Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi dilara,Açılış Tarihi:  30 Mart 2015 (05:25), Konuya Son Cevap : 06 Nisan 2015 (00:10). Konuya 18 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 30 Mart 2015, 19:22   Mesaj No:11
Durumu:fedra isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 29784
Üyelik T.: 26Haziran 2013
Arkadaşları:12
Konular: 35
Beğenildi:86
Beğendi:155
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: “Erkeği Kadına Köle Etme Kanunu”

büyük konuşma kardeş,

bu kadar şiddet gören tövbe tövbe söylediklerin hiç hoş şeyler değil ben söyleyeceklerimi yazdım zaten daha da yazmak istemiyorum.
Alt 30 Mart 2015, 22:56   Mesaj No:12
Medineweb Emekdarı
Allahın kulu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Allahın kulu_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 33478
Üyelik T.: 09 Kasım 2013
Arkadaşları:29
Konular: 164
Beğenildi:1151
Beğendi:1570
Takdirleri:5244
Takdir Et:

Ona kalirsa buradaki tum bayanlar dovulebilir sonucta internetteyiz mantikla bakinca allah kotuye dusurmesin

Vakit namazinizi kildiniz mi?
Ebu Hüreyre'den (r.a.) rivayetle:
Mü'minin durumu yeşil ekin gibidir. Rüzgar ne taraftan gelse onu eğer. Rüzgar durduğunda doğrulur. Mü'min de böyledir. O da bela ve musibetlerle eğrilir. Kafirin durumu ise çam ağacı gibidir. Allah dilediği zaman sert ve dik durur. ][Bela ve musibetlere uğramaz.
Alt 30 Mart 2015, 23:38   Mesaj No:13
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:dilara isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 7542
Üyelik T.: 06 Mart 2009
Arkadaşları:0
Konular: 1
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

sizleri incitmek amaçlı yazmamıştım. İncinenlerden özür diliyorum. yazdıklarım yaşanmış ve uğrunda gözyaşı dökülmüş olaylardır. tatsız ithamlarınıza gerek yok idi. hiç birinizi de tanımam ki. aynı kıbleye yönelen tüm kardeşlerimi Allah için seviyorum.
kadınları suçladığım;" kendi başlarına açmış oldukları ve bunun acısını tüm ailelerinin çektiği için yazdım." bu tür hataları yapanlar cezasını canı ile ödemektedir. kabul etsek de etmesek de gerçeklerimiz budur.
artık bu konuya yazmayacağım.
Alt 31 Mart 2015, 01:46   Mesaj No:14
Medineweb Emekdarı
Durumu:ademsevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 34468
Üyelik T.: 23 Kasım 2013
Arkadaşları:10
Konular: 0
Beğenildi:90
Beğendi:76
Takdirleri:668
Takdir Et:

bence kadın hakları derken kadın gezsin , eğlensin , kocasına ne derse kocası onu yapsın olmamalı...

maalesef kocam bana bağırdı diye günümüzde evlilikler bitiyor...kocasına saygısızca davranan ve adına da kadın hakları diyen kadınlar da var...karısına köle gibi muamele eden ayılarda var...

şimdiki yapılan evliliklerde bayanlar ev,araba,maaş isteyene kadar islami ölçülerde yaşayan bir eş isteseler bu sorun ortadan kalkar diye düşünüyorum..sanıyorlar ki evi olunca mutlu olacaklar...

ha birde kaynanalar var oğulları eşlerine laf söz geçirirse aferin verirler... bir de döverse karısı haketmezse benim oğlum dövmezdi bile derler istisnalar hariç...işte yine dönüp dolaşıp suç yine bize geliyor...kimse kusura bakmasın...

ben ailemden bilirim erkek kardeşimin bizden üstün tutulduğunu...önümdeki yemekten etlerinin bile alındığını ...hiç kırılmadım bu konuda ama benim erkek kardeşim sonuç olarak tam bir kadın düşmanı...

erkek çocuğunu cami ortamına değil de kahveortamına alıştıran kimler?

cami demişken cuma namazında eskiden camilerde peygamber efendimizin hayatı anlatılırmış örnek yaşantısı...şimdilerde de çok ihtiyacımız var buna...

evliliklere bakıyorsun namaz yok,kuran yok...ruhsal sorunlarla dolu..

bir bakıyorsun karı koca ne güzel eğleniyorlar televizyon karşısında çekirdekleri yanında uygunsuz sahneler diz boyu...bu evde Allah aşkına mutluluk olur mu?sonra da bakıyorsun evde geçimsizlik var ...

ben manevi eksikliği olan toplumumuzun kural tanıyacağını pek düşünmüyorum..
Alt 31 Mart 2015, 09:26   Mesaj No:15
Medineweb Emekdarı
Allahın kulu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Allahın kulu_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 33478
Üyelik T.: 09 Kasım 2013
Arkadaşları:29
Konular: 164
Beğenildi:1151
Beğendi:1570
Takdirleri:5244
Takdir Et:

....Allah yardimcimiz olsun

Vakit namazinizi kildiniz mi?
Ebu Hüreyre'den (r.a.) rivayetle:
Mü'minin durumu yeşil ekin gibidir. Rüzgar ne taraftan gelse onu eğer. Rüzgar durduğunda doğrulur. Mü'min de böyledir. O da bela ve musibetlerle eğrilir. Kafirin durumu ise çam ağacı gibidir. Allah dilediği zaman sert ve dik durur. ][Bela ve musibetlere uğramaz.
Alt 31 Mart 2015, 13:29   Mesaj No:16
Durumu:memat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 48191
Üyelik T.: 12 Şubat 2015
Beğenildi:3
Takdir Et:

Alıntı:
dilara Üyemizden Alıntı Mesajı göster
sizleri incitmek amaçlı yazmamıştım. İncinenlerden özür diliyorum. yazdıklarım yaşanmış ve uğrunda gözyaşı dökülmüş olaylardır. tatsız ithamlarınıza gerek yok idi. hiç birinizi de tanımam ki. aynı kıbleye yönelen tüm kardeşlerimi Allah için seviyorum.
kadınları suçladığım;" kendi başlarına açmış oldukları ve bunun acısını tüm ailelerinin çektiği için yazdım." bu tür hataları yapanlar cezasını canı ile ödemektedir. kabul etsek de etmesek de gerçeklerimiz budur.
artık bu konuya yazmayacağım.
abla yüksek ihtimal senin yaşadığın bir olay var onu bizimle paylaşırmısın?Bir kadın dururken bu kadar hiddetli olamaz
Alt 31 Mart 2015, 16:50   Mesaj No:17
Medineweb Emekdarı
Durumu:EyMeN&TaLhA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 21422
Üyelik T.: 08 Kasım 2012
Arkadaşları:36
Konular: 784
Beğenildi:131
Beğendi:34
Takdirleri:141
Takdir Et:

bu konuda kadın veya erkeği suçlamak boşa kürek sallamaktır arkadaşlar.öncelikle erkekler şiddet uyguluyor kadınlar madur yada tam tersi bi olayı savunmak ve genelleme yapmak çok çok yanlış.

bi kaç kişinin başından geçen olay genele indirgenmemeli...

ben bi çok konuda olduğu gibi bu konuda da aile eğitimine değinmek istiyorum..çocukluk döneminde yaşanılan olumsuz olayların evliliğin çıkmaza girmesinde en temel sorun olduğunu düşünüyorum...

anne ve babalar çocuklarını sözlü yada fiziksel şiddet ortamında büyütüyorlar.yada ilgisiz davranıp ruh dünyalarını harap ediyorlar.tabi birde manevi yönden eksik yetiştirdiklerini de hesaba katarsak durum daha da vahimleşiyor...

bu çocuk büyüyor..anne veya baba olduğunda kendi ebeveyninden farklı mı davranacak sizce?

meseleye rica ederim kadın yada erkek çerçevesinden bakmayınız.meseleye eş nazarında bakınız.eşler evliliklerinde şunları şunları yapıyor deyiniz...

ve çocuklarımızı büyütürken onların ilerde anne baba olduklarında sizi model aldığını unutmayınız...insan ne ekerse onu biçiyor..
Alt 05 Nisan 2015, 23:26   Mesaj No:18
Durumu:elektita77 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 49024
Üyelik T.: 05 Nisan 2015
Beğenildi:0
Takdir Et:

Merhaba
Sizin bu konudaki öneriniz nedir?
Alt 06 Nisan 2015, 00:10   Mesaj No:19
Durumu:fedra isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 29784
Üyelik T.: 26Haziran 2013
Arkadaşları:12
Konular: 35
Beğenildi:86
Beğendi:155
Takdir Et:

benim fikrim bu yasayı kötüye kullananlar olabilir tabi ama şiddet gören kadınlar

icin yerinde bir yasa olmuş

biz önerilerimizi yazdık zaten sizin düşünceleriniz nedir ?

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: