Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi Huzurİslam,Açılış Tarihi:  04 Ocak 2010 (21:45), Konuya Son Cevap : 05 Ocak 2010 (21:38). Konuya 2 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 04 Ocak 2010, 21:45   Mesaj No:1
Medineweb Sadık Üyesi
Huzurİslam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Huzurİslam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 9
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:0
Konular: 392
Beğenildi:19
Beğendi:0
Takdirleri:87
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Aşk Cömerttir, Yakar Bedeni

Aşk Cömerttir, Yakar Bedeni

"Dükkânım, çalışma yerim senin olsun.

San'atım, hünerim, bilgiler, yığın yığın kitaplar hep senin olsun.

Arslan da senin olsun, orman da senin olsun.

Tatar ülkesinin ceylanı bana yeter.

Aşk insanı yok eder, var eder. Gönülsüz bırakır, elsiz, ayaksız bir hâle sokar.”

Hz. Mevlânâ

Yazıyorum, her buruşan kâğıt yüzüme yüzünü çarpıyor, beni bırakıp gitme. Zamanla aklımı yordum, bu ağır teraziyi yakamam, fikrimi arama artık. Binen indirsin yükü, yollar tekin değil han kalabalık. Tenhalar kaçırdı yüreğimi senin olsun. Küçük gelinciklerden sor, geceler yutamıyorsa rızkını, üç kuruşa söylenmeye gelmez. Dar kalıplara soktular bizi, paslı bıçaklarla boynumuzdan geçtiler kaç kez. Şarkılarımızı küle batırdılar. Çöplük karıştırırken açlığımızı hor gördüler. Yetiştir elleşilmeyen aşkını. Bir yudum ulaşmaz mı dersin.

Hatırlat, nasıldı sana baktığım zamanlar. Gündüz kahvaltıdan sonra gecenin kalbi atıyorken hâlâ. Uyanmazken dünyaya, hatırlat gök hangi mavisini giymişti. Alaca rengim var mıydı? Sök bu dikişi ne olursun. Bu kıyâfet üzerime fazla geliyor, benim değil. Ne kaldıysa kaldır at, azalt beni. Hücrelerimden atomları yıka. Su değdir onulmaz yaralarıma, öz yaşına çıkar. Gönülsüz bırak, aşk can çekişmesin.

Kanımdan yıkılan bir hastayım. Durumumu anlamaya bakış gerek, gönül gözü mahrem. Saklanmam gerek sonra, herkesten ve her şeyden el çekerek, bağımsızlığın hatırına, zor kıvamda, yalnızlığımda, bırakarak kendimi paklanmam gerek. Dağ ceylanı bulmalıyım ürkerek kaçan. Onu bulunca kendimi vurmalıyım. O ceylan aynam olsun sen bana bakarken. Yıldızlar üşüdüğünde kamer ısınmamız olsun. Akla dair soruların ötesinde, sadece dal ve bana yer aç.

Kısa karışmadı ne olduysa. Uzuna, upuzuna doğru ucu inceldikçe sivrilen bir ipti. Boğazımı doladı, nefesim coğrafyalar gezerken, bir avuç toprakta tıkandı. Bayrağımdan sarıldı karlar. Eridi küheylanın yalnızlığı. Atları sevdiğimi biliyorsun. Vurma ayaklarımı çekiyor damarlar. Baştanbaşa hüznüm, dikenli tarlalarda söyle çocuklara koşmasınlar. Hâlimi sorma, dengemi yitiriyorum.

Sesin çeker mi ruhumu, acziyetim âzât bilmez köle. Sesin, alır mı küçük savrulmuşluğumu fırtınalı bu çölden. Bildiğim bütün kelimeler, üst üste sıralı yan yana ve nâzik, birbirinde mezc olmuş kitaplar ve dergiler, öğretilen pratik bilgiler, gelişimler, kişiseller senin olsun bir ses ver. Ne varsa bir kenarın olsun, bırak ve bak.

Uçurum kadar gelmeyen bilemez aşkın kanatlarını. Çırpmama izin ver. Sana ulaşmak için yokluk vadisinden geçiyor pınarlarım. Deniz nerede kaldı, varlığına karışmama ömrüm aşk. Ömrüm, seninle var kılınan aşk. Okuyorum, okuma bilmezken. Çantam masam oluyor, otobüsün içinde kaşları kitapta kürek çeken simalardan biri olurken, yaz ağır ağır ter döküyor. Mevsimler de senin olsun, bana kokunu ver.

Şehir haritasını açıyor kalbime. Yolları bulamıyorum, ne yana meyillensem sen. Nereden gittin, nereden geldin, nereliydim? Çöktüğüm toprak, ey içimin toprağı konuş dervişçe; eğildikçe, soldukça çehreme bu kızıl gül kimin dokunuşudur? Elim nerede, kolum kimin? Yüz ne diyor, dilin tercümanı kim? Aşk cömerttir yakar bedeni. Ruh, bağlandıkça bağımsızlaşır. Bağımda sızlanır kalbimin bilmecesi. Titretir, hoş gelir aşk. Anlarım, ağır terazinin yanma vaktidir.

Fâtıma Zehra Merinos

Konu Sahibi Huzurİslam 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Yüreğimden Nağme-i Ç/alıntılar Şiirler ve Şairler HakikaT 3 2198 13 Ocak 2010 21:19
Sabr-ı Sükut/ medineweb.net Şiirler ve Şairler Mihrinaz 2 2411 13 Ocak 2010 21:12
Sen Bilme Beni, Ey Ebed Güzeli! Makale ve Köşe Yazıları dua dilencisi 3 2197 13 Ocak 2010 20:56
54.Haftanın Misafiri ''kocaklar'' Hafta'nın Misafiri Emekdar Üye 26 10382 10 Ocak 2010 19:32
Yâr Kucağı Makale ve Köşe Yazıları dua dilencisi 1 1932 08 Ocak 2010 23:08

Alt 05 Ocak 2010, 09:38   Mesaj No:2
Medineweb Sadık Üyesi
dua dilencisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:dua dilencisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6969
Üyelik T.: 10 Şubat 2009
Arkadaşları:32
Konular: 28
Beğenildi:102
Beğendi:27
Takdirleri:690
Takdir Et:
Standart RE: Aşk Cömerttir, Yakar Bedeni

Kanımdan yıkılan bir hastayım. Durumumu anlamaya bakış gerek, gönül gözü mahrem. Saklanmam gerek sonra, herkesten ve her şeyden el çekerek, bağımsızlığın hatırına, zor kıvamda, yalnızlığımda, bırakarak kendimi paklanmam gerek. Dağ ceylanı bulmalıyım ürkerek kaçan. Onu bulunca kendimi vurmalıyım. O ceylan aynam olsun sen bana bakarken. Yıldızlar üşüdüğünde kamer ısınmamız olsun. Akla dair soruların ötesinde, sadece dal ve bana yer aç.

Allah c.c. razı ve hoşnut olsun sabah sabah ilaç gibi paylaşımlar maşAllah....
Alt 05 Ocak 2010, 21:38   Mesaj No:3
Medineweb Sadık Üyesi
Huzurİslam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Huzurİslam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 9
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:0
Konular: 392
Beğenildi:19
Beğendi:0
Takdirleri:87
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart RE: Aşk Cömerttir, Yakar Bedeni

Ecmain olsun kardeşim...Fatıma Zehra Merinos kardeşimin huyudur döktürmek onun kalemine kuvvet inş...yorum için tşk ederim kardeşim

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)