Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > MultiMedya-İzleme Vb > Videolar/Slaytlar

Konu Kimliği: Konu Sahibi YASEMİN ATAMAN,Açılış Tarihi:  29 Ağustos 2011 (21:57), Konuya Son Cevap : 28 Aralık 2011 (20:24). Konuya 33 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 03 Eylül 2011, 18:56   Mesaj No:31
Kur'ân Kürsüsü

Medineweb Emekdarı
FECR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:FECR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6340
Üyelik T.: 19 Ocak 2009
Arkadaşları:20
Memleket:ANKARA
Konular: 546
Beğenildi:1003
Beğendi:221
Takdirleri:9161
Takdir Et:
Standart Cevap: Allah'a mı kul olacağız, şeyhlere mi?

Öncelikle yazının içeriği hakkında bir eleştiri varsa onun üzerinde konuşulması gerekirken, konu mecrasından saparak / saptırılarak bu sitedi bazı yazıların veya yazılarımızın Yasemin kardeşimizin sirtesinde de yayınlaması eksenine kaymış. Yasemin Kardeşimiz sitesini yeni kurduğunda gerek bizden gerekse Muhsin Hocadan yardımlarını istedi biz de mail grubumuzdaki insanlara siteyi tanıtıcı yazıyı gönder ki bir nebze de olsa desteğimiz olsun.Ayrıca Yasemin Kardeşimiz bizden yazılarımızın sitede yayınlanmak için izin istedi, bizde gerekli izni vermiştik. Burada ki yazılarımı başka sitelerde de yayınlanıyor. Bazıları altına hiç bir isim yazmadan ya da "alıntı " bile yazmadan ya da kendi adını yazarak yayınlıyorlar. . Bu davranış yani başkasının yazısını kendi yazısı gibi lanse etmek İslami anlayışa/ tavra sığmadığını belirtmek isterim. Yasemin kardeşimiz ise islami ve insani ahlaka binaen gerek sitesinde yayınladığı gerekse Medinewebte yayınladığı yazılarda kaynağını belirtmekten kaçınmıyor. Bu hassasiyetinden dolayı teşekkür ederim.

Bugünlerde internet ortamına giremediğimden dolayı foruma da giremedim. Birazdan çıkmak zorundayım. Allaha emanet olun.Gereksiz ve müslümanların birbirinin şahsına yönelik hakaretlerden uzak durmaya çalışalım.
Alt 27 Aralık 2011, 18:44   Mesaj No:32
Medineweb Üyesi
Durumu:İqra isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14869
Üyelik T.: 30 Kasım 2011
Arkadaşları:0
Konular: 12
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Sitede gezinirken rastladım bu konuya....
İlgi alanıma girdiği için de okudum.
Gerçekten yazıda belirtilenlerin eksiği var fazlası yok.
Ve tekrar dedimki "Allah ümmeti günümüz tasavvuf anlayışının şerrinden korusun"
(Amin...Amin...Amin...)
Alt 28 Aralık 2011, 16:51   Mesaj No:33
Medineweb Emekdarı
YaŞuHa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:YaŞuHa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13867
Üyelik T.: 24 Mayıs 2011
Arkadaşları:6
Konular: 399
Beğenildi:29
Beğendi:5
Takdirleri:53
Takdir Et:

Yasemin apla o kadar güsel yasmışsın ki sagılar be güsel insan
ben bir kanalda adminim ve islama o kanalda girmiştim, site sahibim selef bir abidir, ve ben onlardan feys aldım
bir gün kanalda şehleri savunaları uyarmıştım
lütfen kuran ve sünnet ışıgında konu aktarımı yapın demiştim,
şehci olan kardeşimis bana aynen şu hitapta bulundu

SEN KAFİRSİN :(
ben kuran ve sünnete tabiyim bir şeyhe degil
Allahı üsecek her türlü bidatten usagım inşallah
saygı ve selamlar
Alt 28 Aralık 2011, 20:24   Mesaj No:34
Durumu:kara525 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15132
Üyelik T.: 08 Aralık 2011
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Şahıstperestlik dinimizde yok.Muharref olmuş dinlerde var.Zamanımızda müçtehidlik makamında kimse olmadığından.Değil şeyh kim olursa olsun sünnet dairesi dışındaki hiç bir şeyi kabul etmiyoruz.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)