Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi YASEMİN ATAMAN,Açılış Tarihi:  15 Aralık 2011 (03:39), Konuya Son Cevap : 30 Ekim 2020 (00:21). Konuya 28 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı3Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 16 Aralık 2011, 14:16   Mesaj No:11
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Standart Cevap: İki kelimeden hangisi sizsiniz? Kadın mı, bayan mı?

ŞULE NAZ ,hanım özgürlük nedir.Kendini ifade edemeyen eski köylü kadınları demişsinizya,kişi kendini nasıl ifade etse köylülükten kurtula bilinir.Ki köylüler mi özgür yoksa siz mi.kendi çocuğuna bakmaktan daha aciz ve köleleştirilmiş sahnelerde aksesuar haline gelmiş kamyon reklamlarında dahi kullanılan bayanlar mı daha özgür ve kendini daha iyi ifade ediyor. çocuğuna bakmaya dahi fırsat verilmeyen bayanlar mı daha özgür.sizce iffet nedir,sizin için neyi ifade eder.
Mihrinaz beğendi.
Alt 17 Aralık 2011, 16:57   Mesaj No:12
Durumu:şule_naz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15284
Üyelik T.: 15 Aralık 2011
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

[la diyebilmek;146735]ŞULE NAZ ,hanım özgürlük nedir.

Siz evlerinize sin emrediyor diye kapattığınız dört duvar arasına sıkıştırıp hergün aynı oyunlarla kandırdığınız kadınlarınızı özgür mu sanıyorsunuz. sizin gözünüzde özgürdür fakat birde samimi olarak eşlerinize sorun bakalım. acaba böyle mi düşünüyor. etrafımda o kadar islamı yaşayan bayan var ki, görüyoruz hallerini gelmiş kaç yaşına viza kullanamaz, alışveriş yapmayı bilmez, ailesine gitmek için bile yolu izi bilmediği için eşi götürüp bırakır. bu mu özgürlük soruyorum size. islamı yaşarken tüm hayatın güzelliklerini yaşamadan bayan olduğunu unutmak sadece evinin çocuklarının ve eşinin kölesi. evet bunlar türkiyedeki köle kadınlar.

Modern ve ilimle kendini geliştiren hayatın akışını takıp eden bayanlarsa her yönden kendilerini geliştiriyor.

Bayan olabilmek çok güzel, tabii herkesbayan olamaz bu da var.

Kendini ifade edemeyen eski köylü kadınları demişsinizya,kişi kendini nasıl ifade etse köylülükten kurtula bilinir.

Sizler bunu benden daha iyi bilirsiniz. Kem kum eden boynu bükük bir kadın işinize geliyor belki. geliştirmemek yollarını açmamak ne derseniz tamam diyen bir eş. gözü açılmamalı çünkü her dediğimize tamam demeli emir kulu. biri bir soru sorsa eşim bilir diyen asalak hayat yaşayan bir eş. Sanki ona danışmanlık yapmakla kendini güçlü, reis sanan erkekler.

Bayanların aklı bilgisi ve her imkanı vardır kendini geliştirebilir yeterki birileri örümcek ağı örmesin.

Kuranda kadın deniliyormuş olabilir ne yapalım. o gün kadın bu gün bayan.

Ayrıca neden kişiler başkalarının hayatını kopyalamak ister yasemin hanım? neden sahabe kadınlarına özenıyorsunuz size bir hayat verilmiş sizin gücünüz aklınız iradeniz yok mu ki bu kopyalama arzusu var sizde.?

Belkide özgür karar alma gücünüz yoktur olabilir ama bir an önce sıyrılmalısınız kölelikten.

Ki köylüler mi özgür yoksa siz mi.

gülümseyen0 00gülümseye n000 köylüler demek isterdim ama bu çağda hayatın akışını takıp edip başı dık, ayakları üzerinde hayata sarılan bayanlar özgür.

kendi çocuğuna bakmaktan daha aciz ve köleleştirilmiş sahnelerde aksesuar haline gelmiş kamyon reklamlarında dahi kullanılan bayanlar mı daha özgür ve kendini daha iyi ifade ediyor. çocuğuna bakmaya dahi fırsat verilmeyen bayanlar mı daha özgür.sizce iffet nedir,sizin için neyi ifade eder.

Bunları yazarken hiç düşündünüz mu o kamıyon reklamlarını acaba izleyenlerdesizler değil misiniz? sizin isteğinizle çevrilmiyor mu talep olmasa olmaz bunu istiyen yine bu toplum ayrıca o reklamlarda bayanların yanında kide erkekler yanı alan memnun veren memnun toplum ise daha memnun. sorun yok. tabii kendine güvenemeyenler modernliğe gelişim tünelinin akımına ayak uyduramazlar basit yerlere takılıp bir altındakını susturmak onu hımayesindetutmayı başarı sanırlar.

[/QUOTE]

Bayan olmak herkesenasip olsun. Her bayan istediği gibi, istediği şekilde bulunabilir.
Alt 17 Aralık 2011, 17:08   Mesaj No:13
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4495
Beğendi:6075
Takdirleri:23787
Takdir Et:

sule naz kimsin necisin ne amaçla burdasın tam anlıyabilmiş değilim. burdaya gelipde kimseye hakaret etme gibi bir lüksün yok sen burda yazılanlardan azda olsa bir şeyler anlıyamamışsan sana daha bir şeyler anlatmaya gerek yok kapasiten bu..... seni buraya kimse zorla üye yapmadı senın gibileride bu forum istemz senin gibi çatlak sesler her zmn her yerde olur ama kovulur.

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 17 Aralık 2011, 17:36   Mesaj No:14
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:huzurda olmak isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15304
Üyelik T.: 17 Aralık 2011
Takdir Et:

Alıntı:
Esma_Nur Üyemizden Alıntı Mesajı göster
sule naz kimsin necisin ne amaçla burdasın tam anlıyabilmiş değilim. burdaya gelipde kimseye hakaret etme gibi bir lüksün yok sen burda yazılanlardan azda olsa bir şeyler anlıyamamışsan sana daha bir şeyler anlatmaya gerek yok kapasiten bu..... seni buraya kimse zorla üye yapmadı senın gibileride bu forum istemz senin gibi çatlak sesler her zmn her yerde olur ama kovulur.

mutlaka gerçeklerin karşısında öfkesini dile getirenler olacaktır bu çok normal.

Şule hanıma şunu demek isterim ki,

ben kuranın anlattığı gibi bir kadın değilim ve bundan çok üzgünüm. bu yazıyı okuyupta yazarın ne demek istediğini dünden beri düşünüyordum ve anladım evet yazar çok haklı. Türkçemize başka bir dilden gelen kelimeyi o kadar benimsemişiz ki o kelimenin yabancılığıyla hayatımızda devrimler yaratanlar var.

Kadın olmak kadın olabilmek ne kadar güzel bir düşünce bu cümleyi yazarken içim huzur doldu. Kadın özeli ile kendine saklı veya saklamak için mücadele eden, çevresine huzur vermek için çırpınan Allah için adım atan.

oysa sizlerin ifade ettiği gibi nice açık ve kapalı bayanlar var kı kadınlıktan uzak.

Ben açık ve bayan olarak yaşayan bir insandım dün öğlene kadar. Dün nette bu yazıyı görünce dıkkatımı çekti ve uzun uzun düşündüm. 35 yaşındayım ve hayatımda tokat gıbı geldi bu yazı. neden nasıl bilmiyorum ama kendimi uzun uzun sorguladım.cümleleri yazar tam açmamış yada açmak istememiş çünkü tepkide olabilir böyle bir yazıya belkide tartşmalara tedbirdir .

kendisine teşekkür ediyorum en hoşuma giden sözlerden biri ise "kapalı veya açık bayanlar" demesi yanı buda kardeşimizin kapalıyada açığada saygılı olmasını ortaya koymuş.

şimdi beni 24 saatte düşündüren ve hayatımı gözden geçirten yazıyla fırtınalarımı hatta tusunamilerimi paylaşsam ayıp olur mu bilmiyorum. demezsem bu mutluluğu yaşayamıyacam veya bayanların gizledikleri yıne örtülecek gizlenecek
Alt 17 Aralık 2011, 17:54   Mesaj No:15
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:huzurda olmak isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15304
Üyelik T.: 17 Aralık 2011
Takdir Et:

Ve huzurdayım, önce rabbimin sonra siz islam mücahidlerinin huzurunda,

huzurda oldum bir yazıyla Allah ım kim inanır buna?

dün yazıyı okudum önce tepki verdim sonra bir daha okuyup altına yorum yazacak yazara tepkımı verecektim.ve yorum sayfasını doldurmak için bir daha okurken içimden bir ses bu sensin diyordu.

düşündüm neti kapattım ve işyerinde kahvemi kapıp sakınleştım. sanki içimdeki ses dahada arttı bir daha okudum yüreğim dile geldi sonra aklım ruhum hepsi bana birşeyler fısıldadı.

Ben 35 yaşında çalışan bir bayanım ve iş yerim özel. Kuranı çok bilmem kulaktan dolma buyukler der kapanmak farz ama bu çağda kapanmamak farz diye kabullenmiştim.

yazarın yazdıkları hepsi doğru. işe girerken etek boyumu patronum verdi. hatta eteğin altına giyilecek çorabın açıklık koyuluk rengine kadar. muz çorap iş yerinde istenmiyor.

Topuklu ayakkabı şart.ben işe gırdım dıye düşünüp yıllardır çalışıyordum. bu yazı ile işe girmediğim gerçeğini gördüm bunu biliyordum hem de çok ıyı fakat kabullenmıyordum.Çocuğumu sabah 6 da kreşin servisine veriyor akşam 6 da alıyorum haftanın bazı günleri ise anneanne babaanne alıyor mesaiye kalıyorum bazan onu hiç görmeden ertesi akşama kalıyorum. sankı alsam akşam iş güç ertesi gunun hazırlığıyla ne kadar ilgilenıyorsam

ya eşim iş hayatının ve ev toplantıların yorgunluğundan akşam çaylarını uyukluyarak içiyoruz.ve eşim 4 yıldır akşamları dışarı takılıyor kahve, cafe gibi arkadaş çevresine.

şimdi bu yazı benim nasıl modernlık havasıyla çıktığım yolda ne hale geldiğimi gösterdi.

bugün ilk olarak iş hayatımı bitirdim. çocuğumu kreşten aldım. Bu akşam aile buyuklerimizle hep beraber yemek yıyecez salonda masamı döşedim evimde şu an misafirler var . en güzeli ise eşim karşısında göreceği eşten haberi yok.

Ben kadın olmak istiyorum değerli kardeşler. bayanlık tüm hayatımı alt üst etmiş kadın olmaya karar verip hayatımı yenıden başlattığım anda içim huzur doldu.

Açık bir insanım eşimle konuşup yarın kapanacağım ve ilk olarak kadınlar dıye geçen ayetleri okumayla kuranı öğrenıp okuyacağım.

oh. itiraf edince çok rahatladım. çok mutluyum hayat benim için bu gün başladı. Bedenim huzur yağmuru ile yıkandı bu gün .

Artık bir kadın gibi nefes alacağım. tüm pis gözlere perdeleri kapattım.
Alt 17 Aralık 2011, 18:15   Mesaj No:16
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4495
Beğendi:6075
Takdirleri:23787
Takdir Et:

güzel kardeşim forumda seni ilk ben tebrik etmek istiyorum ve seni kocaman kucaklıyorum h.g aramıza MEVLA nasip etti ne mutlu sana doğruyu buldun ne mutlu YASEMİN bacıma ki senin hakkı bulamana vesile oldu işde forumdakilerin gayesi bu birilerine doğruyu göstermek. MEVLANIN istediği gibi kadın oluruz inş hepimiz.SELAMETLE

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 17 Aralık 2011, 20:32   Mesaj No:17
Medineweb Sadık Üyesi
kurtmehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kurtmehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5446
Üyelik T.: 30 Kasım 2008
Arkadaşları:2
Konular: 73
Beğenildi:19
Takdir Et:

Alıntı:
huzurda olmak Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Ve huzurdayım, önce rabbimin sonra siz islam mücahidlerinin huzurunda,

huzurda oldum bir yazıyla Allah ım kim inanır buna?

dün yazıyı okudum önce tepki verdim sonra bir daha okuyup altına yorum yazacak yazara tepkımı verecektim.ve yorum sayfasını doldurmak için bir daha okurken içimden bir ses bu sensin diyordu.

düşündüm neti kapattım ve işyerinde kahvemi kapıp sakınleştım. sanki içimdeki ses dahada arttı bir daha okudum yüreğim dile geldi sonra aklım ruhum hepsi bana birşeyler fısıldadı.

Ben 35 yaşında çalışan bir bayanım ve iş yerim özel. Kuranı çok bilmem kulaktan dolma buyukler der kapanmak farz ama bu çağda kapanmamak farz diye kabullenmiştim.

yazarın yazdıkları hepsi doğru. işe girerken etek boyumu patronum verdi. hatta eteğin altına giyilecek çorabın açıklık koyuluk rengine kadar. muz çorap iş yerinde istenmiyor.

Topuklu ayakkabı şart.ben işe gırdım dıye düşünüp yıllardır çalışıyordum. bu yazı ile işe girmediğim gerçeğini gördüm bunu biliyordum hem de çok ıyı fakat kabullenmıyordum.Çocuğumu sabah 6 da kreşin servisine veriyor akşam 6 da alıyorum haftanın bazı günleri ise anneanne babaanne alıyor mesaiye kalıyorum bazan onu hiç görmeden ertesi akşama kalıyorum. sankı alsam akşam iş güç ertesi gunun hazırlığıyla ne kadar ilgilenıyorsam

ya eşim iş hayatının ve ev toplantıların yorgunluğundan akşam çaylarını uyukluyarak içiyoruz.ve eşim 4 yıldır akşamları dışarı takılıyor kahve, cafe gibi arkadaş çevresine.

şimdi bu yazı benim nasıl modernlık havasıyla çıktığım yolda ne hale geldiğimi gösterdi.

bugün ilk olarak iş hayatımı bitirdim. çocuğumu kreşten aldım. Bu akşam aile buyuklerimizle hep beraber yemek yıyecez salonda masamı döşedim evimde şu an misafirler var . en güzeli ise eşim karşısında göreceği eşten haberi yok.

Ben kadın olmak istiyorum değerli kardeşler. bayanlık tüm hayatımı alt üst etmiş kadın olmaya karar verip hayatımı yenıden başlattığım anda içim huzur doldu.

Açık bir insanım eşimle konuşup yarın kapanacağım ve ilk olarak kadınlar dıye geçen ayetleri okumayla kuranı öğrenıp okuyacağım.

oh. itiraf edince çok rahatladım. çok mutluyum hayat benim için bu gün başladı. Bedenim huzur yağmuru ile yıkandı bu gün .

Artık bir kadın gibi nefes alacağım. tüm pis gözlere perdeleri kapattım.

Yeni başlayan hayatında bir ömür boyu mutluluklar dilerim ALLAH cc yeni başlayan hayatında daim kılsın inşallah
Alt 17 Aralık 2011, 22:10   Mesaj No:18
Medineweb Sadık Üyesi
kurtmehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kurtmehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5446
Üyelik T.: 30 Kasım 2008
Konular: 73
Beğenildi:19
Takdir Et:

Andolsun ki, cinlerden ve insanlardan birçoğunu cehennem için yarattık. Onların kalpleri vardır, fakat onunla gerçeği anlamazlar. Gözleri vardır, fakat onlarla görmezler. Kulakları vardır, fakat onlarla işitmezler. İşte bunlar hayvanlar gibidirler hatta daha da aşağıdırlar. Bunlar da gafillerin ta kendileridir."

(Araf Suresi 179. Ayet)
Alt 17 Aralık 2011, 23:55   Mesaj No:19
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1162
Beğendi:331
Takdirleri:7539
Takdir Et:

değerli huzurda olmak,
islam huzurdur,emirleri onurdur,ibadetleri nurdur,yaşantısı berekettir,islama bürünen dünyanın en mutlu insanıdır.
hele ki bir kadın islam atmosferine bürünürse,cenneti olan yuvasını tercih ederse,yuvasında tv dizi vs gibi huzurdan nurdan takvadan eden nesnelere kendini kaptırmayıp,ilimle,kuran sünnet ile her günü dünden daha sağlıklı ilerlerse,öğrendiklerini uygular ibadetlerini muntazaman yaparsa,bunu kararlılık samimiyet ve zevkle yapmaya devam ederse,o kadın islamın iftihar tablosu olacaktır.

ve bir süre sonra yol aldığınca,dışarının şeytani cazibelerinden tiksinmeye,kendisini kaptıranlara üzenmek yerine acımaya başlar.çünkü kuran ile beslenen ile şeytani-nefsani fitlerle beslenen arasındaki fark ile,sağlıklı bir sofradan beslenen ile zehirli bir sofradan beslenen arasındaki fark gibidir.biri besler diğeri öldürür.

yukarıdaki bayanın düşünceleri kendisine ait düşünceler değildir,şeytan nefis heva şehvet dörtlüsünün fitlediği-fısıldadığı zehirli düşüncelerdir.belki sokak,iş,hürriyet,karşı cinsle sohbetler,geziler vs bu tür kadınlara bir süre cazip gelebilir,ama cildi pürsüdüğü,cazibesinin söndüğü 40 lı yaşlara geldiğinde,çöpe atılıyor psikolojisi o tip insanların nedametini figanını galeyana-isyana getirir,bazılarını intihara bile götürür.bu tür zavalıların tek sermayesi güzellikleri çekicilikleridir,pürsüdüğünde muflis tüccara dönüşürler.şuna neden borç verdim,şuna neden inandım,şuna neden kandım,şuna neden güvendim panikleri nedametleri onu kahreder durur amaaa ne yazıkkı artık iflas etmiştir.

bir kadın islam şemsiyesinde kaldığı sürece kadındır.bu şemsiyeyı attığında kendilerine ad isim bulmakta güçlük çekmezler.feminist,hürriyet,bağımsız,çağdaş,özgür bir sürü isim...hepsininde yolun sonu uçurumdur,dünyadaki-ahireteki cehennemdir.islam feryat figan ile bir anne şefkatı gibi kucağını hep açmakta,gel kızım gel yavrum gel gel gel gene affederim gel tevbeye der durur.tevbe edersen anandan doğmuş gibi günahların afedilir der.

biz bu siteyı kurarken şunu demiştim,bu site günde binlerce insanı ağırlıyor,binlerce üyesi vardır.bir tek insan sadece bir tek insan burada bir makaleyı,bir ayeti hadisi,bir nasihatı dinler tevbeye,imana,islama dönerse bu dünyada kazanacağımız hiç bir şey ile ölçülemiyecek kadar değerlidir ve bu nimeti bize nasip eden Allaha binlerce şükür ederiz.

yasemin kardeşimin bu makalesi bu anlamda sevincimizi şükrümüzü tavan yaptı.Allaha şükürler olsun.Allah acısını bize göstermesin inşaallah.

yeni hayatına-huzuruna-rabbine-yuvana hoşgeldiniz,inşaallah aynı hoşgeldiniz cennette de nasip olacaktır.
size tavsiyem aralıksız kararlı ve acil bi şekilde islami ilimlere eğilmeniz ve hayatınıza uygulamanızdır.

saygılar...

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alt 18 Aralık 2011, 00:54   Mesaj No:20
Medineweb Sadık Üyesi
YASEMİN ATAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:YASEMİN ATAMAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 11916
Üyelik T.: 02 Mart 2010
Konular: 102
Beğenildi:5
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Sayın Huzurda olmak kardeşim.....
İnsanlar için kurtuluşun İslamda olduğunu Allah (cc) Kitabında ifade etmiş ve bizlere gereken sınırları göstermiştir.Bu sınırlar dahilinde de insanlar tercihlerini yapmıştır.
İslam görece değerlerden ve afaki anlayışlardan uzak hayata müdahale eden bir dindir.
İnandım ve iman ettim diyen kişilerde imanlarının gereğini kalben ve zahiren göstermek zorundadırlar.
Sizinde Allahın emrinden yana tercihte bulunmanız ve bunu hayatınıza tatbik etmeniz taktir edilecek bir davranıştır,sizi tebrik ediyorum.
Yazımın bir kişiye bile ışık tutması beni tarifsiz bir mutluluğa ulaştırmıştır.
Bundan sonraki hayatınızda size başarılar diler,verdiğiniz kararda daim olmanızı yüce Allah'tan niyaz ederim.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: