Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > MultiMedya-İzleme Vb > Videolar/Slaytlar

Konu Kimliği: Konu Sahibi talibetün,Açılış Tarihi:  24 Mart 2012 (00:17), Konuya Son Cevap : 01 Kasım 2012 (17:40). Konuya 68 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 24 Mart 2012, 20:21   Mesaj No:21
Durumu:muhsalih isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 16808
Üyelik T.: 20 Şubat 2012
Arkadaşları:1
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Aziz üstadım

ben yeni okumaya başlayan bir genç olsaydım ve bu sitedeki kavgaları( birde hepsine hocam deniyor )okusaydım asla ilim öğrenmek istemezdim(İLİM SAHİPLERİ BÖYLEYSE DERDİM ).boşuna birşeyler yazmayın cevap yazmıycam yalnız benim merak ettiğim birşey var.siz böyle mutlu olabiliyormusunuz
Alt 24 Mart 2012, 20:33   Mesaj No:22
Medineweb Sadık Üyesi
dua dilencisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:dua dilencisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6969
Üyelik T.: 10 Şubat 2009
Arkadaşları:32
Konular: 28
Beğenildi:102
Beğendi:27
Takdirleri:690
Takdir Et:

Alıntı:
la diyebilmek Üyemizden Alıntı Mesajı göster
sayın DUADİLENCİSİ,siz nerden okumaya başladınız bu konuyu ve az bir şey adil olabilseydiniz,sizde kime niye bu hitabı kullanmışım onu anlayabilecektiniz,ama maalesef hakkı,hakikati göremiyecek kadar şahidlik yapamaz duruma gelmişsiniz,

Bakın sayın duadilencisi,DÜN BU KONU açıldı ve konuyu açan arkadaşlarda METHİYELERİNİ YAPTILAR ÜSTADLARINA bende gayet saygı duaydum kişi kimi seviyosa o kişiye tabiki sahip çıkacak ama taki kendini bilmez birinin EŞŞEK tabirini kullanıncaya kadar,ve bende haklı olarak katılıp eleştirimi yaptım,buda benim en doğal hakkım..

Fitneye gelince,daha öncede açıkladım ve size sordum yine açıklık getirip soracam,

Sayın duadilencisi HAK,BATIL birbirinin fitneleridir, ve siz Muhammed peygamberin[Allahın selamı üzerine olsun] yaşadığı dönemde HAKKI ortaya kayarken AİLELERDE BABA,ÇOCUKLAR,,ANNELER,AKRABALAR birbirlerine düştüler hatta BEDİRDE baba ,oğul birbirine kılıç çektiler ve siz o gün yaşasaydın RASULULLAHADA sen FİTNE çıkardın ,çünkü baba ve oğulukarşı karşıya kılıç çektirdin mi DİYECEKTİN...bİRAZ DÜŞÜN lütfen....

jÜBİLEMİ NİYE YAPAYIM Kİ,güldürdünüz beni...
100 soru sorsan birini kaale alıp cvp yazmam ! Sizin gibi insanların düşüncelerine ve yorumlarına ihtiyac yoktur fıtratımda ..Hala gülebiliyorsan pes diyorum
Alt 24 Mart 2012, 20:34   Mesaj No:23
Takdir Et:

kim benim veli kuluma düşmanlık ederse bana harp ilan etmiş demektir.Kim benim velî kuluma düşmanlık ederse, ben de ona harp îlân ederim. ...kutsi hadis
Alt 24 Mart 2012, 20:38   Mesaj No:24
Takdir Et:

burda size neden kızıldığını anlıyormusunuz ,''alimlere velilere edepsizlik yapmanıza'' ,yoksa siz düşseniz ilk önce el uzatacak biziz.hiç bir müslüman kardeşimizin çukura yuvarlanmasını istemeyiz
Alt 24 Mart 2012, 20:51   Mesaj No:25
Medineweb Sadık Üyesi
talibetün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:talibetün isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15138
Üyelik T.: 08 Aralık 2011
Arkadaşları:11
Konular: 76
Beğenildi:8
Beğendi:1
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Ey insan! Senin nokta-i istinadır ancak ve ancak ALLAH'a olan imandır. Ruhuna, vicdanına nokta-i istimdad ise ancak ahirete olan imandır. Binaenaleyh bu her iki noktadan haberi olmayan bir insanın kalbi, ruhu tavahhuş eder; vicdanı daima muazzeb olur.
Alt 24 Mart 2012, 20:52   Mesaj No:26
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Dine hizmet ederken müspet hareket etmek ve menfi hareketlerden kaçınmaktır.

Bizim vazifemiz müspet hareket etmektir, menfi hareket değildir. Rıza-i İlahiye karışmamaktır. Bizler aşayişi muhafazası netice veren müspet iman hizmeti içinde her yıl bir sıkıntıya karşı sabırla, şükürle mükellefiz. Kardeşlerim! Hastalığım pek şiddetli, belki yakında öleceğim veyahut bütün bütün konuşmaktan, bazen men olunduğum gibi men edileceğim. Onun için benim nur ahiret kardeşlerim, ehven-ü şer deyip bazı biçare yanlışçıların hatalarına hüçum etmesinler. Daima müspet hareket etsinler. Menfice hareket vazifemiz değil. Çünkü dahilde hareket menfice olamaz.
Alt 24 Mart 2012, 20:53   Mesaj No:27
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Ey sersem nefsim! Acaba şu vazife-i ubudiyet neticesiz midir, ücreti az mıdır ki, sana usanç veriyor? Halbuki bir adam sana birkaç para verse veyahut seni korkutsa, akşama kadar seni çalıştırır ve fütursuz çalışırsın. Acaba bu misafirhane-i dünyada aciz ve fakir kalbine kut ve gına ve elbette bir menzilin olan kabrinde gıda ve ziya ve herhalde mahkemen olan Mahşer'de sened ve berat ve ister istemez üstünden geçilecek Sırat Köprüsü'nde nur ve burak olacak bir namaz, neticesiz midir veyahut ücreti az mıdır?

Bir adam sana yüz liralık bir hediye va'detse, yüz gün seni çalıştırır. Hulf-ul va'd edebilir o adama itimad edersin, fütursuz işlersin. Acaba hulf-ul va'd hakkında muhal olan bir zat, Cennet gibi bir ücreti ve saadet-i ebediye gibi bir hediyeyi sana va'd etse, pek az bir zamanda, pek güzel bir vazifede seni istihdam etse; sen hizmet etmezsen veya isteksiz, suhre gibi veya usançla, yarım yamalak hizmetinle onu va'dinde ittiham ve hediyesini istihfaf etsen, pek şiddetli bir te'dibe ve dehşetli bir tazibe müstehak olacağını düşünmüyor musun?
Alt 24 Mart 2012, 20:55   Mesaj No:28
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Senin zamanın ve ömrün, berkten daha çabuk geçer; hayatın, çaydan daha sür’atli akar.
Sû’-i ihtiyarıyla bazıları yağmurdan zarar görse, “Yağmurun icadı rahmet değildir” diyemez.
Biz zarar vermiyoruz. Fakat menfaat vermeye iktidarımız yok. Onun için mâzuruz” diye özür beyan etmeyiniz. Nurdan zarar gelmez.
Havastan avama merhamet ve ihsan ve avamdan havassa karşı hürmet ve itaatı temin edecek, zekattır. Yoksa yukarıdan avamın başına zulüm ve tahakküm iner, avamdan zenginlere karşı kin ve isyan çıkar. İki tabaka-i beşer daimî bir mücadele-i maneviyede, bir keşmekeş-i ihtilafta bulunur. Gele gele tâ Rusya’da olduğu gibi, sa’y ve sermaye mücadelesi suretinde boğuşmaya başlar.
Üdeba-yı İslâmiyenin meşhurlarından bedbînlikle maruf Ebu-l Alâ-i Maarri ve yetimane ağlayışıyla mevsuf Ömer Hayyam gibilerin, o mesleğin nefs-i emmareyi okşayan zevkiyle zevklenmesi sebebiyle, ehl-i hakikat ve kemalden bir sille-i tahkir ve tekfir yiyip; “Edebsizlik ediyorsunuz, zındıkaya giriyorsunuz, zındıkları yetiştiriyorsunuz” diye zecirkârane te’dib tokatlarını almışlar.
Eğer düşmanlık etmek istersen; kâfirler, zındıklar çoktur; onlara adavet et.
1338′de islâm ordusunun Yunan’a galebesinden neş’e alan ehl-i imanın kuvvetli efkârı içinde, gayet müdhiş bir zındıka fikri, içine girmek ve bozmak ve zehirlendirmek için dessasane çalıştığını gördüm. Eyvah dedim, bu ejderha imanın erkânına ilişecek.
Abbasîlerin zamanında, o tarihte Mu’tezile, Râfızî, Cebrî ve perde altında zındıklar, mülhidler, İslâmiyeti zedeleyen çok fırak-ı dâlle meydana gelmiştiler.
Şimdi bu zamanda en büyük tehlike olan zındıka ve dinsizlik ve anarşilik ve maddiyyunluğa karşı yalnız ve yalnız tek bir çare var: O da Kur’anın hakikatlarına sarılmaktır.
Gizli münafık zındıkların garblılaşmak bahanesiyle siyaseti dinsizliğe âlet yapmaktadırlar.
Gaflet ile yapılan zikirler dahi feyizden hâlî değildir.
Alt 24 Mart 2012, 21:10   Mesaj No:29
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:

Alıntı:
muhsalih Üyemizden Alıntı Mesajı göster
burda size neden kızıldığını anlıyormusunuz ,''alimlere velilere edepsizlik yapmanıza'' ,yoksa siz düşseniz ilk önce el uzatacak biziz.hiç bir müslüman kardeşimizin çukura yuvarlanmasını istemeyiz
ben hiç bir kuranın tarifinde veliye edepsizlik yapmadım ve yapmamda,kurana uymayan fikirleri olan kişiler halka veli olmuş olabilrler böyle kişilerinde şahsına bi hakaretim asla olmaz ,YALNIZ KURAN İLE ÇELİŞEN,ÇAKIŞAN FİKİRLERİNİ KESİNLİKLE RED EDERİM,

Bende bu siteye üye olan hiç bir kimsenin çukura yuvarlanmasın diye bu fikirlere karşı olduğumu EDEBİMLE yazarım...
Alt 24 Mart 2012, 21:16   Mesaj No:30
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Zalimler için, YAŞASIN CEHENNEM.
Şu gecenin sabahı, şu kışın baharı, ne kadar muhakkak ve kat’i ise Haşr’ın sabahı,
berzah’ın baharı da o kadar muhakkak ve kat’idir.
Göz öyle bir hassedir ki, Ruh bu alemi o pencereden seyreder.

Cennet ucuz değil, Cehennem dahi luzumsuz değil.
Allah’i taniyan ve itaat eden, zindanda da olsa bahtiyardir… O’nu unutan, sarayda da olsa, zindandadir, bedbahttir. (Said Nursi)
Ümitvar olunuz, su istikbal inkilabâti (gelecekteki devrimler) içersinde, en yüksek sada (ses), Islam’in sadasi olacaktir.
Su gecenin sabahi, su kisin bahari, ne kadar muhakkak ve kat’i ise Hasr’in sabahi, berzah’in bahari da o kadar muhakkak ve kat’idir.
Menfaat üzerine dönen siyaset, canavardir.
Güzel gören, güzel düsünür. Güzel düsünen, hayatindan lezzet alir.
Insanlari canlandiran emeldir; öldüren ye’stir.
Insan arzuyu fikir zanneder.
Söhret, insanin mali olmayani dahi insana maleder.
Deli adama “iyisin, iyisin” denilse iyilesmesi, iyi adama”fenasin, fenasin” denilse fenalasmasi nâdir degildir.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: