Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi AŞK'ÜL İSLAM,Açılış Tarihi:  20 Şubat 2009 (23:45), Konuya Son Cevap : 26 Şubat 2009 (21:42). Konuya 11 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 21 Şubat 2009, 13:27   Mesaj No:11

NUR

Medineweb Emekdarı
Durumu:NUR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 127
Üyelik T.: 10 Eylül 2007
Arkadaşları:4
Konular: 527
Beğenildi:30
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cvp: İLAHİYATÇI / FLÖRT EDEREK EVLENMEK DOĞRU BİR YÖNTEM MİDİR ?

bir bakıma katılıyorum armağan ablacım.

erkek te kadın da hayasızlık yapmak istediği zaman aileymiş, çevreymiş , görücü usulüymüş vız gelir. ama ben flörte göre görücü usulünde kadının zarara uğrama olasılığının daha az olduğu konusunda ilahiyatçı yazara katılarak o cümleleri kullandım.yoksa görücü usulünde de yanlış işler olabilir.bunlar kişinin nefsine kalmış. o halde kafaya doğruları yerleştirip bu şekilde hareket etmek en doğrusu...üçlemene de katılıyorum bu arada..
Alt 26 Şubat 2009, 21:42   Mesaj No:12
Medineweb Emekdarı
Emekdar Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Emekdar Üye isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 16627
Üyelik T.: 11 Şubat 2012
Arkadaşları:2
Konular: 315
Beğenildi:48
Beğendi:0
Takdirleri:149
Takdir Et:
Standart Cvp: İLAHİYATÇI / FLÖRT EDEREK EVLENMEK DOĞRU BİR YÖNTEM MİDİR ?

Alıntı:
görücü usulünde duygu seline kapılmadan, objektif bir gözle karşı tarafın iyi yada kötü yönlerini tartmak mümkündür. Flörtte ise toplumda “gönül ferman dinlemez” sözüyle ifade edilen ve akli muhakemeyi devre dışı bırakan yoğun hissiyat oluşur. Hissiyatın etkisi ile karar verilir. Her iki usulde de bazılarının şans dediği kaderin de payı vardır ve sonuç kesin değildir. Fakat flörtte yanılma riski diğerine göre çok daha fazladır.

Tam dört dörtlük ifade bu olsa gerek.
Evlilik düşünen çiftlerin flörtü tercih ettiği dönemde birbirleri hakkında bütün bilgi/davranış/tutum hakkında bilgi sahibi olurlar.
Evlilik sürecindede bir farklılık sözkonusu olmaz.Yani evliliğin bir anlamı kalmaz.
Ama tam tersi yukardada belirtildiği gibi görücü usulü objektif gözle karşı taraf tanındığı sürece
evliliğin daha sağlam daha farklı olacağı kanaatindeyim.
Bir söz vardı Aşk vardır tutar elinde taşır ilaha aşk vardır tutar kolundan gömer günaha..Evlilik olmadığı sürece mümkün olduğu kadar mesafeli durmak gerekir....

Konuyu Toplam 2 Kişi okuyor. (0 Üye ve 2 Misafir)