Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi İslaminesil,Açılış Tarihi:  18Haziran 2014 (19:52), Konuya Son Cevap : 07 Temmuz 2015 (00:30). Konuya 11 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 18Haziran 2014, 19:52   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
İslaminesil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:İslaminesil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 40187
Üyelik T.: 20 Mart 2014
Arkadaşları:0
Memleket:Wan
Konular: 316
Beğenildi:1404
Beğendi:590
Takdirleri:533
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart SEN bizden değilmisin?

SEN bizden değilmisin?

ve yine ramazan geliyor hayat bize gül gülistan....

Artık ramazan ayının güzellikleri anlatılmaya başlanır medyalarda sanal alemde,yada işte iftar da nelerin olması sahurda nelerin yiyilmesi,daha da cagdas modern hayat yasayan yezidi zengin Müslümanlarda işte kilo alırmıyız işimize engel olurmu hesapları yapar..

Sonuc itibari ile kendimize göre hesaplar yaparız,Ailemiz ve işlerimiz ile ilgili muhasebe yaparız MUHAMMEDİ hesap yapmayız,

Pardon bazı sesler geliyor biz yapıyoruz sen nerden biliyon diye bağrışmalar geliyor kulağıma yine pardon sizi kastedmedim canım neden kızıyorsunuz sonuçta siz Müslümanlar oruc tutuyor ,namaz kılıyor belkide dükkanınıza gelen dilenciye yanınızdakilere ayıp olmasın diye parada veriyorsunuzdur,yada evde kalmış eski giymediğiniz elbiseleride infak ediyorsunuz kabil gibi ...

Neden Ramazan !!!!

Şeytanlar zincire vurulur hepimiz biliyoruz,Ramazan dinsiz kanallar 11 ay bütün rezilligi yapar bir aya Müslüman olurlar yada Müslüman görülmesini sağlarlar ilerde Müslümanın elindeki şekerleri alabilmek için ,Müslümanlarda safya şekerlerini vermediklerini sanırlar oysa gün geçtikçe görülür ki İMAN larını vermişler....Bi uyanık sizsiniz demi Müslüman...

Kanallarda işte fakirlikten gem vuran hocalar olur herkes tarafından ağlayarak dinlenen hocalar olur orucu nefis terbiyesi derler ,dünya hırsının bataklık olduğunu derler de evet derlerde kendileri para amadan sahneye çıkmaz sonuçta Allahın dinin satmagında bir bedeli olmalı demi,zoruna gidiyorsa okuma gec gitsn Müslüman!!!

Ve bu hocaların büyük izleyen potansiyali vardır,her kesimden oldugnu görürsün izleyenlerin oysaki öyle değildir,fetvaları işine gelenlerin sayısı daha coktur...

şimdi kızıyorsunuz bana demi en azında islami anlatıyor belki anlatdıkları ile Müslüman olan olur demi, Öyle Müslüman olunacaksa hic olunmasın,hurafe ve hikayelerle TEVHİDİ İslami nin karşısından olan bu anlatım kar vermez Bülent Ersoy gibi Allah dedirtir başka bir halta yaramaz...

Ve iftar acacaz af aman Allahım gözlerimiz ac halde herseyi yığmışız sofraya bunu yecem bunu icecem diyen bir nefisle imtihan edilecez sonuç ney iftardan sonra ağaç altında yatan lar gibi yıgılacaz bir tarafta ,oysaki gündüzünde nefis terbiyesi yapıyoruz ya ,yada işte ac insanların neler cektigini anlamak için güzel bir ibadet öyle olması lazımya,evet sadace söylemde kalan bir ibadet çünkü öğlene kadar yatan ramazanı tatil gözüyle bakan ve ramazanda izne ayrılan memur gibi öglenede kadar yatar öğleden sonra bi namaz işte aksam iftar vakti ALLAHIM SEN KABUL ET...!!!

ÜMMET!!!

Nedir biirmisin Müslüman!!!

Hani kendini düşün ayağın ağrısa bütün vücudunu agrı tutar demi?
işte ümmet budur bir beldede başka bir yerde bir Müslümanın ayağına diken batsa hissetmendir buna ümmet denirlir,hissetmiyorsan zaten sorun yok o ümmetden değilsin buda sana o kadar etgi etmez ...

ve bugün Dünya üzerinde ümmetin hali içler acısı,hani nere sayımki duymuşsundur belki tv kanallarında hani derler ya suriyede katliam var ülkemize dokunulurmu diyen siperlerden...

yada işte derler ya ırakta savaş var acaba bizim petrol ve elektirk antlaşmamız zarar görür mü?

ordaki halkmızı kurtarmamız lazım,YA DİĞER Müslümanalr halkınız değil mi?

yukardaki zihniyet seytan zihniyet denilir buda hainlerde olur ben ben diyenlerde olur...

ve ordaki ümmetden olmayanlar gelen Ramazan ayında yine katliamlar içersinde kalacak iftarları oruç ,sarin gazı,misket bombaarı olacak...sen sabaha kadar İBADET et Müslüman,

zaten kardeşi açken tok yatan bizden değildir diyor Allah resulü,HEY KÜL BIRAKMAYAN müslim SEN bizden değilmisin?

Güzel kardeşim Ramazan mide terbiyesi değildir bu gözle bakma ,ramazan senin ağzının kilitlenmesi anlamında değildir,Ramazan ümmet kavramının bir arada olmasının adıdır,Ramazan kardeşim dediğine kardeşlik gözterme ayındır....

Ramazan nı serifin hayırlı olsun....
erkam eroglu

Konu Sahibi İslaminesil 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Babadan Evlada Cevap. Makale ve Köşe Yazıları Kara Kartal 18 6252 13 Kasım 2017 20:19
Asrın Kerbelasi Filistin.. Serbest Kürsü Mihrinaz 3 1656 13 Kasım 2017 17:55
Dūşlerim... Makale ve Köşe Yazıları su damlası 2 1587 12 Kasım 2017 06:51
Mynmar ve Biten Muslumanligimiz... Makale ve Köşe Yazıları İslaminesil 0 1428 16 Eylül 2017 21:06
Veyl Olsun... Makale ve Köşe Yazıları Mihrinaz 3 1570 16 Eylül 2017 21:04

Alt 18Haziran 2014, 20:05   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4415
Beğendi:3686
Takdirleri:14203
Takdir Et:
Standart Cevap: SEN bizden değilmisin?

Farklı farklı müslümanı örneklerle çok anlamlı dile getirmişsiniz. Bir ara ben hangi gruptayım diye de düşündüm doğrusu , biraz da ürktüm. Rabbim hidayet veripte yanlışa sürüklemesin bizleri. İslamiyeti tam anlamıyla yaşamayı nasip etsin.
Bu yazı size ait zannedersem, emeğinize sağlık, Rabbim razı olsun....
Alt 18Haziran 2014, 20:07   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Ve yine insanlar Aç,Açıkta..
Bir yandan ardı arkası kesilmeyen israflar diğer ötede çöpe atılan begenilmeyen yiyecekler...
Ebuzeri gifarinin bir sözü ürkütür beni açlıkta oldugu halde isyan etmeyene şaşarım..

Ve yine insanlaR Aç Açıkta...
Hz.Huseyin gelir aklımıza medinede her gece gizlice fakir fukaraların kapılarını bıraktıgı yiyecekler..ne zaman ki Hz.Huseyin şehid edildi fukaralar bildilerki yiyecekleri bırakan Hz.Huseyindi....

Ve yine insanlaR Aç Açıkta...
Dİyarbakırdaki seyyar satıcı gelir aklımıza
Hani; ramazan ayında evine yiyecek götüremiyen ,eşine ne yaptın sorusuna evde bişi yokki yapayım diyen Amedli baba gelir aklımıza..

Hani; iftarlıydı ezan okunmak üzeridi cocukların yiyecek götüremeyen baba ve cocukların başını oksar diğer odaya gidip intahar eden Amedli baba...

Ve yine insanlat Aç Açıkta...
Hangi sözle haykırsam dağlara Amedli baba,bilemiyorum..
Bir düğün gecesine trilyonlar harcayan Müslümanadır hıçkırıklarım...
Erkekler Ağlamaz diyenlere karşı örneğim bak Amedli baba
sen değil Müslümanlık intahar etdi....

kardeşlik safsataları altında islam kürkü giyinmişleredir eRkamın isyanı,
Sofrasında aslan sütü eksiklere di isyanım,
EVET BENDE İSYAN EDİYORUM EBUZER GİBİ EVET BENDE İSYAN EDİYORUM...
eRkam eroglu
Alt 18Haziran 2014, 20:10   Mesaj No:4
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
nurşen35 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Farklı farklı müslümanı örneklerle çok anlamlı dile getirmişsiniz. Bir ara ben hangi gruptayım diye de düşündüm doğrusu , biraz da ürktüm. Rabbim hidayet veripte yanlışa sürüklemesin bizleri. İslamiyeti tam anlamıyla yaşamayı nasip etsin.
Bu yazı size ait zannedersem, emeğinize sağlık, Rabbim razı olsun....

Allah razı olsun Abla...

Ramazan,müslüman,Ümmet olgusunu işlemek istedim ,kusurum olduysa af ola evet yazıyı 10 dk olmadı yazalı..
Alt 18Haziran 2014, 20:12   Mesaj No:5
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Ebuzer… Ah Ebuzer…
Peygamber zamanında böyle değildi… Bir Müslüman açsa bilirdik ki Resulullah' da karnına taş bağlar… Ben de gördüm, sende gördün... Ebubekir zamanında böyle değildi. Hele Ömer, yoksulda yoksa boğazından lokma geçmezdi… İnsafsız rüzgar esti… Sapla saman karıştı... Peygamberden gördüğünü yapan sen de olm...asan, "MUHAMMED hiç mi gelmedi", diyeceğim... Ah Ebuzer… Rüzgar insafsız esti…
Alt 24Haziran 2014, 22:21   Mesaj No:6
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Ramazan kimine göre tatil...bendemi izne ayrılsammı acaba sahura kadar otururm sahur acar namaz kılar ohh öğlene kadar uyurum,ordan iftara ne kaldı ki...hı hı en iyisi izne ayrılım,ama olmaz ya ramazanda sonra tatil yapmak için lazım olur...

hayatımızdaki hesaplarımız....
Alt 25Haziran 2014, 10:59   Mesaj No:7
Medineweb Emekdarı
GÖKCEN_AZRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:GÖKCEN_AZRA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27691
Üyelik T.: 25 Nisan 2013
Arkadaşları:15
Memleket:ARZ
Konular: 105
Beğenildi:95
Beğendi:4
Takdirleri:60
Takdir Et:

Alıntı:
eRkam_turabii Üyemizden Alıntı Mesajı göster
ve ordaki ümmetden olmayanlar gelen Ramazan ayında yine katliamlar içersinde kalacak iftarları oruç ,sarin gazı,misket bombaarı olacak...sen sabaha kadar İBADET et Müslüman,

zaten kardeşi açken tok yatan bizden değildir diyor Allah resulü,HEY KÜL BIRAKMAYAN müslim SEN bizden değilmisin?

Güzel kardeşim Ramazan mide terbiyesi değildir bu gözle bakma ,ramazan senin ağzının kilitlenmesi anlamında değildir,Ramazan ümmet kavramının bir arada olmasının adıdır,Ramazan kardeşim dediğine kardeşlik gözterme ayındır....
yaşadımız hiçbir şey sebepsiz değil!
hepsi birer kurtuluş, teslim oluş ve tevbe vesilesi...
Alt 25Haziran 2014, 19:30   Mesaj No:8
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Bayramlarımız artık tatil anlamına geliyor ne yazıkki....

ramazan bayramından kurban bayramına kadar öyle bir dünyalaşma meyletmişki içimize artık bayramın o güzel kutlu sevinci beklemek ve söyelemek yerine bayram gelsede tatil etsek....
Alt 17 Temmuz 2014, 17:40   Mesaj No:9
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

ve yanıbasımızda bizle beraber Ramazanda gidiyor,Biz görür müyüz bilemem ama Ramazan yine gelecek...
Alt 01 Ocak 2015, 09:37   Mesaj No:10
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: