Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi İslaminesil,Açılış Tarihi:  02 Nisan 2014 (22:14), Konuya Son Cevap : 16 Temmuz 2015 (01:22). Konuya 7 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 02 Nisan 2014, 22:14   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
İslaminesil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:İslaminesil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 40187
Üyelik T.: 20 Mart 2014
Arkadaşları:0
Memleket:Wan
Konular: 316
Beğenildi:1404
Beğendi:590
Takdirleri:533
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Bir Anı..

Bir Anı..

Bilmiyorum belki yanlış konu başlığında konu paylaşacam yanlışk varsa kusura bakmayın...
Tarih 1998 yaz aylarında bir perşembe aksamında başımdan geçen üzücü bi o kadarda aslında perdelenmiş gözlerin fal taşı gibi açıldığı yatsı namazı sonrası..

Doğulu kardeşlerim daha iyi bilir doğuda hayat yaşantısı çok zordur,bir

evde erkek ne kadar birey varsa çalışmak zorundadır yoksa evin geçimi evin idamesi zor olur..Bende lise 3 de hem okuyor öglenleride bir

işyerinde çalışıyordum,çalıştığım yer islami kuralları yaşamaya elverişli ve olgun bir yerdi cami de hemen yanımızdı,namazlarımı genellikle cemaate gider kılardık,özellikle yatsı namazları çok hoş olurdu,nedeni ise sonrası

paydos olmasındandır ki herhalde,erken bitermek isterdik. ve yine bir perşembe akşamı yatsı namazından 3 arkadaşla beraber çıktık ,camı kenarında wc lerin yanı kuytu yerdi orda sigara içer öyle giderdik,ve yine

öyle yapalım dedik çıktık sigaramızı yaktık yoldan geçenlere yıkılan piriket aralarında bakıyorduk yolda loş birde ışık oluyordu,o sıra cemaat de dağılmaya başladı,imam efendide camiyi kilitliyip çıkıyorduki yol kenarinda bir sivil araç Toros durdu ve imamla konuşmaya başladı,biz sus pus

olmuştuk imam bizi sigarayla görmesin diye ,ve arabada 2 kişi vardı imama talimat veriyorlardı ,imamda tamam diyiyordu,arabadaki iki kişi konuştukça tüylerimiz diken diken oluyordu,orda belki ayaklanmamız

gerekirdi tepki koymamız gerekirdi ,belki hem yaş hemde korku ile sus pus olup oturduğumuz yere çakıldık..Talimatlar Cuma namazı talimatlarıydı..

Konu Sahibi İslaminesil 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Babadan Evlada Cevap. Makale ve Köşe Yazıları Kara Kartal 18 6193 13 Kasım 2017 21:19
Asrın Kerbelasi Filistin.. Serbest Kürsü Mihrinaz 3 1645 13 Kasım 2017 18:55
Dūşlerim... Makale ve Köşe Yazıları su damlası 2 1575 12 Kasım 2017 07:51
Mynmar ve Biten Muslumanligimiz... Makale ve Köşe Yazıları İslaminesil 0 1415 16 Eylül 2017 22:06
Veyl Olsun... Makale ve Köşe Yazıları Mihrinaz 3 1549 16 Eylül 2017 22:04

Alt 02 Nisan 2014, 22:35   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Bir Anı..

Araba gitdi imam efendide sağına soluna bakınıp evinin yolunu tutdu herhalde,Peki bizler pişmiş kelle tabiri yerinde olacakki donup kaldık ,irkildik ayaklandık kendi aramızda iştisare yapmaya başladık ,kime nasıl ne diyecezde uyaracaz ,bu soru ile evlerimize gitdik ,sabaha kadar uyuyamadım sadace ben değil diğer arkadaşlarda uyuyamamış olacaklarki sabah erkenden işyerlerine gelmişlerdi okul olmasına rağmen..

Bir araya geldik o gün 29 ekimdi herhalde O günün ne bayramı olduğunu bilirler.Ne yapacaz diye bir abimizin yanına gitdik olayı onlada iştişare etdik ve cami ahalisindeki ılımcıların dedikleri tabir ile radikal sivri uçlu kardeşleri uyarmak için çalışmaya başladık amaç galayana gaza gelmemeleridi..

Çünkü o akşamkiler sivil polisti cuma namazında hutbe sırasında ayağa kalkacak düzene ve imama hakaret edeceklerdi.Sivri uçları da arkasında çıkartıp misafir edeceklerdi.Halkıma Bu oyunları oynadılar o tarihlerde...

Biz arkadaşları kardeşleri uyardık ve hazırlığımızı yapıp cumaya gitmeye başladık,imam hutbeye cıktı sakin ve dolgun batı tonuyla konuya başladı o günki diyanet hutbe konusuda 29 ekim bayramıydı,başladı camileri ahıra çevirenleri ,seydaları şeyhleri asanları övmeye ,hutbe konusu buydu o tarihlerde bu ülkemizde,...

Gözüne biber sürdüğüm yakışıklı uzun boylu uzun saclı bir genç irkildi hutbe sırasında ayağa o yanık sesi ile imama seslendi,ALLAHTAN KORK BE İMAM!!!! olayın farkında olmayan cami ahalisi korktu ne oluyor diyoarlardı kendi içlerinde ve o Ayakta olan konuşmaya başladı Müslüman bacılarımız örtüleriyle okula gidemiyor örtüleri açılıyor ,bu devlet Müslümanlara zulmediyor sen gelmiş bize 29 ekimden bahsediyon,

Tespitleri doğru ve hak olanı diyordu lakin ,Hakkın doğrularını kullanıp hakkın yolunda gidenleri avlamaktı... Adam sözünü bitirdi çıktı ardındandan bir kişi daha çıktı ve İmam (Belam) bir şey olmamış gibi devam etdi hutbesine .....

Namaz bitdi cuma ahalisi dışarı çıkmaya başladı ne ilginctirki herkes imama Allah kabul etsin diyorlardı ,oysaki bilmiyorlardı ki bilmyordukki asıl maksat imamlık değilmiş...

Bu olayı namazdan önce anlatdığğımız abilerimiz olayında vuku bulmasıyla üzüntüü içersinde imamla konuyu konuşmak için misafiri oldular...

Gerisi ni merak ediyosanız devam edeyim ne ilginçtir ki cami imamının 3 günde tayinin Antalyaya çıkardılar....
Alt 03 Nisan 2014, 13:41   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
Medineweb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medineweb isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13301
Üyelik T.: 04 Şubat 2011
Arkadaşları:6
Konular: 926
Beğenildi:339
Beğendi:0
Takdirleri:62
Takdir Et:

ee ifşa oldu barındırırlarmı ilginç hakkatten bi roman tadında yazmışsınız sürekleyici bi tadla..sitede çok fazla konu okumam ben her konuya bakarım ama baştan sona okuduğum nadir konular vardır buda öyle oldu konunun içeriğinden ziyade üslubunuzu yazdım çünkü gerçekten beğendim güzeldi teşekkürler

içerik için söylenecek çok şey vardır ama halk zaten bunların farkına varıyor yavaş yavaş..kim bilir daha ne kirli oyunlar oynandıda karanlık köşelerde sigara içmek için saklanmış gençler yokduda duyulmadı
Alt 03 Nisan 2014, 20:07   Mesaj No:4
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Eywallah kardeşim beğendiğinize sevindim uslup konuşma uslubu olduğu için öyle giriş gelişme ve sonuç istakametinde gitmez ))
Evet Halkımız ve halkım öyle oyunlar gördükü değil bunları roman haline getirmek anlatılırsa herhalde devrim olurdu,oysaki halkımız öyle mütavazi ki olan olayları Allaha Havale eder gerisine karışmaz...
Alt 29 Nisan 2014, 23:00   Mesaj No:5
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

bugün sıradan gün olduğunu sanıyordum ama öyle olmadığını işyerine gitdiğimde anladım,herkes beni bekliyomus gibi tebessüm eden edene hosgeldin diyorlardı..

Odama geçtim dedimya sıradan birgün gibi açtım pc yi dosyalar önünde bakındım durdum...dalmış olmalıyımki amirim iki defa selam vermiş..)))
buyrun dedim, bugün işin yok dedi demi yok dedim
yüksekovaya göreve gidilecek kac arkadaşla gidersin falan işler için,olur dedim arabayı cagırdık ,normalde öyle yerlere sivil araçlarla gidilir kiralik araçlarla,ne hikmetse resmi araç geldi,şöföre döndüm hayırdır sen geldin ,gezmeye geldim dedi,dedim nereye gidecez biliyonmu yok dedi hacım,dedim yüksekovaya rengi değişti...

Rengin değişmesi normal her gidişimizin sonu hastanelik oluyor ))nasıl derseniz taşlanıyoruz...
sesi kesildi güleryüzlülüğü birden yerini kaçık kaşlara döndü..Kendine geldi şaka içinde Ben gelmesem ...dedim gel gezeriz sümbül dağını gezeriz dedim,kızarak he tabi gezeriz dedi..

Düştük yola diğer arkadaşlar yabancı odugu için korkuyorlar,şöför arkadaşta bu toprakların cocugu lakin taşlanmaktan usanmışlar...
yollarda dur kalk yaparak vardık yüksekovaya ,ses kesilmiş gözler yolların kenarınanda bakalım ne zaman nerde taş gelecek diye,,))))

dur cay içelim dedim olurmu dediler,olur dedim cek arabayı kenara ,indim arabadan kimse inmiyor )))kahvaye girdim selam verdim oturdum bir amcanın yanında,kürtce hosgeldin dedi,hosbulduk dedim..dedi neden onlar inmiyor dedim taş yemek istemiyorlar tebessüm etdi)))cıktı dışarı arabaya yaklaştı buyrun içeri dedi yarı turkce yarı kürtce şiveyle.bahaneler uydurdular içmiyoruz cayla aramız yok falan oysa yalan arkadaşlardan birini bizim kurum çaycısı hic sevmez bes dakkada cay ister diye...

amca zorladı geldiler girdiler içeri,cay geldi kacak cay olduğu için çmedim ben diğer arkadaşlar tam içecekti güm diye ses geldii Aman Allahım bizimkiler nasıl korktu,kahvenin kapısı sert kapandı ))

acalen içtiler kalktık müsaade istedim amcadan bırakmadı cay parasınıda verelim.düştük yola gitmemiz gereken yere,yollar asker kaynıyor kurumun arabasını yakmışlar diye,bizimkiler tam korkmaya başlamaz mı , bilmem gitdinizmi oralara en son roboski olayında gitmiştim oralardan taşlanmıştık yine gitdigimiz yolda ne ilginçtir taş yağmuru başladı )))şöför korktu kökledi gazı ama nereye gidecek o bozuk yolda ,açtım camı atmayın dedim kim dinler Allah ne kaya yaratmışsa saydılar bize ...

Şubeye çektik arabayı araba demek için biraz sahit lazım olacakki dönüşümüz sivil araçla oldu,işlerimizi bitirdik herkes bian önce evinin derdinde ,bende diyom bir gece kalsaydım ne olurdu diye,Doğallıgı bozulmamaıs yerler ,yemekleri zaten söz ediemez derecede güzel ve taze...

Bilirmisiniz yayla muzunu yada uçkunu,yolda duralım alalım dedim kimse yanaşmıyor herkes korkmuş ,velhasırı kelam adık biraz yemiyorum diyenler eve getireceğim uçkunu hepsini yediler...

insanların bu kin ve nefreti nden kaynaklanıyor diye düşündükçe hak vermemekde elde değil diye sonuç çıkardım....
Alt 30 Nisan 2014, 13:54   Mesaj No:6
Medineweb Emekdarı
Sükutu-Ezber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Sükutu-Ezber isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 41016
Üyelik T.: 08 Nisan 2014
Arkadaşları:10
Konular: 164
Beğenildi:2512
Beğendi:2831
Takdirleri:9986
Takdir Et:

bayağı şeyler olmuş abi ne anı ama,,,
dürüst olmayı
kendinde barındırır,,,,

*Eyy gönül...!!
yarın Rabbinin huzurunda
nasıl çağırılmak,anılmak istiyorsan
bu dünya da ona göre yaşa derim,,,

"Bir Hiç"
Alt 11 Ekim 2014, 21:08   Mesaj No:7
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Anı ve yazılarımızı epey aksatmısız meger..
Alt 16 Temmuz 2015, 01:22   Mesaj No:8
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Herhalde Hocaya kürsüyü yasaklayanlara olan sert uslubumun nedeni yada meramımı anlatabilmişimdir kardeşlerime...

O tarihlerde öyleydi şimdi farklılık varmı derseniz var...Bütün kurumlarda oldugu bigi buda mevcud iktidardan kaynaklanıyor,Bu iktidar olmasa ne olurdu sorusuna cevap 28 subat olurdu derdim..

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:

Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.kaabalive.net Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.medineweb.net Yeni Sayfa 1
.::.Bir Ayet-Kerime .::. .::.Bir Hadis-i Şerif .::. .::.Bir Vecize .::.

Medineweb Sosyal Medya Gruplarımız:  Medineweb  Medineweb  Medineweb  Medineweb Medineweb     

www.alemdarhost.com sunucularını Kullanıyoruz.