Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi muhsin iyi,Açılış Tarihi:  24 Ağustos 2013 (11:12), Konuya Son Cevap : 24 Temmuz 2015 (20:27). Konuya 57 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı6Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 09 Temmuz 2014, 19:26   Mesaj No:51
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:BİR-i isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 43069
Üyelik T.: 21 Mayıs 2014
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Letaif Nedir, Letaiflerin Anlamları, İşlevleri, Görevleri Nelerdir? (2)/Muhsin

Şeytanların gösterdiklerini burda ifşa etmemi ister misiniz. Bu durum bunları okuyan bir Müslüman ı Allah a da yaklaştırabilir dinden çıkmasına da ön ayak olabilir.Sonuçta her iki ucada hizmet edebileceği için şimdilik durdurulmuyorum.Karar sizin
Alt 09 Temmuz 2014, 19:39   Mesaj No:52
Medineweb Üyesi
Durumu:muhsin iyi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14028
Üyelik T.: 31 Temmuz 2011
Arkadaşları:5
Konular: 88
Beğenildi:29
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Letaif Nedir, Letaiflerin Anlamları, İşlevleri, Görevleri Nelerdir? (2)/Muhsin

Alıntı:
BİR-i Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Şeytanların gösterdiklerini burda ifşa etmemi ister misiniz. Bu durum bunları okuyan bir Müslüman ı Allah a da yaklaştırabilir dinden çıkmasına da ön ayak olabilir.Sonuçta her iki ucada hizmet edebileceği için şimdilik durdurulmuyorum.Karar sizin
millet ramazanda biraz güler anlatacaklarına. eğlenirler. ama aptal yerine konulmaktan hoşlanmıyorsan böyle şeyler yazma. istersen yaz. kimse öyle şeytan sözleriyle yoldan çıkmaz. kuran ve sünnet ortada.
Alt 10 Temmuz 2014, 03:09   Mesaj No:53
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:mustafa ast isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 44470
Üyelik T.: 26Haziran 2014
Takdir Et:

biri tecrübeme binaen Muhsin hocamdan özür diliyerek,bir i kardeş bu şeytanlar size vesvese yönünden musallat olmuşlar siz de bu duruma çanak tutmuşunuz bence,önce gizemli olayların peşine duşmuşunuz onları görmek konuşmak gibi sonra da onlara hükmetmek isteği,sizde oluşmuş,ama şeytanla dostluk cehennemde biter,onların vesveselerine çanak tutma,tasavvuf konusu sizin için şuan ağır olabilir çünkü niyetiniz ustun özelliklere sahib olmak,niyetiniz ihlaslı olacak yoksa şeytanlar şeyhliğinizi ilan eder,sonra en başta bir tevbe içkiyi bırakmak sonrada dinini öğren ,gizemli bilgilerin verildiği siteler yerine otur hadis oku,siyer oku,namaz kıl,teşbih çek bak göreceksin vesvese azalacak biiznillah,nefsi emmarede bil nefsini ve onu temize çıkarma,dini bilgin istenen seviyeye gelince bir tarikata intisab et ama acele etme,istanbulda Osman topbaş hoca,ali ramazan efendi Yahyalı,menzil farukiler,çarşamba cemaati bunlar hak yol,istediğine gir tabi daha da çok var,
Alt 10 Temmuz 2014, 20:07   Mesaj No:54
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:ali70 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36490
Üyelik T.: 14 Aralık 2013
Arkadaşları:17
Konular: 38
Beğenildi:236
Beğendi:586
Takdirleri:449
Takdir Et:

Alıntı:
BİR-i Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Bak güzel kardeşim, eğer sözlerinde ciddiysen seninle ciddi konuşacağım. Anlaşılan sen bu yolda yalnız gitmeyi göze almışsın. Yalnızlık Allah'a mahsustur bunu bil. Hele bilmediğin yolda kılavuz olmadan hiç varamazsın. Diyelim ki vardın, nereye vardığını bilemezsin.

Herkesin bir gün vereceği bir canı var. Eyvallah... Ecel şerbeti gelince içeriz elhamdülillah. Ama giden can ise sorun yok. Sorun nerede? Sorun insanın imanında.

Şeytan senin canını ne yapsın? Şeytan senin canına değil, imanına taliptir. İmanını alabilmek için karşına geçip(yani sana görünüp) seninle sohbet edebilir, senin ne muhteşem güçler kazandığını sana anlatabilir. İnanacak mısın?

Bu yola kılavuzsuz girilmez. Sen bu yola girmeye niyet edersin. Mürşit bulmazsın. Allah senin için Hızır'ı görevlendirir. Eğer mürşit bulamadıysan ve de nasibin varsa mürşidin Hızır olur. Mürşit bulursan da gördüğün olağanüstü olayları onunla paylaşırsın ki, sana nasıl davranacağını anlatır. Yoksa dediğim gibi, şeytan senin canına değil, imanına taliptir. Bu yolda da insanların zaaflarını çok iyi bilir. Lütfen yalnız yapayım deme...

Şeytanın ezelde Allah huzurunda ettiği yemini duymadın mı? Önünden arkandan, sağından solundan gelecek... Şeytan deyip geçme, en kral alimden daha alim... Ben ne yaptığımı biliyorum beni kandıramaz mı diyorsun? Sadece sanıyorsun derim...

Şeytanın gösterdiklerini ifşa edeyim diyorsun... Allah aşkına söyle sen oturup onu dinliyor musun?

Ha bir de... Her iki uca da hizmet edeceği için durdurulmuyorum diyorsun. Seni durdurmayan kim? Karar sizin diyorsun. Ne kararı? Sen şeytanın elinde oyuncak olma yolundasın farkında değil misin?

Bak yazmayım dedim ama bir din kardeşimin göz göre göre tehlike içine gittiğini görünce duramadım...

Eğer bizimle dalga geçmiyorsan,
Eğer duygularında samimiysen,
Git bir mürşit bul ve derdini anlat. Onlar bu yoldan geçmişlerdir. Elinden tutacaklardır. Sakın yalnız yapma...
Allahın kulu_ beğendi.
Alt 11 Temmuz 2014, 00:46   Mesaj No:55
Medineweb Emekdarı
Allahın kulu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Allahın kulu_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 33478
Üyelik T.: 09 Kasım 2013
Arkadaşları:29
Konular: 164
Beğenildi:1151
Beğendi:1570
Takdirleri:5244
Takdir Et:

biri kardeşim siz zaten şeytanlarla anlaşma yapmışsınız hayırlı olsun ama onlar seni bırakacaklarını sölemişler bırakmamışlar sana oyun oynamışlar gösterdikleri ise sadece alay etmek yolunuz kardanlık ve dar tövbe edin içten temiz abdest alın her gün 100 besmele okuyun aklınıza şeytani fikirler gelirse soğuk suyla abdest laın

Vakit namazinizi kildiniz mi?
Ebu Hüreyre'den (r.a.) rivayetle:
Mü'minin durumu yeşil ekin gibidir. Rüzgar ne taraftan gelse onu eğer. Rüzgar durduğunda doğrulur. Mü'min de böyledir. O da bela ve musibetlerle eğrilir. Kafirin durumu ise çam ağacı gibidir. Allah dilediği zaman sert ve dik durur. ][Bela ve musibetlere uğramaz.
Alt 14 Temmuz 2014, 01:07   Mesaj No:56
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:BİR-i isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 43069
Üyelik T.: 21 Mayıs 2014
Takdir Et:

Bunlar letaiflerin nur almasını tamamen kesebiliyor mu? Sitede ki konuyla ilgili yazıları okudum, bana daha detaylı bilgi alabileceğim bir kaynak söyleyebilir misiniz?Dua rabıta zikir dışında, nurla savaşmak dışında başka bir yol başka bir silah var mı?
Alt 14 Temmuz 2014, 01:34   Mesaj No:57
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:mustafa ast isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 44470
Üyelik T.: 26Haziran 2014
Takdir Et:

Biri senin hiç bir letaifin açıkdeğil buby aklına koy,sendeki şuan şeytani bir durum ve git gide kötüye gidiyorsundua namaz zikşrin dışında daha ne var kendini savunacak,sen cinlenmişsin
Alt 24 Temmuz 2015, 20:27   Mesaj No:58
Durumu:Murat Şengül isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 50375
Üyelik T.: 24 Temmuz 2015
Takdir Et:

Sa
yazılarınızı beğenerek okuyorum allah kalemine zeval vermesin benim kitaplarını almak istiyorum lakin kitapçıklar yok nasıl temin edebilirim int.haric...t

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: