Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > MultiMedya-İzleme Vb > Videolar/Slaytlar

Konu Kimliği: Konu Sahibi bilinmez,Açılış Tarihi:  13 Mart 2012 (18:11), Konuya Son Cevap : 20 Mart 2012 (12:04). Konuya 73 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 15 Mart 2012, 21:10   Mesaj No:11
Durumu:Hasan Akcay isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 17339
Üyelik T.: 15 Mart 2012
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: islamda böyle bi tövbe ayini[töreni] varmıdır.[menzilden..

Merhaba sayin Esadullah. Orda calisan kardesimiz beni gavs hazretleriyle bulusturmak istedi. Yalniz ona soru sormama izin verilmiyormus. Zaten sorsam bile cevap vermez, "Mollalara sor!" dermis.

Yeni ameliyat olmustum; sag kolumdan rahatsizdim. Gavs hazretlerinden onun iyilesmesi icin dua etmesini isteyebilirmisim. Bunun üzerine bulusmayi gerekli görmedim. "O benim icin uzaktan zaten dua etti," dedim.

Sünnet konusunda kendi acinizdan haklisiniz. Kuran'in disindaki cakma sünnete vakif degilim; vakif olmak ta istemiyorum. Ben Kuran'daki Islamin müslümaniyim. Benim imanima göre Islam Kuran'da Allah ne diyorsa odur. Imanimi tartisma konusu etmeye de razi degilim. Herkesin imani kendisine.

*

Aksam namazi bitti.

Önde tekerlekli bir koltuk vardi. Gavs hazretlerinin yüzü cemaate dönük olacak sekilde o koltuk, mihrabin önüne konuldu. Gavs hazretleri onun icine oturdu.

Orda calisan bir tanidik benim önde bir yere oturmami saglamisti ya; meger orasi tövbe alacaklar icinmis. "Kalkin!" dediler; bizi koltugun oldugu yere sürdüler. Sürünün icinde ben de varim.

Gavs hazretlerinin önüne, sagina, soluna oturduk. Ben iyi göreyim diye dizlerimin üstünde dik duruyorum. Ama gavs hazretleri ile aramda görevlilerden biri var. Ona "Cekilir misiniz!" dedim. Ters ters yüzüme bakti. Baska bir görevli onu kolundan cekti ve "Sakin ol!" diye uyardi.

Bir sarigi onbes kadar seride ayirmislar. He birimiz bir seridin ucunu tuttuk. Seritlerin öteki ucu her halde gavs hazretlerinin elindeydi. Böylece mürsit ve biz bir olduk.

Ben seridi sol avucumun icine almak istedim. Görevliye "Yeni ameliyat oldum; sag kolumu kaldiramiyorum," dedim. "Hayir! Sag el!" dedi. "Zaten kisa sürecek; bi sey olmaz."

Düste gibiydik. Bir yerimize igne batsa onun bile ayirdina varamazdik. Ama gavs hazretleri sakindi. Sakin sakin yanagini kasiyordu. O söyledi; biz hep birlikte yüksek sesle tekrarladik:

Ya Rabbi! Bütün yapmis oldugum günahlardan ben pismanim. Keske yapmasaydim. Insallah bir daha yapmiyacagim. Ve gavs hazretlerini seyhim olarak kabul ediyorum.

Son cümle haric, bu tövbenin her cümlesini samimiyetle söyledim. Ama son cümle. I-ıh. Benim bi tek seyhim var. O'ndan büyük seyh yok. O'ndan baskasini seyh edinemem.
Alt 15 Mart 2012, 23:21   Mesaj No:12
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1163
Beğendi:331
Takdirleri:7539
Takdir Et:

Alıntı:
Hasan Akcay Üyemizden Alıntı Mesajı göster

Sünnet konusunda kendi acinizdan haklisiniz. Kuran'in disindaki cakma sünnete vakif degilim; vakif olmak ta istemiyorum. Ben Kuran'daki Islamin müslümaniyim. Benim imanima göre Islam Kuran'da Allah ne diyorsa odur. Imanimi tartisma konusu etmeye de razi degilim. Herkesin imani kendisine.

.

çakma sünnet tabiri çok saygısızca bir cümle.sanırım kuranıda bilmiyorsunuz..bilseydiniz eğer,islamın ikinci ayağı sahih sünnet olduğunu görecektiniz..islama girdiğinizde,lailahe illaAllah,Muhammedürresullullah diyerek girmiş olmalısınız.imanın birinci ayağı Allah ikinci ayağı Resulullah'tır.bu kuranda onlarca kez tekrarlanmaktadır.
kurana göre müslüman olduğunuzu iddia ediyorsunuz,samimi iseniz kuranı kurcalamalısınız,kendinizle çelişmemelisiniz.
diğer bir husus islamda misvak sünnettir.asrımızda belki diş fırçasıdır.daha ileride ne olur bilemem.ama Resulullahın bizzat kulandığı misvağı küçümseyerek orkestra değneğine benzetmeniz ayrı bir edepsizlik..

gürüşünüz ne olursa olsun saygı duyarız ama inançlarımıza,mukadesatlarımıza saygısızlık hakkınız yok!

not :[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...] ve Nick [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...] olmak üzere iki adet uyeliğiniz [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...] ile birleştirilmiştir şifreniz değişmemiştir.

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alt 16 Mart 2012, 02:35   Mesaj No:13
Medineweb Sadık Üyesi
Esadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esadullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15316
Üyelik T.: 18 Aralık 2011
Arkadaşları:3
Memleket:Kayıp bir Kentten
Konular: 143
Beğenildi:280
Beğendi:94
Takdirleri:3260
Takdir Et:

[QUOTE=Hasan Akcay;164726]Merhaba sayin Esadullah. Orda calisan kardesimiz beni gavs hazretleriyle bulusturmak istedi. Yalniz ona soru sormama izin verilmiyormus. Zaten sorsam bile cevap vermez, "Mollalara sor!" dermis.

Tamam buda bir bahane merak etmeyin mollalarda size gereken cevabı verirlerdi yeterki siz isteseydiniz kardeşim şahsen ben olsam istediğimiz almadan dönmezdim, o şekilde dönersemde sükut ederdim...

Yeni ameliyat olmustum; sag kolumdan rahatsizdim. Gavs hazretlerinden onun iyilesmesi icin dua etmesini isteyebilirmisim. Bunun üzerine bulusmayi gerekli görmedim. "O benim icin uzaktan zaten dua etti," dedim.

Bu fırsat kaçmazdı eğer bunu yapsaydınız hemen araya Siz gavsmısınız sorusunu ekleyebilirdiniz ama aşikarki siz izlenimler için gitmişsiniz istediğinizi zaten almışsınız...

Sünnet konusunda kendi acinizdan haklisiniz. Kuran'in disindaki cakma sünnete vakif degilim;
vakif olmak ta istemiyorum.

Bu konuda sayın Abdulmelik in yazısının altına imazmızı atar ve susarız ...Allah ondan razı olsun...amin

Ben Kuran'daki Islamin müslümaniyim. Benim imanima göre Islam Kuran'da Allah ne diyorsa odur.

Şimdi bu açıklamalrdan sonra bir müslümanda kalkıp size deseki ;

Ey Kuranın müslümanı olduğunu idda eden arkadaş bu anlattıklarında biz zulüm görmedik ama sen Ümmetin icması ile kesinleşmiş bir Sünnete ve direkt olarakta Allahın c.c. Resulüne s.a.v çirkin söz söyledin ve Allahın c.c. "Allah, zulme uğrayanların dışında, çirkin sözün açıkça söylenmesinden hoşlanmaz. Allah her şeyi hakkıyla işiten, hakkıyla bilendir." Nisa - 148 Ayetine ters düştün ve bununlada yetinmedin arkadaş, zanda bulunarak kişiye yaklaştın ve onun hal ve hareketlerinde kusurlar bildirdin bununlada yetinmedin bir toplulukla alay ettin ve bundan dolayıda yine Allahın c.c. "Ey iman edenler! Bir topluluk diğer bir toplulukla alay etmesin. Belki de onlar, kendilerinden daha iyidirler. Kadınlar da kadınları alaya almasınlar. Belki onlar kendilerinden daha iyidirler. Kendi kendinizi ayıplamayın, birbirinizi kötü lakaplarla çağırmayın. İmandan sora fâsıklık ne kötü bir isimdir! Kim de tevbe etmezse işte bu kimseler zalimlerdir."
"Ey iman edenler! Zannın bir çoğundan kaçının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin kusurunu araştırmayın. Biriniz diğerini arkasından çekiştirmesin. Biriniz, ölmüş kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? İşte bundan tiksindiniz. O halde Allah'tan korkun. Şüphesiz Allah, tevbeyi çok kabul edendir, çok merhamet edendir."Hucurat - 11 - 12 Ayetlerine karşı geldin ve gine durmadın da "İnsanları arkadan çekiştirdin"Hümeze-1

Şimdi söyle bakalım arkadaş SEN HANGİ KURANIN MÜSLÜMANISIN...?

Imanimi tartisma konusu etmeye de razi degilim. Herkesin imani kendisine.

SİZİN İMANINIZ SİZE BİZİM İMANIMIZ BİZE tartışılacak kayda değer bir mevzu yok zaten ....
Alt 16 Mart 2012, 05:55   Mesaj No:14
Takdir Et:

Merhaba sayin Abdulmelik. Cakma sünnet tabirine saygisizlik deyip beni bir bakima uyarmanizdan anlasiliyor ki bu forumda yazmam biraz zor olacak. Yazmamayiveririm, kardesim. Insanlara döve döve helva yediremezsiniz ki.

"Ben Kuran'daki Islamin müslümaniyim" dedim ve bunun, pazarlik edilebilecek bir seymis gibi, tartisilmasina razi olmadigimi belirttim. Ama siz ve sayin Esadullah benim inancimi ve sünnet anlayisimi yine de tartisiyorsunuz. Benim burada yazmam sahiden zor.

Gercek sünnetin basim üzre yeri var. Örnegin:

Ahzâb 52'de Yüce Allah nebisine seslenerek der ki: "Bundan sonra kadinlar sana helal degil. Onlari güzel bulsan bile eslerinle degistirmen de helal degil." Bu ayetin inmesinden sonra Allah'in elcisi bir daha ES ÜSTÜNE ES al-ma-mis-tir. Eger ES ÜSTÜNE ES alsa ve bu suretle Rabbine asi gelseydi Yûnus 15 geregince nebilik görevinden azledilirdi, siradan bir kafir olarak ölürdü ve "o büyük gündeki ceza"ya carpilirdi.

Cakma olmayan sünnet iste budur. ES ÜSTÜNE ES almamak. ES ÜSTÜNE ES almak Allah resulüyle inatlasmak ve onun sünnetini umursamamaktir. Ama "Gavs hazretlerinin babasi iki esli idi," dediler bana; ES ÜSTÜNE ES almis...

"Cakma sünnet"e cakma sünnet demekte özgürsem yazayim; özgür degilsem bana müsade, efendim. Yoksa su tür niyetler okuyup müzakere alaninin disina cikanlarla vaktimi öldürmek istemem:

islamda misvak sünnettir. Niyetimin misvaga itiraz oldugunu siz uyduruyorsunuz. Hayir. Orada benim dikkatimi ceken, namaz kildirmak icin öne gecen beyefendinin cemaatine göstere göstere misvakla dislerini fircalamasiydi. Yazimda ona dikkat cekmeye calistim.

Toplulugun önünde burun karistirmak ne ise dis fircalamak odur. Cünkü burun karistirilirken burundan dökülen seyler Allah'in evindeki haliyi nasil kirletirse dis misvaklarken dislerden dökülen seyler Allah'in evini öyle kirletir, oradakileri tiksindirerek rahatsiz eder. Kusacagi gelenler bile olabilir.

Kuran'i biliyor muyum bilmiyor muyuma gelince biraz sabretseniz ve burada yazmayi sürdüreceksem zamanla görseniz?

Sevgi ile,
Hasan Akcay
Alt 16 Mart 2012, 09:44   Mesaj No:15
Takdir Et:

TÖVBE dedikleri o sey aslinda "beyat"ti. Yani bir kimseyi yönetici olarak kabul etmek. Tövbe yalnizca Allah'a verildigi halde beyat din alaninda Allah icin nebiye verilir (Fetih 10), yönetim alaninda ise devletin emîr denen baskanina (Mümtehine 12).

Allah hükmüne kimseyi ortak etmez (Kehf 26) -[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...] [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...] [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...] [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...] [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]. O halde eger o tarikatin merkezinde yapildigi gibi tövbeye beyat eklenirse Allah'a insan eklenmis olur ve sirke batilir.

Batilmis iste. Ordaki tövbeye bakar misiniz. "Ya Rabbi!" diye basliyor; "gavs hazetleri..." diye bitiyor. Tövbeye beyat iste böyle eklenir; Allah'in hükmüne seyh böyle ortak edilir.

Önemli bir nokta, Kuran'daki beyat sarta baglidir: halkin onayi. Yani emîr secilen kisi halkin onayladigi icraati yapacak. Kuran buna ma'rûf ([Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]) diyor.

MA'RÛF, Allah'in Kuran'daki hükümlerini iptal etmemek sartiyla halkin IYI saydigi istir; ilahî degil beserî deger yargisidir.

Örnegin Suudi diktatörlükte kadinin araba sürmesi, sokakta tek basina yürümesi, lokantada yemek yemesi, basini acmasi... yasaktir ama vahalarda [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...] traktör sürebiliyor; basini acabiliyor, disarda tek basina yürüyebiliyor. Cöldeki örf bu.

Suudi dikta o kadina "Arac sürmeyeceksin! Basini örteceksin!" diye dayatirsa ne olur? İsyan hak olur. Inananlara bu hakki Allah vermistir (Mümtehine 12):

Ey emîr! Inanan kadinlar gelip örfe uygun islerde sana isyan etmeyeceklerine dair beyat etmek istediklerinde onlarin beyatini kabul et.

Acik ve net. Eger emîr, Allah'in hükmünü iptal etmeyen bir örfe aykiri davranirsa halk isyan etme hakkina sahiptir, isyan eder.

Hz Peygamber zamaninda inanan kadinlar özgürce sokaga cikar ve özgürce Allah'in evine girip üzerlerine farz olan cuma namazini kilarlardi. Ama o tarikatin merkezinde kadinlar Allah'in evine gidemiyor, erkeklerin yürüdügü sokaklara cikamiyor, erkeklerin yemek yedigi lokantalara gidemiyorlar. Yasak. Tipki Suudi diktatörlükte oldugu gibi.

Hani Allah'in onlara tanidigi isyan etme hakki? Yok. Islemiyor. Cünkü sizin, "Gavs hazretlerini seyhim olarak kabul ediyorum" diyerek ona beyat etmenizi sagliyorlar. O beyatin sarti da yok. Seyhinize kayitsiz sartsiz uyacaksiniz.

Bunu kabul etmedim. Cünkü benim kayitsiz sartsiz itaatim yalnizca Rabbimedir. Benim seyhim O. Gavs hazretleri dahil, hic kimseyi O'na ortak etmem.
Alt 16 Mart 2012, 10:33   Mesaj No:16
Kur'ân Kürsüsü

Medineweb Emekdarı
FECR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:FECR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6340
Üyelik T.: 19 Ocak 2009
Arkadaşları:20
Memleket:ANKARA
Konular: 546
Beğenildi:1003
Beğendi:221
Takdirleri:9161
Takdir Et:

Hasan Akçay kardeş foruma hoş geldin

Gelir gelmez hemen tartışmanın göbeğine oturdun hemen

Kur'an müslümanlığı yoksa bunu mu getiriyor?

Çakma sünnet deyiminden ne demek istediğinizi anlıyorum. Ama başka birisi de senin anlayışın için de "Çakma Kur'an" derse ne yapacağız. İnsanlar arasında farklı farklı sünnet algıları olduğu olduğu gibi , farklı farklı Kur'an algıları mevcuttur. Herkes birbirinin Kur'an ve Sünnet anlayışlarına "çakma" yaftasını yapıştırırsa iletişim hemen kopar. En son söylenecek sözleri en başta söylemenin bedeli kişileri etkilediği gibi fikirlerin anlaşılmasında da olumsuz etki yapar. Bu yüzden bazen doğru bir söz , doğru bir üslupla anlatılmazsa o doğruya ihanet edilmiş olur. Medineweb forumu çeşitli fikir mozaiklerinin olduğu forumdur. Sizin rahatlıkla "hanif" sitelerinde ya da forumlarındaki kullandığınız dil, bu site de kullanılmaz. Kullanmaya çalışanlar yöneticiler tarafından ikaz edilir. Bu durum sadece size karşı durum değil, genel bir durumdur. Her forumun farklı farklı kuralları olabilir. Buna da saygı duymak gerekir.

Sizin bildiğim kadarıyla Kur'an çalışmalarınız var. Bu forumda Kur'an çalışmalarına çok önem verilir. Bu yönde yoğunlaşmaya devam edin.
Alt 16 Mart 2012, 11:00   Mesaj No:17
Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Takdir Et:

Alıntı:
barışş Üyemizden Alıntı Mesajı göster
hasan akçay misvağın sünnet olduğundan haberin yok herhalde terbiyesizce orkestra çubuğuna benzetmişsin yazık
Misvakın sünnet olduğunu nerden çıkardın... Bence önce sünnetin olduğu hususunda bilgi sahibi olmak lazım...
Alt 16 Mart 2012, 11:03   Mesaj No:18
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1163
Beğendi:331
Takdirleri:7539
Takdir Et:

hasan bey,
sanırım ne yazdığınızı okursanız,anlamakta güçlük çekersiniz..daldan dala zıplamakla,kesik kopuk konudan konulara atlamakla,bir şeyler yazdım tatmininden başka bir şey değildir.
1-ordaki şeyhin misvak hareketi elbette doğru değildir.biraz daha hassas olmak lazım,haklısınız.ama o harekete değil,direk misvağa hakaretvari,alayvari,müstehzi bir tavırla,orkestra çubuğu muamelesini layık gördünüz.sonradan toparlamaya çalışmışsınız ama yemezler...

2-sünnet ile ahzap 52 yi nasıl bir araya getirdiniz,nasıl bir senaryo kurdunuz cidden tedavilik bir ruh haleti içindesiniz..kendi yorumunuzu,işinize geleni yazıp,parantez içinde ayet numarasını yazmak,edip yüksel kurnazlığıdır.ya ayetin hepsini yazın yada bektaşilik yapmayın,ayeti rahat bırakın.

bir örnek ;
mumtehine 12 ayet şu "Ey nebî (peygamber)! Mü'min kadınlar; Allah'a hiçbir şeyi ortak koşmamak, hırsızlık yapmamak, zinada bulunmamak, evlâtlarını öldürmemek, elleri ve ayakları arasında bir iftira uydurmamak, maruf bir iş konusunda sana asi olmamak üzere, sana tâbî olmak için geldikleri zaman, artık onların biatlerini kabul et ve onlar için Allah'tan mağfiret dile. Muhakkak ki Allah; Gafur'dur (mağfiret edendir, günahları sevaba çevirendir), Rahîm'dir (Rahîm esması ile tecelli edendir). "

sizin mumtehine 12 diye yazdığınız ise "yönetim alaninda ise devletin emîr denen baskanina (Mümtehine 12)."

bırakın şu cambazlığı ve işkembeden attıklarınıza ayet numarasını vererek kurana iftira etmeyı,insanları aldatmayı bırakın.

ahzap 52'de peygamber için sınırsız eş olayına nokta koymak,mevcutlar ile yetinmek,nisada müslümanlar için ise bunu 4 e indirmekten ibarettir.

bu konuda gene çarpıtmanıza bakalım demişsiniz ki ,
Ahzâb 52'de Yüce Allah nebisine seslenerek der ki: "Bundan sonra kadinlar sana helal degil. Onlari güzel bulsan bile eslerinle degistirmen de helal degil." Bu ayetin inmesinden sonra Allah'in elcisi bir daha ES ÜSTÜNE ES al-ma-mis-tir. Eger ES ÜSTÜNE ES alsa ve bu suretle Rabbine asi gelseydi Yûnus 15 geregince nebilik görevinden azledilirdi, siradan bir kafir olarak ölürdü ve "o büyük gündeki ceza"ya carpilirdi.

şu hale bakın! ayeti cımbızlamak yetmedi,sanki peygamber evlilik sırarındaymış gibi gidip yunus 15 ile bağlantı kurmanız cidden tedavilik bir beyin.dürüst olun ahzap 52 i veriken ondan önceki iki ayetide vermen gerekmezmi idi?
ben vereyım de bilmeyenler okusun da kurana gayri ahlaki yaklaşımınızı görsünler;
50- Ey peygamber! Biz bilhassa sana şunları helâl kıldık: Mehirlerini vermiş olduğun eşlerini, Allah'ın sana ganimet olarak ihsan buyurduklarından sahip olduğun cariyeleri, amcalarının kızlarından, halalarının kızlarından, dayılarının kızlarından, teyzelerinin kızlarından seninle beraber hicret etmiş olanları, bir de mümin bir kadın kendini peygambere hibe ederse, peygamber nikâh etmek istediği takdirde, onu başka müminlere değil de sadece sana mahsus olmak üzere helâl kıldık. Onlara eşleri ve cariyeleri hakkında neyi farz kıldığımızı biliyoruz. Bunlar sana hiçbir darlık olmaması içindir. Allah, çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.
51- Onlardan dilediğini geri bırakır, dilediğini yanına alırsın. Sırasını geri bıraktığın kadınlardan dilediğini yanına almanda da sana bir günah yoktur. Onların gözleri aydın olup üzülmemelerine ve kendilerine verdiğin ile hepsinin hoşnut olmalarına en elverişli olan budur. Allah kalblerinizdekini bilir. Allah her şeyi bilir ve yumuşak davranır.
52- Bundan başka kadınlar sana helâl olmaz. Bunları başka eşlerle değiştirmek de olmaz. İsterse güzellikleri hoşuna gitsin. Ancak sahip olduğun cariyen başka. Allah her şeye gözcü bulunuyor.

kurana edeplice yaklaşın o kuran ki feleğinizi....
----------------------------------------------------
islam devlet başkanına beyat(oy vermek) ile,bir alimin tevbe kısmını talebelerine öğretmesi aynı şey midir Allah aşkına! hz peygamber de aynı tevbe olayını almamışmıdır insanlardan.
bakın kuran müslümanı,kuran ne diyor bu konuda
"Ey nebî (peygamber)! Mü'min kadınlar; Allah'a hiçbir şeyi ortak koşmamak, hırsızlık yapmamak, zinada bulunmamak, evlâtlarını öldürmemek, elleri ve ayakları arasında bir iftira uydurmamak, maruf bir iş konusunda sana asi olmamak üzere,....."

neyse...
------------------------------------------

suudi arabistandaki bazı uygulamalar ile sünnet ne alaka ! sünneti suudi arabistanmı sandınız ? hem orda başörtüsü kısmı sanki örfmüş gibi vermeniz de ayrıca düşündürücü.ey kuran müslümanı başörtüsü kuranda yokmudur? Allahın emri değilmidir ?
Suudi dikta o kadina "Arac sürmeyeceksin! Basini örteceksin!" diye dayatirsa ne olur? İsyan hak olur. Inananlara bu hakki Allah vermistir (Mümtehine 12): demişsin.

ayıp be ayıp! kininizi kusarak kurduğunuz saçma cümleleri ayet diye insanlara servis ediyorsunuz.!!! başını örtmek örfmüş ha!! demek başını örtmeyen müslüman kadına ,bu dayatmayı yapmak, kadına isyan hakkını verir öyle mi? hemde mumtehine 12 de geçiyor bu !!?
Allahım sabır ver!!
----------------------------------

Merhaba sayin Abdulmelik. Cakma sünnet tabirine saygisizlik deyip beni bir bakima uyarmanizdan anlasiliyor ki bu forumda yazmam biraz zor olacak. Yazmamayiveririm, kardesim. Insanlara döve döve helva yediremezsiniz ki.

"Ben Kuran'daki Islamin müslümaniyim" dedim ve bunun, pazarlik edilebilecek bir seymis gibi, tartisilmasina razi olmadigimi belirttim. Ama siz ve sayin Esadullah benim inancimi ve sünnet anlayisimi yine de tartisiyorsunuz. Benim burada yazmam sahiden zor
.
demişsiniz.

o zehirli helvanızı kendiniz yiyin ihtiyacımız yok helvanıza.kuran müslümanı imiş! kuranla kavgalı ,kurana iftira atan,kuran diye işkembelerden uydurulan cümleleri bu ayettir yutturmaları..kuran canlansa da ilk hesaplaşacağı bu meymenetesiz google alimleri guruhudur.inancını tartışma yapmıyacakmışmış.sizin inancınızı tartışmıyoruz,insanları aldatmanızı önlüyoruz.çünkü kurcalansanız foyanız çıkar biliyorsunuz bunu.kestirmeden tartışmam der işin içinden çıkarsınız.

menzile gittiniz,yemeklerini yediniz,ağırlandınız.döndüğünüzde kurana göre konuşsanıza ya kuran müslümanı !
kuran gıybet,dedikodu,arkadan çekiştirme,alaya alma,kusur araştırmayı yasaklamıyormuydu ?!
kurana aykırı hal ve hareketlerini kurana göre anlatsanız hoş olmazmıydı!?
elindekiiii misvak orkestra değneği!!
bumudur samimiyet bumudur kuran ihlası,bumudur üzüm yeme niyeti.? siz üzüm yemeğe değil bağcı dövmeye gitmişsiniz.
fikrinizde hürsünüz,istediğiniz gibi yazarsınız.ateist bile olsanız bu hurriyeti elinizden almayız.tek şartımız var islami ahlak kuralları içinde yazacaksanız buyurun,mukadesatlarımıza hakaret edecekseniz,buna izin vermeyız!

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alt 16 Mart 2012, 11:18   Mesaj No:19
Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Takdir Et:

Hasan Akçay bey bende İrfan hocam gibi size hoş geldiniz diyorum...Gördğüm kadarıyla bir geldiniz ama pir geldiniz...Gerçi Muhsin hocayı biraz sinirlendirdiniz ama zamanla uslübünüz biraz değişirse eminim Muhsin hocada size karşı yumuşayacaktır...

Çakma sünnetten kastınız derme çatma peygamberin söylediği söylenen sözler ise bunda hem fikiriz...Ama yok mealciler gibi bir mantığa sahipseniz o zaman sizinle bir hayli işimiz vardır...

Şunuda hatırlatayım ki bu forumda hakaret, doğrudan kişilere yönelik iftira ve sövgü olmadığı müddetçe düşüncelerinizi paylaşmakla özgürsünüz...Siz düşüncelerinizi vurgularken Müslümanlar tarafındanda yanlış düşüncelerinize karşı reddiyeler yazılacaktır bunda hazırlıklı olun...
Alt 16 Mart 2012, 11:30   Mesaj No:20
Medineweb Sadık Üyesi
barışş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:barışş isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14298
Üyelik T.: 08 Ekim 2011
Memleket:Istanbul
Konular: 26
Beğenildi:118
Beğendi:87
Takdirleri:825
Takdir Et:

sünnet olduğunu ben çıkarmadım hadis kitaplarına bakarsın o zaman sünnet olup olmadığını anlarsın

Konuyu Toplam 3 Kişi okuyor. (0 Üye ve 3 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: