Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > MultiMedya-İzleme Vb > Videolar/Slaytlar

Konu Kimliği: Konu Sahibi bilinmez,Açılış Tarihi:  13 Mart 2012 (17:11), Konuya Son Cevap : 20 Mart 2012 (11:04). Konuya 73 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 13 Mart 2012, 17:11   Mesaj No:1
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart "İslamda Böyle Bir Tevbe Ayini[töreni] Varmıdır.?[Menzilden.."

"İslamda Böyle Bir Tevbe Ayini[töreni] Varmıdır.?[Menzilden.."

[YT]MgB_4EcG7f0[/YT]

Konu Sahibi bilinmez 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
ELFAZI KÜFÜR Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 2 591 29 Ağustos 2021 22:16
BiR SORU Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 19 5760 19 Aralık 2018 22:11
SiZCE HANGİSİ MÜSLÜMAN Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 0 1012 18 Aralık 2018 21:55
ALLAH A iMAN NASIL OLUR.. Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 0 1141 27 Ekim 2018 21:27
HELVADAN KANUNLAR ve TEKFİR Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 0 1143 03 Ekim 2018 20:57

Alt 14 Mart 2012, 18:21   Mesaj No:2
Medineweb Sadık Üyesi
Esadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esadullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15316
Üyelik T.: 18 Aralık 2011
Arkadaşları:3
Memleket:Kayıp bir Kentten
Konular: 143
Beğenildi:280
Beğendi:94
Takdirleri:3260
Takdir Et:
Standart Cevap: islamda böyle bi tövbe ayini[töreni] varmıdır.[menzilden..

Sayın la diyebilmek konu başlığınız yanlış insanları farklı yönlendirmeyin sizde menzilde kimin olduğunu bile bilmiyorsunuz paylaştığınız şeyinde kime ait olduğunuzdan haberiniz yok yalan haber niteliği kazanırki olmaz ;)
Alt 15 Mart 2012, 00:40   Mesaj No:3
Medineweb Sadık Üyesi
iklimya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:iklimya isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 90
Üyelik T.: 21 Ağustos 2007
Konular: 114
Beğenildi:31
Beğendi:0
Takdirleri:112
Takdir Et:

islam ile ayin kelimelerinin yan yana kullanılması zaten trajı komik bir durum.
parantez sizi bu noktada kurtarmaz.
Allahım akıl fikir versin...
Alt 15 Mart 2012, 13:29   Mesaj No:4
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
Esadullah Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Sayın la diyebilmek konu başlığınız yanlış insanları farklı yönlendirmeyin sizde menzilde kimin olduğunu bile bilmiyorsunuz paylaştığınız şeyinde kime ait olduğunuzdan haberiniz yok yalan haber niteliği kazanırki olmaz ;)

niye yanlış olsun esadullah bey,videodaki şeyh te MENZİL TAYFASINDAN DEĞİL Mİ yani...
Alt 15 Mart 2012, 13:32   Mesaj No:5
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
iklimya Üyemizden Alıntı Mesajı göster
islam ile ayin kelimelerinin yan yana kullanılması zaten trajı komik bir durum.
parantez sizi bu noktada kurtarmaz.
Allahım akıl fikir versin...
Traji komik değilde zorunuza gitmiş olmasın,ayrıca islamda böyle bi tevbe olmadığını anlatan bi videodur paylaşımmımdaki ONUN İÇİN ayine atıf yapmışım,ve konu hakkında yazsaydınız halbu ki daha bi fikirsel olurdu,bu durumda gerçekten ALLAH TEMİZ FİKİR VERSİN...
Alt 15 Mart 2012, 16:06   Mesaj No:6
Medineweb Sadık Üyesi
iklimya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:iklimya isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 90
Üyelik T.: 21 Ağustos 2007
Konular: 114
Beğenildi:31
Takdirleri:112
Takdir Et:

.)) benim neden zoruma gitsinki, yaramın olması gerek oysa yaram yok...
tasavuf sizin yermenizle batmaz yada benim övmemle yücelmez.
cok cok afedersiniz ama şöyle ders verir gibi insanlara hitap etmeniz gercekten itici.
acizane tavsiyem biraz mütevazi olunuz.
Alt 15 Mart 2012, 16:50   Mesaj No:7
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
la diyebilmek Üyemizden Alıntı Mesajı göster
niye yanlış olsun esadullah bey,videodaki şeyh te MENZİL TAYFASINDAN DEĞİL Mİ yani...
neyse la diyebilmek bu şekilde araştırmalarınızla nasılsa bulacaksınız kim olduğunu yanlış yapmadan doğru bulunmaz Ama yukarda video da ki ALLAH DOSTU menzilde değil ama Rahmetli Babası Menzilde idi Allah c.c. Rahmet eylesin ....amin bu şekilde size bir ip ucu vereyim
Alt 15 Mart 2012, 16:56   Mesaj No:8
Durumu:Hasan Akcay isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 17339
Üyelik T.: 15 Mart 2012
Konular: 0
Beğenildi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Merhaba.

Tarikatin merkezine gittim. Niyetim ikna olursam tarikate girmek. Dört gün orda kaldim. Dün evime döndüm. Onu anlatmaya calisacagim, Allah isterse.

Camide aksam namazi kilinacak. Tarikatin, herkesin "Gavs hazretleri" dedigi, mürsidi bekleniyor. En öne oturursam onu daha iyi görebilirim. Cami görevlileri, orda calisan bir tanidigin ricasi üzerine, en önde bir yere oturmama izin verdiler. Allah razi olsun.

Mürsidin geldigini cerbezeye kapilanlarin seslerinden anladim. Birisi sarsila sarsila basini sallayip "Hayyyy! Hayyyy! Hayyy!" diye bagiriyor; bir baskasi: "Baba! Ba! Muccuk! Baba! Ba! Muccuk! Baba! Ba! Muccuk!" O muccuklar her halde öpücük. Adam hayalinde gavs hazretlerinin elini öpüyor. Bir baskasi: "Resuuul! Rab! Resuuul! Rab!"*

Mürsid iceri girdi. Cemaat gürrrr diye ayaga kalkti. Cerbezeli haykirislar cogaldi. Ama mürsit orali degil. Duymuyor, görmüyor** gibi dogru önüne bakarak yürüyor.

Mihraba ulasti. Durdu. Dönüp yüzünü cemaate cevirdi. Ak top sakalli, nur yüzlü, kilosuz. Elinde, orkestra sefinin cubugu gibi uzun bir misvak cubugu.

Yanindaki görevliye talimat verir gibi bir seyler söyledi. Ön safa bakti. Sanki kaslari catik. Uyariyor muydu? Herkes ayagim cizgide mi diye bakti; hizaya geldi.

Gavs hazretleri o misfak cubuguyla, cematine göstere göstere, dislerini fircaladi. Sonra kibleye döndü.

*Sonradan birine bunu sordum: Gavs hazretleri o sofiye göre resul müdür, Rab midir? "Hayir," dedi. "Gavs hazretleri Allah resulunun soyundan ya, onu kastediyor."

**Tanidigim dosta sonra bunu söyledim. "O duymaz; görmez" dedi; "Cünkü önünde Allah'in elcisi yürüyor. Gavsimiz ona odaklanmistir."

Gavs hazretleri aksam namazinin farzindan önce dualar etti. Sonunda "âmin!" dedi; biz de "Âmiiiin!" dedik.

Iftitah tekbiri getirdi ama konusurken Prof Hatemî'nin yaptigi gibi her bir hecenin üstünde uzun uzun durarak: Al-laaaaaaaah-u-ek-beeeeeeer.

Besmeleyi sessiz degil iftitah tekbiri getirirken yaptigi gibi sesli ve yine her bir hecenin üstünde durarak tadini cikara cikara söyledi: Bi-is-mil-laaa-hir-rah maaan-ir-ra-hiiiim.

Ve Fatiha: El-hamd-ü-lil-laaa-hi-rub (Bana rub diyor gibi geldi)-bil-â-le-miiin... Er-rah-maaan-ir-ra-hiiiim. Mâaaa-liiiii-kiiii-yevm-iddiiiin...

Sonra Mâun sûresi. Onu hizli okudu. O kadar hizli ki ben yetisip anlayamadim.

Övgü Allah'a, namazda okunan kisa sûreleri anlayacak kadar Arapcam var. Ama orda sabah namazindan sonra bir de Mülk sûresi okunuyor. Onu anlayabilmem icin okunana tam olarak odaklanmak zorundayim.

Bunu yapamadim. Cünkü cerbezeye kapilan bazi kimselerin cikardigi "Hayyyy! Hayyyyy! hayyyy!" sesleri, bazilarinin uluyup viyaklamalari ona odaklanmami, hattâ okunani duymami engelledi.

Bunlar her halde akil hastasidir, diye düsündüm. Icimden su gecti: Gavs hazretlerinin yerinde ben olsam kıraati derhal keser ve söyle derim:

Ey cemaat! Burasi Allah'in evi. Allah'in evinde Kuran okunurken yalnizca Allah'i düsünmeniz, beni yok saymaniz gerekir.

Arkadaslar! Ben de sizin gibi bir insanim. Beni yüceltmek ugruna sizden farkli bi yaratikmisim gibi DISLIYORSUNUZ. Hakarettir bu yaptiginiz.

Simdi yaniniza geliyorum. Araniza oturacagim ve Kuran'i sizin oldugunuz yerde dinleyecegim. Beni Rabbimle bas basa birakin. Siz de Rabbinizle bas basa kalin...

Sevgi ile,
Hasan Akcay
Alt 15 Mart 2012, 17:31   Mesaj No:9
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
Nick Hasan Akcay Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Merhaba.

Tarikatin merkezine gittim. Niyetim ikna olursam tarikate girmek. Dört gün orda kaldim. Dün evime döndüm. Onu anlatmaya calisacagim, Allah isterse.

Camide aksam namazi kilinacak. Tarikatin, herkesin "Gavs hazretleri" dedigi, mürsidi bekleniyor. En öne oturursam onu daha iyi görebilirim. Cami görevlileri, orda calisan bir tanidigin ricasi üzerine, en önde bir yere oturmama izin verdiler. Allah razi olsun.

Mürsidin geldigini cerbezeye kapilanlarin seslerinden anladim. Birisi sarsila sarsila basini sallayip "Hayyyy! Hayyyy! Hayyy!" diye bagiriyor; bir baskasi: "Baba! Ba! Muccuk! Baba! Ba! Muccuk! Baba! Ba! Muccuk!" O muccuklar her halde öpücük. Adam hayalinde gavs hazretlerinin elini öpüyor. Bir baskasi: "Resuuul! Rab! Resuuul! Rab!"*

Mürsid iceri girdi. Cemaat gürrrr diye ayaga kalkti. Cerbezeli haykirislar cogaldi. Ama mürsit orali degil. Duymuyor, görmüyor** gibi dogru önüne bakarak yürüyor.

Mihraba ulasti. Durdu. Dönüp yüzünü cemaate cevirdi. Ak top sakalli, nur yüzlü, kilosuz. Elinde, orkestra sefinin cubugu gibi uzun bir misvak cubugu.

Yanindaki görevliye talimat verir gibi bir seyler söyledi. Ön safa bakti. Sanki kaslari catik. Uyariyor muydu? Herkes ayagim cizgide mi diye bakti; hizaya geldi.

Gavs hazretleri o misfak cubuguyla, cematine göstere göstere, dislerini fircaladi. Sonra kibleye döndü.

*Sonradan birine bunu sordum: Gavs hazretleri o sofiye göre resul müdür, Rab midir? "Hayir," dedi. "Gavs hazretleri Allah resulunun soyundan ya, onu kastediyor."

**Tanidigim dosta sonra bunu söyledim. "O duymaz; görmez" dedi; "Cünkü önünde Allah'in elcisi yürüyor. Gavsimiz ona odaklanmistir."

Gavs hazretleri aksam namazinin farzindan önce dualar etti. Sonunda "âmin!" dedi; biz de "Âmiiiin!" dedik.

Iftitah tekbiri getirdi ama konusurken Prof Hatemî'nin yaptigi gibi her bir hecenin üstünde uzun uzun durarak: Al-laaaaaaaah-u-ek-beeeeeeer.

Besmeleyi sessiz degil iftitah tekbiri getirirken yaptigi gibi sesli ve yine her bir hecenin üstünde durarak tadini cikara cikara söyledi: Bi-is-mil-laaa-hir-rah maaan-ir-ra-hiiiim.

Ve Fatiha: El-hamd-ü-lil-laaa-hi-rub (Bana rub diyor gibi geldi)-bil-â-le-miiin... Er-rah-maaan-ir-ra-hiiiim. Mâaaa-liiiii-kiiii-yevm-iddiiiin...

Sonra Mâun sûresi. Onu hizli okudu. O kadar hizli ki ben yetisip anlayamadim.

Övgü Allah'a, namazda okunan kisa sûreleri anlayacak kadar Arapcam var. Ama orda sabah namazindan sonra bir de Mülk sûresi okunuyor. Onu anlayabilmem icin okunana tam olarak odaklanmak zorundayim.

Bunu yapamadim. Cünkü cerbezeye kapilan bazi kimselerin cikardigi "Hayyyy! Hayyyyy! hayyyy!" sesleri, bazilarinin uluyup viyaklamalari ona odaklanmami, hattâ okunani duymami engelledi.

Bunlar her halde akil hastasidir, diye düsündüm. Icimden su gecti: Gavs hazretlerinin yerinde ben olsam kıraati derhal keser ve söyle derim:

Ey cemaat! Burasi Allah'in evi. Allah'in evinde Kuran okunurken yalnizca Allah'i düsünmeniz, beni yok saymaniz gerekir.

Arkadaslar! Ben de sizin gibi bir insanim. Beni yüceltmek ugruna sizden farkli bi yaratikmisim gibi DISLIYORSUNUZ. Hakarettir bu yaptiginiz.

Simdi yaniniza geliyorum. Araniza oturacagim ve Kuran'i sizin oldugunuz yerde dinleyecegim. Beni Rabbimle bas basa birakin. Siz de Rabbinizle bas basa kalin...

Sevgi ile,
Hasan Akcay
Hasan akcay Ehli Sünnet dışı olduğunuz zaten hükümlere ağzınız açık kaldığından belli , misvak, besmeleyi sesli okumak v.s. ama biliyoruz Haniflikte bu gibi olaylar zaten yanlış hatta Mezhepler yanlış buyüzden yadırgamadık...

Siz niyetinizi daha gitmeden şu yazdıklarınızla açıklamışsınız zaten yalnız üzüldüğüm nokta şu oldu ki size bilgi veren kardeşlerin yaptığı hatalar hani demişsinizya ben o Gavs ın yerinde olsam şöyle derdim diye işte bende size diyorumki bende sizin yerinizde olsaydım oraya kadar gitmişken Bizzat Gavs dedikleri o kişi ile bunları kouşurdum hatta sorardım siz Gavs mısınız diye ....

Şimdi dersenizki ne mümkün yanına yaklaşmak sizi ricanızdan dolayı ön saflara oturtanlar emin olun bunuda yapardı
Alt 15 Mart 2012, 17:57   Mesaj No:10
Medineweb Sadık Üyesi
barışş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:barışş isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14298
Üyelik T.: 08 Ekim 2011
Memleket:Istanbul
Konular: 26
Beğenildi:118
Beğendi:87
Takdirleri:825
Takdir Et:

hasan akçay misvağın sünnet olduğundan haberin yok herhalde terbiyesizce orkestra çubuğuna benzetmişsin yazık

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)