Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi BEDİİ HAMİT,Açılış Tarihi:  12 Ocak 2011 (14:33), Konuya Son Cevap : 01 Nisan 2014 (02:45). Konuya 102 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme: Değerlendirme: Toplam 1 oy almıştır,  ortalama Değerlendirmesi 5,00 puandır.
Alt 13 Ocak 2011, 20:35   Mesaj No:21
Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Tagut düzende oy kullanmak şirk midir ?

Ben adı islam olan toplumların inanç sistemlerinden söz ederken bazı arkadaşlarımız bana siz konudan konuyu atlayıp duruyorsuunuz demişti ve tenkit de bulunmuşrlardı aslında ben konudan konuya atlamıyordum

Mevcut bu toplumların inanç sistemlerindedki çarpık anlayışı dile getirmeye çalışıyordum.

Beddii hamit arkadaşmızın bunda hiç bir kabahatı yok arkadaşımız adı islam olan bu toplumların tahsil yapmış bir ferdi olarak bu toplumların inanç sistemlerini özetleyerek çok güzel dile getirmiştir.

Birde tahsil yapmamış insanlara baktığımızda arkadaşımızın bütün bu fikirleri üzerine bir o kadarda islamdan olmayan bidat ve hurafeleri, din adına bu çarpık inanç sisteminin içne dahil ettiklerini çok rahat görebilmekteyiz.

Bu çarpık inanç anlayışları toplumların nerdeyse tüm bireylerine hasıl olmuş hatta kahvehanelerde okey taşlarını ıstakalara dizerken bile kendi aralarında konuştukları ve bu konuştuklarına iman ettiklerini söyledikleri filerdir.

Eğer ki bir inanç sistemi içerisinde bir peygamberin kralın dinie göre,hüküm verip insanlara adalet dağıta bileceğine inanılıyorsa ve bu görüşlerinede şu ayeti ve ayetleri delil getirmeye çalışılıyor ise....

NİSA -58-Allah size emanetleri, onları taşıyabilecek olanlara yüklemenizi ve insanlar arasında hüküm verirken adalete uygun hüküm vermenizi emreder. Allah size ne güzel öğüt veriyor! Hiç kuşkusuz Allah işiten ve görendir.

Biz müslümanlar hep şu olayı anlatır ve yahudilerle alay ederiz hani recm konusunda yahudilerden biri parmağını ayetin recm yazılı kısmına koyarak bizim kitabımızda recm yoktur demesini gibi Allah bizi bin dörtyüz sene önce uyayarak ileride bu tarz zihniyetlerin tekrar karşımıza çkabileceğini bunun karşısında uyanık olmayı vurgulamıştır.

Allah size emanetleri, onları taşıyabilecek olanlara yüklemenizi

Ayetin sadece bu kısmını alarak öbür kısmına bakmayan emanetin mevcut olan iktidar da ki zata verilmesine çünki bu zat bunu en iyi yapmaktadır mesajı yerine ulaşmıştır.peki ayetin ya öbür kısmı ya nisa 60. ayet daha bir çok ayet onları ne yapmalı...

ve insanlar arasında hüküm verirken adalete uygun hüküm vermenizi emreder

Kanunları yurt dışından kendi dostları yahudi ve hıristiyanlardan ithal ederek bu beşeri kanunlarla insanların arasında adalet ile hüküm verebileceğine inamak ayetin bu kısmı ile ne kadar uyum içerisinde varın siz dünün

Ben şahsen kendisne teşekkür ediyorum çarpık olan toplumların inanç sistemlerini bu kadar güzel özetlediği için...
Alt 13 Ocak 2011, 20:38   Mesaj No:22
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:Abdulhamit 1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 11167
Üyelik T.: 09 Aralık 2009
Arkadaşları:2
Konular: 17
Beğenildi:1
Takdir Et:

Alıntı:
Allah adaleti indirdiğim kurana göre yapın diyor.

abdulhamitten alıntı.......

peki halkın oy verdikleri NEYLE YAPIYOR...............KURANLAMI............KURANA ORTAK KOŞULAN ANAYASA KİTABIYLAMI........

İlgisi yok, yani her oy veren anayasayı kurana ortak koşmak için oy vermez, nedenlerini açıklamıştım. Bir defa daha açıklarsam alıntı ile açıklarım.

abulhamit 1 arkadaşım

sanırım hz ömeri olması lazım şehit eden o münafık
ne demiş biliyormusnuz

""ben yeryüzünde bir fitne temizledim""

öyle en büyük allah başka büyük demekle iman gerçekleşmiyor

güzel abicim

kesinlikle en büyük allahtır biz desekte demeskte bu durum değişmez

Alt 13 Ocak 2011, 20:52   Mesaj No:23
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
peki halkın oy verdikleri NEYLE YAPIYOR...............KURANLAMI............KURANA ORTAK KOŞULAN ANAYASA KİTABIYLAMI......
..

TC Hükümetleri adeleti Kuranla yapmıyor, anayasa buna müsade etmiyor ve engel teşkil ediyor. İşte bu engeli aşacak seçmen kitlesi eğer ki, Tagut hükümleri değiştireceğini ima eden inandığı partiye oy verip, iktidarı büyük çogunlukla hükümete taşırsa işte o zaman diyoruz. Hep birlikte inşallah.
Alt 13 Ocak 2011, 21:04   Mesaj No:24
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
GÜZEL ABİM BU HADİSİ VERMİŞİM SİZİN YAZILARINZI TASDİK EDEN zavallının biri,

peygamber akpartiye oy verirdi diyor............

Yok öyle demedi, gırgırına söyledi, bu başlığı görünce yani gülmek içindi.

zaten benim bu söz üzerine açıklamam vardı.

Bedii hamitten alıntı
İDDİA: Peygamber efendimiz şu an aramızda olsaydı bu kemalist düzene oy kullanır mıydı? Cevabın kullanmazdı ise sende oy kullanma.

REDDİYE: Peygamber efendimizin kendi zamanında böyle partiler var mıydı ? Veya şöyle soralım. Peygamberimiz Parti kurmak isteseydi O Çağda kendi partisini kurabilir miydi ? Böyle bir yaklaşım o çağdaki insanlar için ne kadar uygun bir yaklaşım olurdu. Peygamber bu çağda yaşasaydı laik düzende oy kullanıp kullanmayacağı hakkında hiç birşey söylenemez. Vahye göre davranırdı. Belki oy kullanırdı veya kullanmazdı.

Alıntı:
ALLAH TAĞUTU RED EDİN DERKEN,SİZ YOK BAŞTA BULAŞIRIM SONRA MI DİYORSUNUZ,

BAKIN HALK BUNU BİLMİYOR BUNU ANLIYORUMMMMMMMMMMMMMM

AMA SENİN GİBİ İLİM EHLİNİ ANLAMIYORUMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM

Bir tek ben miyim ilim ehli, belki ilmin kırıntısına bile sahip değilim
.......,,

M. islamoğlu, Fethullah Gülen, Abdulaziz Bayındır gibi ve diğerleri gibi saysam zorlanırım. İlim zatları da oy vermeye cevaz veriyor
Alt 13 Ocak 2011, 21:18   Mesaj No:25
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Size Bir basit örnek :

Örneğin ülkemizde KOMİNİST VEYA DİNSİZ BİR parti var ve bu ülkede iktidara gelmek için çaba sarfediyor. Alacağı her rey onu iktidara taşır mı taşımaz mı ?

Alacağı her rey onu iktidara taşır. Müslüman ne yapacak bana ne mi diyecek ? Oy kullanmak şirk mi diyecek ?

Onun panzehiri olan bir partiye oy vermeyecek mi ? Panzehirine Oy vermediğinde ve dinsiz bir partiyi kendi elleriyle iktidara getirmiş olmaz mı ? Bu parti iktidara geldiğinde hesabı kime verecek, Allaha değil mi ? Bunun Vebali kime ait olacak ?

İslam düşmanlarına karşı mücadele verilmesi, düşmanı etkisiz hale getirilmesi, veya etkisinin azaltılması, fitnenin yok edilmesi amacıyla oy vermeyecek mi ? Meğer ki oy verdiği parti tam islam olmasa dahi .

İşte izah etmeye çalıştığım husus burası. Kötülerin arasından iyiyi seçmesi, islama gelecek tehlikeyi en aza indirmesidir.

Sakın seçimlere katılmayın, oy vermeyin , Allah yanında şirktir demek, rabbilalemin yanında bu sözlerle sorumluluk üstlenmek demektir. Oy kullanmak ŞİRK demekle ,Telkin ve tavsiyelerinizle müslüman kardeşlerimiz seçimlerde oy kullanmazlık ederlerse , tagutu daha güçlü hale getirirse bunun vebalini kim çeker, kimedir bu vebal. ? Bunun vebalini üstlenmek isteyen varsa buyursun üstlesin.

Düzen hak olmasa dahi, küfür düzeni olsa dahi, düzeni bu haliyle bir çırpıda hemencik kaldırmamız mümkün olamıyorsa, bu düzene de kayıtsız da kalamayız, hak olmasa da seçenekler arasından hakka en çok meyil eden, yoksa da en az meyil edeni seçmek, yine fitneyi en aza indirmek ve müslümanlara yardım etmek açısından en güzel bir islami davranış olacaktır ki, siz nasılsanız, baştakileriniz de öyledir ve öyle yönetilirsiniz demekle peygamberimiz.

Oy kullanmak Şirk demekle Kusura bakmayın ama eğer böyle bir düşünceniz varsa hiç okula gitmeyin, askere de gitmeyin, vergi de vermeyin.... ve NİKAH DA KIYMAYIN

Çünkü, bunların her biri sistemin ürünü ve bunları yapmakla da tagut düzeni daha da güçlendirmiş olursunuz.
Alt 13 Ocak 2011, 21:34   Mesaj No:26
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
ABİ İKTİDAR VE TAVIR HAKKINDA BU AYETLER YETERLİ HER HALDE...........

HA BİZ BU DÜNYADA EZALARA KATLANA BİLİRİZ AMA TAĞUTA SEÇMEN OLARAK İMANA ZULUM KARIŞTIRIP KENDİ MİZE ZULUM YAPMIŞ OLURUZ.........

SİZİN GÖRÜŞÜNÜZDE SAYGI DUYUYORUM............
Ben de sizin görüşlerinize saygı duyuyorum, Allahüalem belki sizin görüşünüz doğrudur.Belki de bizim.

ALLAHÜALEM, ALLAHÜALEM.
Alt 13 Ocak 2011, 21:45   Mesaj No:27
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Ya merak ediyorum, seçime katılmıyorsunuz, küfür sitemi , küfür düzeni diyorsunuz, peki biz bu sisteme de vergi vermiyor muyuz ? Hocalarımız ve öğretmenlerimiz bu küfür düzeninden aldıkları maaş ve ücretleri kendilerine helal etmiyorlar mı ?,

Düzen, sistem küfür diye umarım, T.C Devleti bir savaşa girse de, ona da girmeme kararı alacağınız kesin .

Çünkü ne de olsa bu küfür bir devlet düzeni idi. Savaşı kaybetsek de. kazansak da ne fark eder ki ? Ha onlar bizim başımızda ha bizimkiler her ikisi de aynı küfür düzenin savunucuları Demeyecek misiniz?

Bir de şu var. Tagut düzeninden kurtulmak için ne yapıyorsunuz ?

Nasıl kurtulacaksınız ? Nasıl kurtulacağız ? İktidara nasıl ve ne ile geleceksiniz ?

Cihadınız nedir ? Açıklayında görelim biraz da bunu konuşalım.
Alt 13 Ocak 2011, 21:53   Mesaj No:28
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
Abdulhamit 1 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
..

TC Hükümetleri adeleti Kuranla yapmıyor, anayasa buna müsade etmiyor ve engel teşkil ediyor. İşte bu engeli aşacak seçmen kitlesi eğer ki, Tagut hükümleri değiştireceğini ima eden inandığı partiye oy verip, iktidarı büyük çogunlukla hükümete taşırsa işte o zaman diyoruz. Hep birlikte inşallah.

abdülhamit 1 arkadaşımdan alıntı

tabi ki abdülhamit 1 arkadaşım allah ve rasulü senin kadar bilmiyordu

bak güzel abim tağutlarala mücadele ederken biz her türlü aracı kullanamıyız neden biliyormusun

çünki biz müslümanız

biz bire kere sözümüzü vermişiz rabbimize

""lailaheillallah""

demişiz.
güzel abim la hayır demek red etmek demektir kimi din dışı btün tağutları

birde peygamberimizn kafirle olan mücadelsini bir okuyu var olurmu

allaha emanet ol
Alt 13 Ocak 2011, 22:01   Mesaj No:29
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
""lailaheillallah""

demişiz.
güzel abim la hayır demek red etmek demektir kimi din dışı btün tağutları

birde peygamberimizn kafirle olan mücadelsini bir okuyu var olurmu

Saplantınızı bir türlü anlayamıyorum. Peygamberin kafirlerle mücadelesini siz mi bana oku diyeceksiniz ? Sen okudun da ne anladın ? Ancak bunları yazabilirsin.

Ya merak ediyorum, seçime katılmıyorsunuz, küfür sitemi , küfür düzeni diyorsunuz, peki biz bu sisteme de vergi vermiyor muyuz ? Hocalarımız ve öğretmenlerimiz bu küfür düzeninden aldıkları maaş ve ücretleri kendilerine helal etmiyorlar mı ?,

Düzen, sistem küfür diye umarım, T.C Devleti bir savaşa girse de, ona da girmeme kararı alacağınız kesin .

Çünkü ne de olsa bu küfür bir devlet düzeni idi. Savaşı kaybetsek de. kazansak da ne fark eder ki ? Ha onlar bizim başımızda ha bizimkiler her ikisi de aynı küfür düzenin savunucuları Demeyecek misiniz?

Bir de şu var. Tagut düzeninden kurtulmak için ne yapıyorsunuz ?

Nasıl kurtulacaksınız ? Nasıl kurtulacağız ? İktidara nasıl ve ne ile geleceksiniz ?

Cihadınız nedir ? Açıklayında görelim biraz da bunu konuşalım.

Madem ki, peygamberin kafirlerle mücadelesini okumuşsunuz
Alt 14 Ocak 2011, 04:20   Mesaj No:30
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:
Standart Cevap: Allah a ve hz yusufa İFTİRA ATANLAR.....

"ahada buraya yazıyorum"

=müslümanlardan;112695]yusuf..süresi.
40- "Sizin Allah'tan başka taptıklarınız, Allah'ın kendileri hakkında hiçbir delil indirmediği, sizin ve atalarınızın ad olarak adlandırdıklarınızdan başkası değildir. Hüküm, yalnızca Allah'ındır. O, Kendisi'nden başkasına kulluk etmemenizi emretmiştir. Dosdoğru olan din işte budur, ancak insanların çoğu bilmezler."

56- İşte böylece Biz yeryüzünde Yusuf'a güç ve imkan (iktidar) verdik. Öyle ki, orada (Mısır'da) dilediği yerde konakladı. Biz kime dilersek rahmetimizi nasib ederiz ve iyilik yapanların ecrini kayba uğratmayız.

67- Ve dedi ki: "Ey çocuklarım, tek bir kapıdan girmeyin, ayrı ayrı kapılardan girin. Ben size Allah'tan hiçbir şeyi sağlayamam (gideremem). Hüküm yalnızca Allah'ındır. Ben O'na tevekkül ettim. Tevekkül edenler de yalnızca O'na tevekkül etmelidirler."

76- Böylece (Yusuf) kardeşinin kabından önce onların kablarını (yoklamaya) başladı, sonra onu kardeşinin kabından çıkardı. İşte Biz Yusuf için böyle bir plan düzenledik. (Yoksa) Hükümdarın dininde (yürürlükteki kanuna göre) kardeşini (yanında) alıkoyamazdı. Ancak Allah'ın dilemesi başka. Biz dilediğimizi derecelerle yükseltir.Ve her bilgi sahibinin üstünde daha iyi bir bilen vardır.

MÜSLÜMANLARDAN ADLI ÜYEDEN ALINTI

Allah,ın selamı hidayete tabi olanlara olsun

Müslümanlardan arkadaşım bazen nefsime yenilip size kızıyorum hakkınızı helal edin

Size kızmamın sebebi beni anlamadan cevap yazmanızdır

Yoksa kimsenin kişiliği ve şahsiyeti ile ilgili bir husumetim olamaz

Bu örnek olarak vermiş olduğunuz 4 ayetin üzerine aslında yorum yazmak güzel olmasa gerek

Fakat bazı arkadaşlar bu ayetleri görmemezlikten gelerek bu ayetleri kendi görüşlerine delil niteliğinde kullandıkları zaman insanında bir kaç söz söyleyesi icab edebiliyor.

Ben şahsen yukarıdaki görüşlerin cevap verme niteliğinde olmadığı kanısındayım,fakat bazı yeni arkadaşlarımız bu yukarıdaki görüşlerin sanki ayet ve hadislerle desteklendiğini sanmaları banada bir müslüman olarak cevap
verme ihtiyacı getirmiştir.

Size bu ayetleri burada zikr ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum

40- "Sizin Allah'tan başka taptıklarınız, Allah'ın kendileri hakkında hiçbir delil indirmediği, sizin ve atalarınızın ad olarak adlandırdıklarınızdan başkası değildir. Hüküm, yalnızca Allah'ındır. O, Kendisi'nden başkasına kulluk etmemenizi emretmiştir. Dosdoğru olan din işte budur, ancak insanların çoğu bilmezler."

Bu ayette açıkca anlaşılıyoriki,hüküm koyup sonrada bu hükümlerin desteklenmesi gerektiğini,desteklenmediği
takdirde bu hükümleri,desteklemeyenlere vebal ve Allah katında sorumluluk getireceği anlayışlarına Yusuf suresi 40. ayetin ilk cümlesi bir tokat niteliğindedir.

Ayetin ilk üç cümlesinde

1-hüküm koymak sadece allaha aittir

2-Allahın hükümleri dışındaki hükümlere (anayasalara yada baba yasalara farketmez) uymak onları desteklemek onların saflarından yer almak çok açık bir ifade ile ""kulluk' olarak nitelendiriliyor..

""..Hüküm, yalnızca Allah'ındır. O, Kendisi'nden başkasına kulluk etmemenizi emretmiştir..""

Başka insanlara yada mercilere hüküm koyma yetkisi verip,bu hükümlerle insanları idare etmek ve aralarında adaleti sağlama yetkisi tanımak,ayetin öbür cümlerine toslamaktır.Birileri böyle idda edebilir bu doğaldır önemli olan bu iddanın kuran tarafından nasıl karşılandığıdır.bakalım

""Sizin Allah'tan başka taptıklarınız, Allah'ın kendileri hakkında hiçbir delil indirmediği, sizin ve atalarınızın ad olarak adlandırdıklarınızdan başkası değildir.""

Bir önceki ayetin cümlenisinde hüküm Allahındır, Allahın şeraitinin yani hükümlerinin dışında başka şeriatlere yani kanunlara uyarsaınız,o kanunlardan,insanların vicdanlarını rahatlatabileceğine inanırsanız,o kanunlardan adalet çıkmasını bekler iseniz onlara kulluk etmiş olursunuz.Oysaki size emir edilen Allaha kulluktur tağuta değil.
Ayetin bu cümlesinden bu anlam net olarak çıkmaktadır.

Ayetin öbür cümlesi ile birlikte ele aldığmızda,Sizin Allah'tan başka taptıklarınız,ibaresi açıkça dösteriyorki

Allah'ın şeriatının dışında insanların şeriatlerine uymak onlara "hem kulluk" "hemde tapmak" demektir.

Hz Yusufun yada herhangi bir peygamberin insanlar tarafından konulan bir şeriat ( ben bu şeriat kelimesini kasıtlı kullanıyorum ki beyinlerde yer etsin kanun yada yasa sözcüğü beyinlere bazen hitap etmiyor olabiliyor) düzenine yada insanlar tarafından konulan DİN'lere evet Din'lere göre hüküm verdiğini söylemek

çok ağır bir ifadadir ve hiç bir ilmi değeri yoktur

Bir peygamber islamın dışında başka bir dini yasa olarak kabul edermi
Bir peygamber islamın dışında başka bir şeriatı uygularmı

Bu nasıl bir anlayaış bu ne cürret? o zaman nerde kaldı tevhid anlayışı

Azıcık ilim sahibi olan insanlar bilirlerki kanun koymak yasa yapmak insanları bunlara inandırmak bu kanun ve yasaları onlara benimsetmek yeni bir din ortaya koymak demektir.çünki kuran da kanunlar ve yasalar bir çok ayette DİN olarak zikr edilir.

76- Böylece (Yusuf) kardeşinin kabından önce onların kablarını (yoklamaya) başladı, sonra onu kardeşinin kabından çıkardı. İşte Biz Yusuf için böyle bir plan düzenledik. (Yoksa) Hükümdarın dininde (yürürlükteki kanuna göre) kardeşini (yanında) alıkoyamazdı. Ancak Allah'ın dilemesi başka. Biz dilediğimizi derecelerle yükseltir.Ve her bilgi sahibinin üstünde daha iyi bir bilen vardır

şu ayete bakarmsınız İşte Biz Yusuf için böyle bir plan düzenledik. Hükümdarın dininde kardeşini alıkoyamazdı.
Bu ayetin bu cümlesini bazı insanlar kralın kanunları yada yasaları diye tercüme ederler
halbuki ayetin arapçasında yani orjinalinde de kralın dini olarak geçer.Bu ayette açıkca kanun ve yasaların karğılığı DİN olduğudur.Çok açık ve net.

Ben şahsen islamın dışında bir DİN istemem, isteyen varsa onun dini ona benim dinim banadır.

Türlü türlü bahanelerle yok efendim iyisinin kötüsüymüş,kötüsünün iyisiymiş gibi laflarla,teretemiz dinimi bırakıpta başka DİN e giremem.ben islamın dışında bir DİN istemem,teşekkür ederim,size kalsın.

Masaya ayrı ayrı üç bardak su koymuşlar

Bardak 1 Bardak 2 Bardak 3

1. Bardaktaki su tam tam bulanık

2. Bardaktaki su biraz daha az bulanık

3. Bardaktaki su az bulanık

Siz olsanız bu bardaktaki suların hangisini içersiniz?

Bu soruyu kahvehanelerde ıstakalarına okey taşlarını dizen bazı insanlar bana sordu bende size soruyorum.

"CEVAP" şimdi önce bir düşünmem lazım,sonrada aklımı kullanmam lazım,sonrada karar vermem lazım,sonra sulardan birini içmeye kara vermem lazım.

Tamam şimdi buldum

Akılmı kullandım bu 3 bardak suyun içerisinde en az bulanuk,en az kirlenmiş suyu içmem lazım
Yani 3. bardak

Suyu aldım elime tam içecekken biri arkamdan dur içme dedi.
o sular bulanık sen aklını kullanamamışsın
ben,nedemek istiyosun yani ben akılsızmıyım
evet dedi al elimde 4. bardaktaki suyu iç dedi,iç içe bildiğin kadar,tertemiz,berrak içtiğinde sana hiç bir zarar vermeyeceğini Allah garanti etmiştir.

Siz bulanık suları içmeye devam edin

Son söz:

İftiralardan biride güya hz.Yusufun kralın dinine göre hükümler vermesidir.Öyleyse bizde bu tağutların dinine göre hükümler verebilir yeni hükümler koyabilirizdir.

Bu iğrenç bir ifitradır,hiç adil bir yaklaşım değildir.Bu düşünce Allaha ve peygamberine iftira atmak demektir.
İnsan,bir kere Allahtan korkmaya görsün

Ben daraldım ve sözü uzatmadan bitireyim.

Kral hz Yusufu çağırdı,ona rüyasının tabirini sordu,Hz Husuf rüyayı tabir etti,kral ona,peki bu işin altından nasıl çıkacağız dedi

Hz Yusuf siz bana bütün yetkileri vereceksiniz,ben adil bir şekilde bu sıkıntıyı inşallah Rabbimin bana öğrettiği şekilde üstesinden gelceğim dedi.
Kral ey Yusuf sen bu ülkede dilediğin gibi yetkilisin dedi,(ki bazı görüşlere göre kralın hz Yusufun dinini benimsedğini ve müslüman olduğunu söylerler) Şimdi siz bana,bunları nerden çıkarıyorsunuz diyeceksiniz

kuranı okuyupta,kendi yanlışlarını kurana ispat etmeye çalışan,bazı insanlar eğer o kitabı okumuş olsalardı göreceklerdiki bu haberi kuran veriyor işte ayetler.

53. (Bununla beraber) nefsimi temize çıkarmıyorum. Çünkü nefis aşırı şekilde kötülüğü emreder; Rabbim acıyıp korumuş başka. Şüphesiz Rabbim çok bağışlayan, pek esirgeyendir.

54. Kral dedi ki: Onu bana getirin, onu kendime özel danışman edineyim. Onunla konuşunca: Bugün sen yanımızda yüksek makam sahibi ve güvenilir birisin, dedi.

55. "Beni ülkenin hazinelerine tayin et! Çünkü ben (onları) çok iyi korurum ve bu işi bilirim" dedi.

56. Ve böylece Yusuf'a orada dilediği gibi hareket etmek üzere ülke içinde yetki verdik. Biz dilediğimiz kimseye rahmetimizi eriştiririz. Ve güzel davrananların mükâfatını zayi etmeyiz.

""BİZ YUSUFUN ORADA DİLEDİĞİ GİBİ HAREKET ETMESİNİ SAĞLADIK""

Bu gün güya adı "islam partisi" olan partide aynı özgürlükte davranabiliyor,dilediği gibi kanun yapıyor,dilediği gibi dinler icat edebiliyor,önümüzde haziran ayında geniş kapsamlı yep yeni bir DİN paketi sizleri bekliyor
hayırlı olsun.

NOT:Hz peygamber dönemimde parti yoktu demek "ahada buraya yazıyorum"ben yarın ümraniyede bir kahvehanede ıstakatalarına okey taşları dizen bazı insanların yanına gideceğim buyrun gelin size orda cevap vereyim olurmuNİZ

""ALLAHIN SELAMI HİDAYETE TABİ OLANLARA OLSUN""

""SELAMUN ALEYKUM HERKESE OLSUN""

Konuyu Toplam 4 Kişi okuyor. (0 Üye ve 4 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: