Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi KayıpKentli,Açılış Tarihi:  02 Eylül 2009 (18:11), Konuya Son Cevap : 08 Ekim 2009 (10:38). Konuya 97 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı2Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 12 Eylül 2009, 20:52   Mesaj No:61
Medineweb Sadık Üyesi
AŞK'ÜL İSLAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:AŞK'ÜL İSLAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38
Üyelik T.: 30Haziran 2007
Arkadaşları:0
Konular: 245
Beğenildi:29
Beğendi:0
Takdirleri:146
Takdir Et:
Standart RE: sadece Türkçüler okusun bu şiiri!!!KÜRTLER OKUMASIN(!!!)

Kadir kardeşim ; birincisi, bu toplumda herkes senin gözlüğünle bakmıyor olaya, olayın dibinin nelerden başladıgını senin bildiğin kadar bilen çok az insan var.İkinci olarak ; insanlar özelden genele gidiyorlar.Ben bu yüzden sonuç gördüğün o psikolojik olay şu an TOPLUMUN BAKIŞ AÇISIDIR. Ve bu toplum bu bakış açısı ile hareket etmektedir. Ve sonuçta yine bu bakış açısı ile önümüzdeki aylarda ya iç savaş çıkartacaklar, ya da istenilen olacak ve sonuçta Kürt halkına hakettikleri değer verilecektir. Yani 80 yıl evvelinin insanları yok artık, yeni bir gençlik var ortada, ne yapacaksa bu gençlik yapacak.Ama senin bahsettiğin yerden tutacaklarını inan zannetmiyorum ben...
Alt 12 Eylül 2009, 21:42   Mesaj No:62
Medineweb Üyesi
Durumu:KayıpKentli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 3725
Üyelik T.: 11 Eylül 2008
Konular: 22
Beğenildi:3
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Toplum üzerinde bir değerlendirme yapıyoruz zaten...Şuan muhattabım toplum değil, toplum üzerinden sizsiniz...Toplum meselelerin kaynağını bilmediği için böyle oluyor zaten.Ama biz bize konuşuyoruz ve ben düşüncelerimi size aktarıyorum...

Psikolojik sorunlar ANA SORUN HATTA SORUNUN ÇIKIŞ kaynağı değil bizzat SORUNLARIN SONUCUDUR.

Bunu siz anlayın yeter kardeşim.
Alt 13 Eylül 2009, 13:06   Mesaj No:63
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
KayıpKentli Üyemizden Alıntı
Toplum üzerinde bir değerlendirme yapıyoruz zaten...Şuan muhattabım toplum değil, toplum üzerinden sizsiniz...Toplum meselelerin kaynağını bilmediği için böyle oluyor zaten.Ama biz bize konuşuyoruz ve ben düşüncelerimi size aktarıyorum...

Psikolojik sorunlar ANA SORUN HATTA SORUNUN ÇIKIŞ kaynağı değil bizzat SORUNLARIN SONUCUDUR.

Bunu siz anlayın yeter kardeşim.
Ben bunu anlıyorum kadir; sorunların sonucu oldugunu da gayet iyi görebiliyorum , benim size anlatamadıgım bu toplum sorunların çıkış kaynagına odaklanmıyor ki düzeltebilsin. Sorunların sonucuna odaklanıyor. Ben de diyorum ki size, sorunların sonucuna odaklanan bu topluma, sorunların ana kaynagını göstereceğiz önce, ve sorunun sonucu yani psikolojik etkisini de işte sonuç budur, siz bu bilmediğiniz geçmişten dolayı böyle davranıyorsunuz diyeceğiz sonra.. Önceki sayfada bahsetmiştik çözüm ne olacak demiştiniz,psikologlar mı çözecek , ben bu dediklerimi buna cevap olarak yazdım. Yani çözümün başını anlatmaya çalışıyorum ben burada vesselam...
Alt 13 Eylül 2009, 20:57   Mesaj No:64
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1171
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:

bilgilendirme;
çift niçk kullanıyorum..
Abdulmelik(idarecilik)
Yaralı_Sine(yazar)
ikisininde profilinde Muhsin Arslan yazılıdır.Saklım gizlim yok yada bazılarının suçladığı gibi çift kişilik değildir.tamamen teknik zaruret gereğidir.
saygılar...
Alt 14 Eylül 2009, 06:16   Mesaj No:65
Medineweb Sadık Üyesi
dua dilencisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:dua dilencisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6969
Üyelik T.: 10 Şubat 2009
Arkadaşları:32
Konular: 28
Beğenildi:102
Beğendi:27
Takdirleri:690
Takdir Et:

Alıntı:
Abdulmelik Üyemizden Alıntı
bilgilendirme;
çift niçk kullanıyorum..
Abdulmelik(idarecilik)
Yaralı_Sine(yazar)
ikisininde profilinde Muhsin Arslan yazılıdır.Saklım gizlim yok yada bazılarının suçladığı gibi çift kişilik değildir.tamamen teknik zaruret gereğidir.
saygılar...
Bence suçlanacak bir durum yok normalide bu !!! Allah c.c. razi olsun hocam açıklamanız için..
Alt 16 Eylül 2009, 04:02   Mesaj No:66
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1171
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:

Alıntı:
Abdulmelik Üyemizden Alıntı
acizane bir tesbitim şudur;
"şu türk milletinde alimi olsun zalimi olsun dindarı olsun ateisti olsun içlerinde bir mikrop hep gördüm.IRKÇILIK"
bu konuda abartılı düşündüğüm için tüm kardeşlerimden özür diliyorum.ırkçılığı tüm insanlara mal etmek doğru değildir.bu cümlemde istisnalar kaideyı bozmaz gözlüğüyle bakmak lazım.

türk kökenli saf duru islama bağlı,ırk mikrobuyla savaşan saygıdeğer,kardeşlik bağlarına önem veren kardeşlerim elbette vardır.ve bazılarını gördüm tanıştım da..

şahsım olarak ırkçılıktan nefret ettiğim kadar şeytandan da hakeza..müslümanım diyen bir kardeşimin ırkçılık mikrobuna bulaşması gerçekten üzücüdür iticidir.

yahudileşme tarihini bakıldığında,
Allahı milli ilah
peygamberi milli peygamber
yahudi ırkını seçkin ırk
olarak gördüklerinden yahudileşmişlerdir lanetlenmişlerdir...

bizde Allah alemlerin Rabbıdır...
Peygamber evrenseldir...
ırklar renkler diller zenginliktir,üstünlük takvadadır...

"müslümanım,tüm müslümanlar kardeşimdir,ırkı rengi dili ne olursa olsun.." cümlesinin altına art niyetsiz imzasını koyan herkes benim için kardeşimdir.onun namusu şerefi çıkarı en az benim kadar değerlidir,kutsaldır,saygıdeğerdir.

bu cümleyi kabule yanaşmayan,kem kümle yaklaşan,ama ile yaklaşan kim olursa olsun Allah şahidimdir ki kardeşim değildir ve onu benimsediği bu uyduruk mikrop dinde değilim.o dinin adı uydurduğu islam bile olsa..!

benim dünyamda toprak parçası değil,ırk topluluğu değil,islamın sadasının yüksek olduğu,ırkı rengi dili ne olursa olsun ümmetin kardeşlik anlayışıdır..

bu vesile ile tüm islam aleminin,kalbi olan kuranın doğum gecesi olan kadir gecesini ,hidayet,saadet,huzurlara ,mazlumların iflahına,zalimlerin ıslahına vesile olmasını,birlik beraberlik asrı saadet kardeşliğinin/ümmetinin yeniden tesis edilmesine duaların makbul olduğu bu gece hürmetine niyaz ediyorum...
özelde medineweb ailesinin kadir gecesi doğan kuran güneşinin tüm karanlıklara cehaletlere taasuplara son verilmesini, tüm yaşamlarına kuran güneşi gibi doğmasını diler saygılar sunarım.
Muhsin Arslan
Alt 16 Eylül 2009, 19:01   Mesaj No:67
Medineweb Üyesi
Kürt_Mücahide - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Kürt_Mücahide isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 10660
Üyelik T.: 15 Eylül 2009
Konular: 2
Beğenildi:0
Takdir Et:

"müslümanım,tüm müslümanlar kardeşimdir,ırkı rengi dili ne olursa olsun.." cümlesinin altına art niyetsiz imzasını koyan herkes benim için kardeşimdir.onun namusu şerefi çıkarı en az benim kadar değerlidir,kutsaldır,saygıdeğerdir.

bu cümleyi kabule yanaşmayan,kem kümle yaklaşan,ama ile yaklaşan kim olursa olsun Allah şahidimdir ki kardeşim değildir ve onu benimsediği bu uyduruk mikrop dinde değilim.o dinin adı uydurduğu islam bile olsa..!

Alt 16 Eylül 2009, 20:21   Mesaj No:68
Medineweb Emekdarı
KuM TaNeSi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:KuM TaNeSi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5998
Üyelik T.: 02 Ocak 2009
Konular: 886
Beğenildi:21
Takdir Et:

kürt_mücahide ırkçı değilim diyorsun ama nickin avaz avaz bağırıyor ben kürt üm ırkçıyım diye..buna ne diyeceksin???
Alt 16 Eylül 2009, 20:36   Mesaj No:69
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Kum tanesi !.. Bu Kürt Mücahideyi tanımıyorum ama nicki onun seçimidir ırkçılık kokmamaktadır bu türden söylemler kışkırtma amacına gider ya sen buna ne diyeceksin güzel kardeşim hı ?... Böyle davranmamak lazım.Seçimdir. Hoş bir isimdir, hiç gözüme batmadı...

ASIL SORUN BAKIŞ AÇILARINI DEĞİŞTİRMEMEKTE OLMASIN ?
Alt 16 Eylül 2009, 20:38   Mesaj No:70
Medineweb Emekdarı
KuM TaNeSi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:KuM TaNeSi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5998
Üyelik T.: 02 Ocak 2009
Konular: 886
Beğenildi:21
Takdir Et:

asıl sorun insanların söylemleriyle yaptıklarının birbirini tutmaması yağmurcum..
tartışmaya girmek istemiyorum..selametle

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)