Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi BEDİİ HAMİT,Açılış Tarihi:  12 Ocak 2011 (13:33), Konuya Son Cevap : 01 Nisan 2014 (01:45). Konuya 102 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme: Değerlendirme: Toplam 1 oy almıştır,  ortalama Değerlendirmesi 5,00 puandır.
Alt 22 Ocak 2011, 17:02   Mesaj No:91
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:Abdulhamit 1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 11167
Üyelik T.: 09 Aralık 2009
Arkadaşları:2
Konular: 17
Beğenildi:1
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Tagut düzende oy kullanmak şirk midir ?

Alıntı:
Tamam diyelimki ben şahsi davrandım size görede uslubüm peygamberi bir uslüp değil

Diyelimki kendi düşünclerimi kabul ettirememe acizliği içerisindeyim
Peki yitiksevda arkadaşımızın vermiş olduğu o apaçık ayetlere ve ayetler doğrultusundaki yorumlarıdamı
acizlikti ona niye karşı çıktınız

Alıntı:

Gerçektende size birşey anlatabilmek çok zor. O kadar zor ki, İğne deliğinden deveyi geçirebilmek kadar zor.

Yitiksevda kardeşimiz fikirlerini açıklamıştır ve biz de islam için fikir tartışması yapıyoruz. Sizin gibi Müslümanları tahkir eden ağır uslub kullanmamıştır.

Alıntı:

Bunun dışında demokrasiyimi savunuyorsunuz bunda hiç bir behis yok tartışılabilinir.particiliğimi savunuyorsunuz ,savuna bilirsiniz tartşılabilinir.Hatta ateizmi bile tartışabiliriz

Amma kalkıp Allahın peygamberi KRALIN DİNİNE GÖRE HÜKÜM VERİP ADALET DAĞITIYORDU DESENİZ İŞTE OZAMAN.
Beşeri demokrasiyi savunmuyoruz. Allahın emrettiği demokrasiyi savunuyorum ki, şu an yeryüzünde gereği gibi uygulayan tek bir devlet yok. İslamla beşeri demokrasi yanyana gelir mi ? Gelmez.

İlahi nizamın bir demokrasisi vardır. Yani müslüman halkın seçme ve seçilme, emaneti ehline verme.

Cumhurun reisini cumhur seçer.İslamın ilk dönem uygulaması budur,şura ve meşveret,hakiki cumhuriyet.

İslam, beşeri sistemlere karşı bunun tohumlarını 1400 yıl öncesinden atmıştır.

Yalanlarınızdan, yalan ithamlarınızdan Allaha sığınırım. Kim demiş KRALIN DİNİNE GÖRE HÜKÜM VERİP ADALET DAĞITIYORDU ?

Yalanın bu kadarına da pes doğrusu. Hani nerede o cümlelerim. Varsa gösterin. Gösterebilirseniz ben yalancıyım. Ya gösteremezsiniz.!

Söylediğim sözler şu idi. Kralın ( Firavunun ) DİNİNE GÖRE DEĞİL, YASASINA GÖRE DEMİŞİM, kardeşini kendi yanında alıkoymak için Kralın yasalarında var olan ,yürülükte olan hükmü uyguladı demişim. Üstelik devamı vardı bu cümlelerimin.Kralın bu yasası Allahın yasası ile çelişmeyen bir yasaydı demiştim.
Alt 22 Ocak 2011, 20:12   Mesaj No:92
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
Sİzden ricam islam dinine hakaret etmyeiniz lütfen

ALLAH BELASINI VERSİN O KİŞİNİN, O KİŞİ KİMSE

ALLAHIN MELEKLERİN VE TÜM İNSANLARIN LANETİ O İNSANIN ÜZERİNE OLSUN..

İşte böyle uslublara maruz kalıyoruz.
Alt 22 Ocak 2011, 20:21   Mesaj No:93
Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Takdir Et:

Alıntı:
Abdulhamit 1 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Gerçektende size birşey anlatabilmek çok zor. O kadar zor ki, İğne deliğinden deveyi geçirebilmek kadar zor.

Yitiksevda kardeşimiz fikirlerini açıklamıştır ve biz de islam için fikir tartışması yapıyoruz. Sizin gibi Müslümanları tahkir eden ağır uslub kullanmamıştır.

Beşeri demokrasiyi savunmuyoruz. Allahın emrettiği demokrasiyi savunuyorum ki, şu an yeryüzünde gereği gibi uygulayan tek bir devlet yok. İslamla beşeri demokrasi yanyana gelir mi ? Gelmez.

İlahi nizamın bir demokrasisi vardır. Yani müslüman halkın seçme ve seçilme, emaneti ehline verme.

Cumhurun reisini cumhur seçer.İslamın ilk dönem uygulaması budur,şura ve meşveret,hakiki cumhuriyet.

İslam, beşeri sistemlere karşı bunun tohumlarını 1400 yıl öncesinden atmıştır.

Yalanlarınızdan, yalan ithamlarınızdan Allaha sığınırım. Kim demiş KRALIN DİNİNE GÖRE HÜKÜM VERİP ADALET DAĞITIYORDU ?

Yalanın bu kadarına da pes doğrusu. Hani nerede o cümlelerim. Varsa gösterin. Gösterebilirseniz ben yalancıyım. Ya gösteremezsiniz.!

Söylediğim sözler şu idi. Kralın ( Firavunun ) DİNİNE GÖRE DEĞİL, YASASINA GÖRE DEMİŞİM, kardeşini kendi yanında alıkoymak için Kralın yasalarında var olan ,yürülükte olan hükmü uyguladı demişim. Üstelik devamı vardı bu cümlelerimin.Kralın bu yasası Allahın yasası ile çelişmeyen bir yasaydı demiştim.

Abdül hamit bey ben size islamı beşeri demokrasisi gibi görüyorsunuz demedim
böyle bir ithamım yok
Bu iki cümleyi yan yana kullanmanızı eleştirdim.Beşeri demokrasiden örnekler verdim

Siz öyle düşünüyorsunuz demedim
O kadarını da düşünecek haliniz yok herhalde.Ben sadece beşeri demokrasiclerin ne kadar yalancı olduklarını vurguladım bunun sizinle alakası yoktu yani o cümlelerde size bir ithamda yoktu zaten

Gelgelelim hz.Yusuf olayına zaten ne olduysa sizin burdaki ithamınız beni çileden çıkarmıştı

Söylediğim sözler şu idi. Kralın ( Firavunun ) DİNİNE GÖRE DEĞİL, YASASINA GÖRE DEMİŞİM, kardeşini kendi yanında alıkoymak için Kralın yasalarında var olan
abdül hamit adlı üyeden alıntı

Bakın arapçanız varmı bilmiyorum eğer ayeti arapçasından okursanız o ayette Allah kralın dini olarak zikr ediyor.

AYETİ BİR ARABÇASNI ÖNCE OKUYALIM

""Febe da e bi ev giyatihim kable viaai ehııhi sümmestahre ceha min viaaaai ehiihi.Kezalike kıdna liyusufe makane liyeghuze ehaahu fi dini-l meliki illaaa en yeşaaa e allahu""

Şimdi fazla arapça bilmem bilen arkadaşlar bu ayetin mealini açıklasınlar.Ben bu ayetin mealini şu şekilde anlıyorum yanlışm olursa arkadaşlar lütfen düzeltsin

"" Sonra kardeşinin kabından tas çıkarıldı aramaya kardeşinin kabından önce diğerlerinin kaplarından başlandı.
Ancak Allah dilemiş ola melikin dininde kardeşini tutup alı koyma yoktu böylece yusufa tedbir öğrettik""

Şimdi sayın abim bazı insanlar bu ayeti mealini verirken kıralın yasalarına göre alı koyamzdı diyor.

Sizde burdan yola çıkarak kıralın yasalarını göre alıkoyamazdı diyorsunuz

Halbuki Allah bu yasaları din olarak tanımlıyor

şimdi anladınızmı.

Yani ben burda Allah,ın orjinal ayetinemi itibar edeyim yoksa sizemi.

Demekki burda yanlış anladığınız için belki farkında olmadan peygamberin kralın yasalarına göre hüküm verirdi demiş olabilirsiniz.Demekki sizde kralın dinine göre hüküm verilmez diyorsunuz.
Böyle düşünmeniz çok güzel.

DİNİNE GÖRE DEĞİL, YASASINA GÖRE DEMİŞİM,

Şu cümlenize bakarmısınız
Siz beşeri kanunları din olarak görmürmusunuz bunu merak ettim doğrusu

Çünki bir peygamberin kralın dinine göre hüküm verirdi demek tevbeyi gerektirir bu hem Allah,a hem de peygambere ifiradır.

Ama yok ben bu yanlış anlamışım dersiniz ben herksin önünde sizden özür dileyecem.

Üstelik ben yalanda konuşmamışım gördünüz.Çünki ayetin arapçasında melikin dini olarak geçiyor.

Bakın bedii Hamit bey

İnsanlar tarafından konulan bütün yasalara birde inanç sistemi eklenmiştir.

Yani demokrasi gibi üstüne bir de laiklik inancı eklendiğinde bu bir din oluverir.

Biz bu dinin yasaları ile insanlara hüküm verdiğimiz zaman biz niyetimiz ne olursa o dinin bir mensubu oluruz

Ayetler açık

Bunun aramızda ihtilaf dahi olmaması lazım itikadi meselelerde ihtilaf olmaz
ben bu ayetlere teslim olmaya hazırım

Sizde bu konuda göre geri adım atın ben sizden bu yeni halinizden defalarca özür dileyeyim.

İslam gibi temiz bir kelimeyi islam demokrasisi diye

Tağutların anlam yüklediği kelimelrin yanına koymaylım dedim eleştirim buydu

Böyle ciddi meseleler hususunda hem fikir olursa insanlar öbür tali meselelerde hem fikir olmasa da olur
Alt 23 Ocak 2011, 17:43   Mesaj No:94
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
Siz beşeri kanunları din olarak görmürmusunuz bunu merak ettim doğrusu
Çünki bir peygamberin kralın dinine göre hüküm verirdi demek tevbeyi gerektirir bu hem Allah,a hem de peygambere ifiradır.Ama yok ben bu yanlış anlamışım dersiniz ben herksin önünde sizden özür dileyecem.Üstelik ben yalanda konuşmamışım gördünüz.Çünki ayetin arapçasında melikin dini olarak geçiyor

Beşeri kanunlar neden din olsun ki ? Dinin bir tanımını yapar mısınız? Beşeri kanunlar din olarak görülemez. Kanun kanundur. Dinde dindir. Her ülkenin birbirinden farklı kanunları vardır diye her ülkenin farklı bir dini mi var diyeceğiz ?

Alıntı:
Çünki bir peygamberin kralın dinine göre hüküm verirdi demek tevbeyi gerektirir bu hem Allah,a hem de peygambere ifiradır.
Evet doğrudur. Hem Allaha ve hem de peygambere iftiradır. Peki ben böyle mi söylemişim. Yani sizin yazdıklarınız gibi mi söylemişim ? Nerede o cümlelerim gösterin demiştim. Gösterebildiniz mi ? Gösteremediniz ? Demek ki o sözler bana ait sözler değildir. Ama siz bana yamaladınız.

Ayetin arapçasında doğrudur melikin dini diye geçiyor. Ayrıca buna da dikkat ettim. Seyit kutup mealini örnek aldım. Seyit Kutup ayete Meal olarak Kralın dini değil, Kralın yasası olarak meal vermiş.Ayeti o anlamda anlamış. Birçok meal de de Kralın yasası olarak da geçer. Birçoğunda da Kralın dini olarak geçer.

Yapılacak İzah şudur: Ayetin orjinalinde geçen din kelimesi bizim bildiğimiz anlam da din değildir. Yürürlükteki kanunlar, yasalar anlamındadır. Bu konuyu ayrıca tahlil edip araştıracağım. ve yeni bir konu başlığı altında paylaşıma açacağım. Olumlu katkılarınızı beklerim. İslam için.

Alıntı:
Sizde bu konuda göre geri adım atın ben sizden bu yeni halinizden defalarca özür dileyeyim.
Ben bu konuda ileri bir adım atmadım ki, geriye adım atabileyim. Ancak beni yanlış anlayıp değerlendirdiğiniz için , ağır uslubunuz için bana özür borcunuz var.

Alıntı:
İslam gibi temiz bir kelimeyi islam demokrasisi diye
Tağutların anlam yüklediği kelimelrin yanına koymaylım dedim eleştirim buydu
Hassasiyetinizi anlıyorum. Madem ki, demokrasi denilince sizce taguti rejimi çağrıştırıyor, Peki o halde bundan böyle islam demokrasisi demem. İslam rejimi , İslam Cumhuriyeti diyeyim.

Saygılar
Alt 14 Mayıs 2011, 16:31   Mesaj No:95
Durumu:laaaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13823
Üyelik T.: 14 Mayıs 2011
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:0
Takdir Et:

EVİRİP ÇEVİRMEYE GEREK YOK.
ŞİRKTİR HEM DE ŞİRKİN TA KENDİSİDİR.

O HOCA ŞÖYLE DEMİŞ BU HOCA BÖYLE DEMİŞ BİZİ İLGİLENDİRMEZ. BİZİ YÜCED ALLAH'IN DEDİKLERİ VE PEYGAMBERİMİZİN DEDİKLERİ İLGİLENDİRİR.
Rahman ve Rahim olan ALLAH'ın adıyla

Dinde zorlama (ve baskı) yoktur. Şüphesiz, doğruluk (rüşd) sapıklıktan apaçık ayrılmıştır. Artık kim tağutu tanımayıp ALLAH'a inanırsa, o, sapasağlam bir kulba yapışmıştır; bunun kopması yoktur. ALLAH, işitendir, bilendir. (Bakara Suresi, 256)

ALLAH, iman edenlerin Velisi (dostu ve destekçisi)dir. Onları karanlıklardan nura çıkarır; inkar edenlerin velileri ise tağut'tur. Onları nurdan karanlıklara çıkarırlar. İşte onlar, ateşin halkıdırlar, onda süresiz kalacaklardır. (Bakara Suresi, 257)

Kendilerine kitaptan bir pay verilenleri görmedin mi? Onlar, tağuta ve cibt'e inanıyorlar ve diğer inkar edenler için: "Bunlar, iman edenlerden daha doğru bir yoldadır" diyorlar. (Nisa Suresi, 51)

Sana indirilene ve senden önce indirilene gerçekten inandıklarını öne sürenleri görmedin mi? Bunlar, tağutun önünde muhakeme olmayı istemektedirler; oysa onlar onu reddetmekle emrolunmuşlardır. Şeytan da onları uzak bir sapıklıkla sapıtmak ister. (Nisa Suresi, 60)

İman edenler ALLAH yolunda savaşırlar; inkar edenler ise tağut yolunda savaşırlar öyleyse şeytanın dostlarıyla savaşın. Hiç şüphesiz, şeytanın hileli-düzeni pek zayıftır. (Nisa Suresi, 76)

De ki: "ALLAH Katında, 'kesinleşmiş bir ceza olarak' bundan daha kötüsünü haber vereyim mi? ALLAH'ın kendisine lanet ettiği, ona karşı gazablandığı ve onlardan maymunlar ve domuzlar kıldığı ile tağuta tapanlar; işte bunlar, yerleri daha kötü ve dümdüz yoldan daha çok sapmışlardır." (Maide Suresi, 60)

Andolsun, Biz her ümmete: "ALLAH'a kulluk edin ve tağuttan kaçının" (diye tebliğ etmesi için) bir elçi gönderdik. Böylelikle, onlardan kimine ALLAH hidayet verdi, onlardan kiminin üzerine sapıklık hak oldu. Artık, yeryüzünde dolaşın da yalanlayanların uğradıkları sonucu görün. (Nahl Suresi, 36)

Tağut'a kulluk etmekten kaçınan ve ALLAH'a içten yönelenler ise; onlar için bir müjde vardır, öyleyse kullarıma müjde ver. (Zümer Suresi, 17)
Alt 14 Mayıs 2011, 16:33   Mesaj No:96
Durumu:laaaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13823
Üyelik T.: 14 Mayıs 2011
Takdir Et:

"Kim Allah’ın indirdikleriyle hükmetmezse işte onlar kafirlerin ta kendileridir." (Maide: 44)

"Kim Allah’ın indirdikleriyle hükmetmezse işte onlar zalimlerin ta kendileridir." (Maide: 45)

"Kim Allah’ın indirdikleriyle hükmetmezse işte onlar fasıkların ta kendileridir." (Maide: 47)

SANIRIM BU AYETLERDE ANLAŞILAMAYAN Bİ KELİME YOKTUR.
Alt 24Haziran 2012, 05:55   Mesaj No:97
Durumu:Ebu Ammar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 19481
Üyelik T.: 24Haziran 2012
Takdir Et:

1) Biraz zaman geçmiş ve heralde konu kapanmış ama inşaallah faydası olursa bende birkaç kelime söylemek istiyorum daha doğrusu kuran'dan ve sünnet'ten bu konu hakkında birşeyler aktarmak istiyorum...
Öncelikle şunu belirtmek istiyorum... Bizim hayatımızda a'dan z'ye herşeye karışan islam acaba islami hareket metodumuza da mı karışır ? Cevap tabi ki de evet olmalı !
O zaman Resulullah ( s.a.v) yapılan teklifi nasıl unuturuz... Ona şöyle dememişler miydi...

Ey Muhammed (s.a.v) ne istiyorsun mekkenin en güzel kadınıylan mı evlenmek istiyorsun eğer öyleyse en güzel kızlarımızı seninle evlendirelim.
Ey Muhammed (s.a.v) ne istiyorsun mekkenin en zengini mi olmak istiyorsun eğer öyleyse aramız da mal toplayalım seni mekkenin en zengini ilan edelim.
Ey Muhammed (s.a.v) ne istiyorsun mekkenin başkanı mı olmak istiyorsun eğer öyleyse seni mekkenin başkanı seçelim. Davandan dön. Rasulullah (s.a.v) cevabı açık ve net. Bir elime güneşi, bir elime ayı verseniz ben yine de davamdan vazgeçmem.

Şimdi sorarım sizlere ey müslümanım diyenler burada (haşa) ALLAHU TEALA sizin bu kötünün iyisini seçip de başbakan seçip sonra küfür devletinin başı olup devleti düzeltme fikrinizi düşünemedi mi ? Rasulullah bunu düşünemedi mi (haşa).

2)Rasulullah zamanında mekkeki müşriklerin toplanma meclisi olan DARUN NEDVE'ye hiç bir müslüman gitti mi ? Sizin ne işiniz var orada ?

3) Gerçekten hakikati istiyorsanız gidin ve İbn kesir olsun imam kurtubi olsun seyyid kutub'un fil zilalil furkan tefsiri olsun ordan kafirun suresının tefsirine bakın.

Son olarak da şunu söylemek istiyorum: Kim de kendisine dosdoğru yol apaçık belli olduktan sonra, peygambere muhalefet ederse ve müminlerin yolundan başka bir yola uyarsa, onu döndüğü şeyde bırakırız ve cehenneme sokarız. Ne kötü bir yataktır o! (nisa:115)
Alt 31 Mart 2014, 21:55   Mesaj No:98
Medineweb Emekdarı
İslaminesil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:İslaminesil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 40187
Üyelik T.: 20 Mart 2014
Memleket:Wan
Konular: 316
Beğenildi:1404
Beğendi:590
Takdirleri:533
Takdir Et:

Güncelleme...
Alt 31 Mart 2014, 22:24   Mesaj No:99
Medineweb Emekdarı
İslaminesil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:İslaminesil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 40187
Üyelik T.: 20 Mart 2014
Memleket:Wan
Konular: 316
Beğenildi:1404
Beğendi:590
Takdirleri:533
Takdir Et:

Sorulara karşı cevaplar birbirini tamamlayacı ve güzel bir bilgi paylaşımıydı,Sonuç olarak herkes Ayet ve hadislerle kendi doğrularını bulma çabasını sarfetmişler,Aşırı tartışmaya girmeden olgun bir paylaşım olmuş kanaatindeyim,Arkadaşları tebrik etmek lazım bilmiyom halen giriyorlarmı ,giriyorlarsa fikir alışverişi yapmak isterdim,Bunu şiaar edinmek lazım aslında hayatımızda siyah gördüklermiz aslında beyaz çıkabiliyor,önemli olanİslamın bize emretdiği metodu eden bırakmamaktır ki!! islam bize Kötülükleri iyilikle savmamımızı hak ve hakikate davet için fravunun karşısına çıkıldığında dahi kavl-i leyyin,tavr-ı leyyin,hal-i leyyin,(yumuşak söz,yumusak tavır,yumşak hal)yolunu emir ve tavsiye buyurmaktadır..
Alt 01 Nisan 2014, 01:27   Mesaj No:100
Medineweb Aktif Üyesi
hiranur86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:hiranur86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27674
Üyelik T.: 25 Nisan 2013
Konular: 6
Beğenildi:2
Takdir Et:

Alıntı:
laaaa Üyemizden Alıntı Mesajı göster
EVİRİP ÇEVİRMEYE GEREK YOK.
ŞİRKTİR HEM DE ŞİRKİN TA KENDİSİDİR.

O HOCA ŞÖYLE DEMİŞ BU HOCA BÖYLE DEMİŞ BİZİ İLGİLENDİRMEZ. BİZİ YÜCED ALLAH'IN DEDİKLERİ VE PEYGAMBERİMİZİN DEDİKLERİ İLGİLENDİRİR.
Rahman ve Rahim olan ALLAH'ın adıyla

Dinde zorlama (ve baskı) yoktur. Şüphesiz, doğruluk (rüşd) sapıklıktan apaçık ayrılmıştır. Artık kim tağutu tanımayıp ALLAH'a inanırsa, o, sapasağlam bir kulba yapışmıştır; bunun kopması yoktur. ALLAH, işitendir, bilendir. (Bakara Suresi, 256)

ALLAH, iman edenlerin Velisi (dostu ve destekçisi)dir. Onları karanlıklardan nura çıkarır; inkar edenlerin velileri ise tağut'tur. Onları nurdan karanlıklara çıkarırlar. İşte onlar, ateşin halkıdırlar, onda süresiz kalacaklardır. (Bakara Suresi, 257)

Kendilerine kitaptan bir pay verilenleri görmedin mi? Onlar, tağuta ve cibt'e inanıyorlar ve diğer inkar edenler için: "Bunlar, iman edenlerden daha doğru bir yoldadır" diyorlar. (Nisa Suresi, 51)

Sana indirilene ve senden önce indirilene gerçekten inandıklarını öne sürenleri görmedin mi? Bunlar, tağutun önünde muhakeme olmayı istemektedirler; oysa onlar onu reddetmekle emrolunmuşlardır. Şeytan da onları uzak bir sapıklıkla sapıtmak ister. (Nisa Suresi, 60)

İman edenler ALLAH yolunda savaşırlar; inkar edenler ise tağut yolunda savaşırlar öyleyse şeytanın dostlarıyla savaşın. Hiç şüphesiz, şeytanın hileli-düzeni pek zayıftır. (Nisa Suresi, 76)

De ki: "ALLAH Katında, 'kesinleşmiş bir ceza olarak' bundan daha kötüsünü haber vereyim mi? ALLAH'ın kendisine lanet ettiği, ona karşı gazablandığı ve onlardan maymunlar ve domuzlar kıldığı ile tağuta tapanlar; işte bunlar, yerleri daha kötü ve dümdüz yoldan daha çok sapmışlardır." (Maide Suresi, 60)

Andolsun, Biz her ümmete: "ALLAH'a kulluk edin ve tağuttan kaçının" (diye tebliğ etmesi için) bir elçi gönderdik. Böylelikle, onlardan kimine ALLAH hidayet verdi, onlardan kiminin üzerine sapıklık hak oldu. Artık, yeryüzünde dolaşın da yalanlayanların uğradıkları sonucu görün. (Nahl Suresi, 36)

Tağut'a kulluk etmekten kaçınan ve ALLAH'a içten yönelenler ise; onlar için bir müjde vardır, öyleyse kullarıma müjde ver. (Zümer Suresi, 17)

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: