaşları:32
Konular: 28
Beğenildi:102
Beğendi:27
Takdirleri:690
Takdir Et:

Kimin ne konuyu konuşacağı ise O KONUYU KONUŞMAK İSTEYEN KİŞİLERİ İLGİLENDİRİR...

iyi o zaman kardeş konuşun zaten yorum yapmam bu başlıga artık ,dogru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmışya ama melik hocama karşı daha düzeyli ve dikkatli söz kullanın ben bu siteye üye oldum olalı böyle konuları yada benzerlerini çok okudum demek istedigim böyle konular çözüm çare oluyorsa sizin düşüncelerinize devam edin....

Konuyu Toplam 3 Kişi okuyor. (0 Üye ve 3 Misafir)