Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi CaferTayar,Açılış Tarihi:  21Haziran 2008 (11:14), Konuya Son Cevap : 21Haziran 2008 (22:41). Konuya 5 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 21Haziran 2008, 11:14   Mesaj No:1
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:CaferTayar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 89
Üyelik T.: 21 Ağustos 2007
Arkadaşları:0
Konular: 227
Beğenildi:15
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart siz bukadar cesur yazabilirmiydiniz dininizi

siz bukadar cesur yazabilirmiydiniz dininizi

Bir kadın çıktı ortaya.
Başıma bir şey gelmeyecekse, açıkça söyliyeyim.
Bana Atatürkçülük adına zulmediliyorsa, benden Atatürk'ü sevmemi bekleyemezsiniz.

Atatürk'ü sevmiyorum" dedi.

Ve ardından ilave etti. "

Türkiye Cumhuriyeti kurulacağına keşke bu topraklarda İngilizler kalsaydı."
Ben Emperyalizmin kölesi olmuş bu Kanada vatandaşı kadının söylediklerini duyunca hiç şaşırmadım.
Aksine " Ben Mustafa Kemal'i seviyorum " derse şaşırırdım.
Şaşırmamın ötesinde söylediği yalan midemi bulandırırdı.

Çünkü o zavallının, o haddini bilmezin Atatürk'ü sevmesi mümkün değil.

Atatürk'ü sevmek için, Mustafa Kemal'i anlamak gerekir.
Atatürk'ün ilke ve devrimlerini özümseyebilmek için
emperyalizmin devlerine diz çöktüren
Bağımsızlık Savaşı'nın nasıl kazanıldığını bilmek gerekir.
Bağımsızlığını kaybetmiş, "
geleceklerini yabancıların nasihatlarına" terketmiş milletlerin elinden
yalnız topraklarının milliyetlerin değil,
dinlerinin ve ibadet özgürlüklerinin alındığını bilmek gerekir.

Nene Hatun'u, 93 Harbi'nin o büyük kahramanını Erzurum'dan alıp,

Maraştaki isimsiz kadınla karıştırırsan adı İmam mesleği sütçü olan
ve iki Ermeni askerini 23 Ekim 1919'da öldüren yiğidi -
allah gani gani rahmet eylesin- cami imamı zannedersen senin olmayan aklına şaşarım.

Sen Bağımsızlık Savaşı'nın 19 Mayıs 1919'da başladığını bilemeyecek kadar

kör cahilsen ne diyeyim sana?

Sen İngiliz efendilerinin

bu topraklarda egemen olmasının bağımsız Cumhuriyet'ten daha özgürlükçü olduğunu söylerken,
inandığını söylediğin Kuran'ın emirlerine karşı geliyorsun. Unutma, "
Sen dinlerine uymadıkça,
ne Yahudiler ne de Hristiyanlar senden hoşnut olmazlar." (Bakara 120)

Senin ve senin gibi düşünenlerin

Mustafa Kemal'e ve Cumhuriyet'e düşman olmaları son derece doğal.
Çünkü sen İngiliz efendilerinin emriyle devlete isyan eden Şeyh Sait'in torunusun.
O da senin gibi emperyalist efendilerin kölesi, Kemalizm'in düşmanıydı.

Kurt Ziemke 1930'da yazdığı kitapta "

Kemalizmin sömürgeciliğin önünde büyük bir tehlike olduğunu,
bu tehlikenin bertaraf edilebilmesi için Kemalizm'in dinsizlik olduğunun yayılması " gerektiğini itiraf ediyor.
Sense sömürgeciliğin düşmanına karşı çıkıyorsun.
Sen inancını başına doladığın Katolik rahibelerinin türbanıyla örtmekle kalmamış beynini de
İngiliz bayrağıyla kaplamışsın.
Unutturmuşlarn sana, İngilizlerin 1. Dünya Savaşı'nda
Arapları nasıl kışkırtıp, Devlet-i Osmaniye'ye isyan ettirip,
Türk askerlerini nasıl kalleşçe öldürdüklerini ununtturmuşlar.

Yazıklar olsun !..

Sen ve senin gibiler,

Mustafa Kemal'e düşmanlığı " dindarlık" ölçüsü olarak görürsünüz.
Ama islamın siyasallaşmasına ve emperyalizme ve batıya hizmet etmesine ses çıkarmazsınız.
İngiliz mandasına razı olur Ali Kemallerin, Molla Mustafaların,
Şeyh Saitlerin kölelik zihniyetlerine secde edersiniz.

Sen Nuray Canan Bezirgan,

sen Kevser Çakır, seccadenin üzerine konmak istenen
kocaman haçı görmüyor musunuz?
Eğer Mustafa Kemal'in önderliginde Türk milleti Bağımsızlık savaşını kazanmasaydı,
bugün ülkemizdeki 80.000 camideki ezanların sesi böylesine gür çıkar mıydı?

Unutma, Mustafa Kemal yalnız buğün yabancılara peşkeş çekilen vatan topraklarını

Türk milletinin onurunu senin benim namusumu değil dinini de kurtardı.
Bunun yanı sıra Atatürk, birtakım dönmelirin aksine
Batı'yla ve Haçlı ordularıyla sarmaş dolaş olmadı.
Mustafa Kemal pozitif bilime ve çağdaş medeniyete saygı duyan
ancak batı karşıtı ehperyalizme geçit vermeyen büyük bir devlet adamıydı.

Sen ve senin gibiler teslimiyete teslim olmuş o küçücük beyinle Atatürk'ü anlayamazsın.

Çünkü sizlerin beynindeki fikir odağı emperyalizm kaynaklıdır.
Ve ne yazıkki siyasallaştırılan islam yaklaşık 100 yıldır emperyalizmin istismar kaynağıdır.
Sen ve senin gibiler bağımsızlığınızı ve dininizi haçlı emperyalizmine
çoktan teslim etmişsiniz. Kuran'ın emirlerini yok sayarak batıya "ram" olmuşsunuz.

Bu kafayla Mustafa Kemal'i anlayamaz, Atatürk'ü sevemezsiniz.

Size bir şey söyleyeyim.

İyi ki Atatürk'ü sevmiyorsunuz.
Sevseydiniz çok üzülürdüm. Ama bazıları gibi yalan söyleyip, takıyye de yapmıyorsunuz.
Ben Türkiye Cumhuriyetini bana armağan edir O ŞANLI KOMUTANI VE ASKERLERİNİ ÇOK SEVİYORUM.
Onları hiç unutmuyor ve rahmetle anıyorum. Işıklar içinde yatsınlar.

Senin Atatürk'ü anlamaya ve sevmeye ne beynin ne de gücün yeter.

İnan bana, Atatürk'ün sizin gibi küçük ve emperyalistlerin kölesi olmuş
İngiliz mandasına rıza gösterenlerin sevgisine hiç mi hiç ihtiyacı yoktur.

Ama keşke anlayabilseydiniz, keşke sevebilseydiniz Atatürk'ü...

Keşke...

Figen ÖZEN

Konu Sahibi CaferTayar 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Hacet kapısın tıklarken Şiirler ve Şairler CaferTayar 0 1899 13 Eylül 2008 11:34
geçmiş zaman aynası Şiirler ve Şairler CaferTayar 0 2015 13 Eylül 2008 11:29
Cuma Günü Selevat Getirmenin Önemi: Dua Bölümü Seyyid 1 2323 12 Eylül 2008 12:39
rahmet katrelerinde bir  cuma  soluğunda dua Dua Bölümü CaferTayar 0 2210 12 Eylül 2008 12:31
Hayat ve kulluğumuz açısından Ramazan Cuma-Bayram-Kandiller CaferTayar 0 1793 06 Eylül 2008 13:07

Alt 21Haziran 2008, 11:54   Mesaj No:2
Medineweb Üyesi
Durumu:Faruk isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 254
Üyelik T.: 26 Eylül 2007
Konular: 4
Beğenildi:1
Takdir Et:
Standart Cvp: siz bukadar**cesur**yazabilirmiydiniz dininizi

ben bu hanıma bir iki laf edeyim.
bağımsızlığa kavuşmamızda rol oynayan m.kemal atatürk ü sevmeyene veya o nun yolunu benimsemeyene her türlü aşşağılık hakaretleri hak gören zihniyet
aldığımız her nefesin halıkı her türlü nimetin sahibi olan allah ın emirleri ile alay ederken hiçmi haya etmezler ? nedir bu çelişkinin altında yatan hakikat ?
canan bezirgan sevmiyorum dedi ve en doğal hakkını kullandı pekala hem islamın tüm değerlerine sövüpte hemde sevmiyorum diyemeyen münafıkların yeri neresi ?
islam gibi bir nimetle tanışmamıza vesile olan sevgili peygamberimizle alay eden zihniyet neden bir komutanı sevmiyorum diyen bir kızı vatan haini ilan eder ?
kızın bir gerekçesi var
diyorki başımı kamu hizmeti verirken örtemiyorum gerekçe ATATÜRK
diyorki başımı öğrenim hakkımı alırken örtemiyorum gerekçe ATATÜRK
%99 u müslüman olan ülkemin yönetimi benim inancımı yaşamama engel koyuyor nedeni LAİKLİK.ama laikliğin eşiği avrupada başörtüsü serbest!
diyorki 11,5 yaşındaki çocuğumu kur an kursuna gönderemiyorum gerekçe ATATÜRK
vs vs vs
şimdi madem atatürk ü bu kadar seviyorsunuz hiç düşünmüyormusunuz bu çocuklar neen atatürk ü sevmemişler ? nedenmi sebebi atatürk ticareti yapan sizin gibi aşşağılık zihniyet.
ve herkes şunu biliyorki atatürk ile kemalizm ayrı ...sevilmeyen şey kemalizm.(kaldıki hiç bir bireyin birilerini sevmek zorunluluğu yok)
Alt 21Haziran 2008, 15:47   Mesaj No:3
 Medineweb Yazarı
Muhsin Arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Muhsin Arslan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1032
Üyelik T.: 23 Mart 2008
Arkadaşları:1
Memleket:Bitlis
Konular: 61
Beğenildi:67
Takdirleri:322
Takdir Et:

meclis kurulurken,cumhuriyet ilan edilirken,bağımsızlık savaşı verilirken,
1-meclisin yuzde 90 ı sarıklı cübbeli namazlı niyazlı ulemadan teşkil etmektedir...
2-meclis fatihalar dualar eşliğinde açılmaktadır...
3-kurtuluş savaşında şehit olan,mucadele veren,asker gönderen fatımalar,nene hatunlar,sütçü imamlar...
4-o devrin fotoğraflarına bakın,Ataturkün etrafındakiler o gün canciğer bu gün tukaka olmuş...
5-fransızı,ingilizi,masonu,yahudiyi,israili,keşişi,p apazı,komunizmi,:" dinimizi namusumuzu canımızı hürriyetimizi güvenceye almak için"kovduk..
6-bu gün 5.maddedekilerin doruk noktasında hürriyet var,şehit olanın,ezilenin,çilekeşin,gözü yaşlının,müslümanın hayat hakkı yok...onlara kamu yok,okumak yok,dinini yaşamak yok,onlar vebalı,onlar köle usara,onlara verilen tek hak vergi öderler,şehit olurlar,sevmek zorundalar,
susmak zorundalar,aksi takdirde irana defolup gitsinler..
7-oturduğumuz ev onların it kulubesi kalitesinde...aylık geçimliğimiz onların bi sgara paketine eşdeğer...onları sevmezsen var ya...!!!
8- yuzde 47 koyun sürüsünün oyu kaç para eder...bi fahişenin,kokonanın,zibidinin oyu ile çobanın oyu aynı olurmu Allah aşkına...
9- bu gün sav'ların havların günüdür bezirgan kardeşim...bu gün sarhoşun,esrarkeşin,hırsızın,arsızın,dinsizin günüdür kevser ve bezirgan kardeşler..unutmaki karanlığın en koyu zamanı aydınlığın en yakın zamanıdır...bizden celladımızı sevmeyı beklemek hayal ede dursunlar...
10-ben şahsen Ataturkün şahsıyla ilgim alakam sorunum yoktur..tarihe mal olmuş,değerli bir askerdir.benim sorunum atatürkçü geçinen ama ataturkle uzaktan yakından alakası olmayan,komunist,faşist,şebeke,ateist,sisli havada vurguncular,hırsız,arsızlarla sorunum vardır...onları insan bile saymam...
not:bezirganım,keserim,ayşem,nurayım,zeynebim huseynin duruşu,zeynebin haykırışı devam edecek,sizi sevgi saygı ve şerefle takdir ediyorum.
yaralısine...
Alt 21Haziran 2008, 18:32   Mesaj No:4
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:KEVİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1676
Üyelik T.: 05 Mayıs 2008
Konular: 70
Beğenildi:4
Takdir Et:

Meclise said nursi çağrılmıştı, said nursi mecliste ne konuştu ve ona birileri ne cevap verdi. verilen cevaba said nursi nasıl bir tavır takındı. araştırmanızı tavsiye ederim.
Şeyh said e gelince, ben kevir olarak resmi tarihin dediği hiç bir şeye inanmam.şeyh said isyana kalkışmadan önce karısı ona nereye gidiyorsun dediğinde ne cevap verdi ve idam edilmeden önce neler söyledi araştırmanızı tavsiye ederim.
Alt 21Haziran 2008, 18:41   Mesaj No:5
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:KEVİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1676
Üyelik T.: 05 Mayıs 2008
Konular: 70
Beğenildi:4
Takdir Et:

Atatürkün kendi el yazması “Medeni Bilgiler” isimli kitapta Atatürk şöyle der

Sayfa 364
9- Din birliğinin de bir millet teşkilinde müessir olduğunu söyleyenler vardır fakat biz, bizim gözümüz önündeki Türk Milleti tablosunda bunun aksini görmekteyiz. Türk’ler Arap'ların dinini kabul etmeden evvel de büyük bir millet idi. Arap dinini kabul ettikten sonra, bu din, ne Arapların, ne aynı dinde bulunan Acemlerin ve ne de Mısırlıların vesairenin Türk'lerle birleşip bir millet teşkil etmelerine hiçbir şekilde tesir etmedi.. Bilakis, Türk milletinin milli rabıtalarını gevşetti, milli hislerini, milli heyecanını uyuşturdu. Bu pek tabii idi. Çünkü Muhammed'in kurduğu dinin gayesi
Sayfa 365 milliyetlerin fevkinde şamil bir Arap milliyeti siyasetine müncer oluyordu. Bu Arap fikri ümmet kelimesi ile ifade olundu. Muhammed'in dinini kabul edenler, kendilerini unutmağa hayatlarını Allah kelimesinin her yerde yükseltilmesine hasr etmeğe mecburdular. Bununla beraber, Allah'a kendi lisanında değil Allah'ın Arap kavmine gönderdiği Arapça kitapla ibadet ve münacatta bulunacaktı. Arapça öğrenmedikçe Allah'a ne dediğini bilmeyecekti. Bu vaziyyet karşısında Türk Milleti bir çok asırlar ne yaptığını ne yapacağını bilmeksizin adeta bir kelimesinin
Sayfa 366manasını bilmediği halde Kuran'ı ezberlemekten beyni sulanmış hafızlara döndüler.

Sayfa 367hırkasıdır diye bir palaspareyi hilafet alameti ve imtiyazı olarak altın sandıklara koydular halife oldular. Gah şarka, cenuba, gah garba veya her tarafa saldıra saldıra Türk Milletini Allah için, peygamber için, topraklarını, menfaatlerini benliğini unutturacak, Allah'a mütevekkil kılacak derin bir gaflet ve yorgunluk beşiğinde uyuttular. Milli duyguyu boğan, fani dünyaya kıymet verdirmeyen, sefaletler, zaruretler, felaketler, his olunmaya başlayınca, asıl hakiki saadetin öldükten sonra ahirette kavuşacağını vaat ve temin eden dini akide
Sayfa 368ve dini his millet uyandığı zaman onun şu acı hakikatı görmesine mani olmadı. Bu feci manzara karşısında kalanlara, kendilerinden evvel ölenlerin ahiretteki saadetlerini düşünerek veya bir an evvel ölüm niyaz ederek ahiret hayatına kavuşmak telkin eden din hissi, dünyanın acısı duyuların tokatıyla, derhal Türk Milleti'nin vicdanındaki çadırını yıktı, davetlileri Türk düşmanları olan Arap çöllerine gitti..
Türk vicdani umumisi, derhal yüzlerce asırlık kudret ve küşayişle, büyük heyecanlarla çarpıyordu. Ne oldu..? Türk'ün milli hissi, artık ocağında ateşlenmişti, artık Türk cenneti değil,eski hakiki büyük Türk cedlerinin mukaddes miraslarının
Sayfa 369son Türk ellerinin müdafaa ve muhafazasını düşünüyordu. İşte dinin, din hissinin Türk milliyetinde bıraktığı hatıra.
10- Türk Milleti, milli hisi dini hisle değil, fakat insani hisle yanyana düşünmekten zevk alır. Vicdanında milli hissin yanında, insani hissin şerefli yerini daima muhafaza etmekle muftehirdir.

Sayfa 370Türk Milleti insaniyet aleminin samimi bir ailesidir.
Sayfa 371Bütün bu söylediklerimizi kısa bir çerçeve içine sokmak istersek şöyle diyebiliriz.
Türk Milleti'nin teessüsünde müessir olduğu görülen tabiri ve tarihi vakıalar şunlardır.
A- Siyasi varlıkta birlik
B- Dil birliği
C- Yurt Birliği
D- Irk ve menşe birliği
E- Tarihi karabet
F- Ahlaki karabet
Kısaca Atatürk’e göre İslam bir Arap dinidir ve Türklere büyük zararlar vermiştir. Hz. Muhammed Arap milliyetçiliği temelinde ümmet adı altında bir çalışma yapmıştır. Türkler İslam alemine değil insanlık alemine aittirler. Türkleri oluşturan değerleri sıralarken de din kavramını içinden çıkarmıştır. İslamdan önce türkler büyük bir uygarlıkken islam ile gerilemişler

Kendi elyazması sayfa linki

Alt 21Haziran 2008, 22:41   Mesaj No:6
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:CaferTayar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 89
Üyelik T.: 21 Ağustos 2007
Konular: 227
Beğenildi:15
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

elhandulillah

hani derdiya şairül ulemadan üstad necip fazıl

Ey düşmanım, sen benim ifadem ve hızımsın
Gündüz geceye muhtaç, bana da sen lazımsın

1400e bir yıl var, yaklaştı zamanımız
Bu asırda gelir mi dersin kahramanımız

Ellerime uzanan dudakları tepeyim
Allah diyen, gel, seni ayağından öpeyim

Anlamak yok çocuğum, anlar gibi olmak var
Akıl için son tavır, saçlarını yolmak var

sevgi değer doslarımın bu güzel ifadelerine kalbi teşekkürler

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: