Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > MultiMedya-İzleme Vb > Videolar/Slaytlar

Konu Kimliği: Konu Sahibi FECR,Açılış Tarihi:  03Haziran 2012 (14:22), Konuya Son Cevap : 04Haziran 2012 (12:13). Konuya 7 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 03Haziran 2012, 14:22   Mesaj No:1
Kur'ân Kürsüsü

Medineweb Emekdarı
FECR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:FECR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6340
Üyelik T.: 19 Ocak 2009
Arkadaşları:20
Memleket:ANKARA
Konular: 546
Beğenildi:1003
Beğendi:221
Takdirleri:9161
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Diyalogculardan kilisede Hz. Muhammed'siz ezan

Diyalogculardan kilisede Hz. Muhammed'siz ezan

[YT]pCeUPPgqGx0[/YT]

Diyalogculardan kilisede Hz. Muhammed'siz ezan
İnternette olan bir videoya göre diyalog çalışmaları çerçevesinde Belçika-Türk Dostluk ve Diyalog Derneği, Brüksel'in en büyük kiliselerinden olan Sean Jean Baptista kilisesinde ezan okutmuş. 31 Mart 2012 günü gerçekleştirilen bu olaydaki asıl gariplik, ezanda "Eşhedü enne Muhammeden resullullah" (Şehadet ederim ki Muhammet Allah'ın resulüdür) kısmı yer almıyor.

Konu Sahibi FECR 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Yumurta Akı ve Yanık Tedavisi Pratik / Faydalı Bilgiler FECR 0 86 14 Ekim 2023 12:25
Düğünlerimiz İslam'ın neresinde? Adap-Edep-Ahlak Esma_Nur 1 267 02 Ağustos 2023 16:34
Mezuniyet Programı mı Meyhane Açılışı mı Belli... Adap-Edep-Ahlak FECR 0 177 13Haziran 2023 11:35
Evinize Kem Gözlü Ahmak Bir Adamı Davet Eder... Adap-Edep-Ahlak Esma_Nur 4 208 05Haziran 2023 10:15
Bizi Allah'tan Alıkoyan Kaç Şeyi Hayatımızdan... Muhtelif Konular FECR 0 189 10 Nisan 2023 20:38

Alt 03Haziran 2012, 18:25   Mesaj No:2
Medineweb Sadık Üyesi
iklimya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:iklimya isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 90
Üyelik T.: 21 Ağustos 2007
Arkadaşları:0
Konular: 114
Beğenildi:31
Beğendi:0
Takdirleri:112
Takdir Et:
Standart Cevap: Diyalogculardan kilisede Hz. Muhammed'siz ezan

F.Gülen : Küresel Barışa Doğru s.131

"Herkes kelime-i tehvidi esas alarak çevresine bakışı yeniden gözden geçirmeli ve ıslah etmelidir.Hatta kelime-i tehvidin ikinci bölümüne , yani "Muhammed Allah'ın resuludur" kısmını söylemeksizin ikrar eden kimselerede merhamet nazarıyla bakılmalıdır."

F.Gülen:Hoşgörü ve Diyalog İklimi s.241

"Kuran devamlı Allah'ı bırakıpta bazılarımız bazılarımızı rab edinmesin diyor.Dikkat edin , bu mesajda Allah'ın resulu yoktur."

Gülen'in sağkolu Ahmet ŞAhin 17.04.2000 Zaman Gazetesi

"Mühim olan kelime-i tehvid inancıdır.Hz.Muhammed'i kabul ve tasdik ise şart olmayıp bir kemal mertebesidir."

Tamamen alıntıdır, sahih mi degil mi saglama yapamadım cünkü kitapları kütüphanede mevcut degil.
Varolan kisiler bakıp bilgi verirlerse sevinirim.
Alt 03Haziran 2012, 19:04   Mesaj No:3
Medineweb Sadık Üyesi
muallime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:muallime isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14876
Üyelik T.: 01 Aralık 2011
Arkadaşları:13
Konular: 134
Beğenildi:137
Beğendi:67
Takdirleri:484
Takdir Et:

Ey yüce peygamber kafirlere ve münafıklara karşı cihad et,onlara sert davran.Tevbe 73

Elbette, Ehl-i kitabdan [Yahudi ve Hristiyan] olsun, müşriklerden olsun bütün kâfirler Cehennem ateşindedir, orada ebedi kalırlar. Onlar mahlûkların en kötüsüdür.) [Beyyine 6]
Bir hadis-i şerif meali de şöyledir:
(Beni duyup da, bana inanmayan (Önceki dinimi bıraktım, islam dinine girdim demeyen) Yahudi ve Hristiyanlar, muhakkak Cehenneme girecektir.) [Hâkim, Müstedrek]

Yine Muteber Fetva kitabında buyuruldu ki;
Hristiyanlar, Ehl-i kitabdır. Ehl-i kitabın hepsi de kâfirdir. (Fetava-i Hindiyye)

Dinde zaruri olan şeylerden birine inanmayan kâfir olur. Bunun kâfir olduğunda ve Cehennemde sonsuz azap çekeceğinde şüphe eden de kâfir olur. Bunun kâfir olacağı, Bezzaziyye, Dürr-ül-muhtar, Kadı İyad’ın Şifa, İmam-ı Nevevi’nin Ravda ve İbni Hacer-i Mekki’nin el-A’lam kitaplarında açıkça bildirilmiştir.
Bir Hristiyan’ı, bir Yahudi’yi ve din-i İslam’dan ayrılanlardan birini kâfir kabul etmeyen kimsenin kâfir olacağında şüphe eden kimsenin de kâfir olacağını, İslam âlimleri söz birliğiyle bildirdiler. Bu söz birliği adı geçen kitaplarda yazılıdır. Kâfir olmasında şüphe eden de kâfir olunca, onu Müslüman bilenin nasıl olacağını ve hele, onu İslam âlimleri için kullanılan unvanlarla övenin nasıl olacağını düşünmeli. Bu sözümüzden, böyle kimseleri İslam âlimi sananların ve bunların küfür saçan sözlerini, yazılarını övenlerin, yayanların, kâfir olacaklarını iyi anlamalı. Övmek, yaymaya çalışmak ve reklamını yapmak, razı olmayı, beğenmeyi gösterir. Küfre rıza, küfür olur. Küfre rıza demek, kâfirin küfür üzere kalmasını istemek değil, onun küfrünü beğenmek demektir. (Fetavel-Haremeyn, Faideli bilgiler)
Bir kimse, kendini Müslüman sanır. Kelime-i tevhit okur. İnanıyorum der. Müslüman olduğunu söyler. Hâlbuki kâfirlerle, münafıklarla görüşerek, konuşarak onun Müslümanlığı, imanı saf ve temiz kalmaz. Hatta büsbütün gider de, farkında bile olmaz. Allahü teâlâ, hepimizi, nefislerimizin kötülüğünden ve amellerimizin bozuk olmasından korusun!” (163. mektup / Mektubat-ı Rabbani)

Müslümanlar birlik olacakmış,O kadar derdimiz varki kendi içimizde.Kendi ayağımıza dolanan iplerden kurtulamadığımız için kafamızı kaldırırıpta Ne vahdet ,ne fetih,ufukta görünmüyor!!!
Diyaloğculukta bunlardan biri..

Alt 03Haziran 2012, 20:11   Mesaj No:4
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1171
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:

Sen onların dinlerine uymadıkça, yahudi ve hristiyanlar senden kesinlikle hoşnut olacak değillerdir. De ki: "Şüphesiz doğru yol, Allah'ın (gösterdiği) yoludur." Eğer sana gelen bunca ilimden sonra onların heva (arzu ve tutku)larına uyacak olursan, senin için Allah'tan ne bir dost vardır, ne de bir yardımcı. (BAKARA 113)

yoruma gerek varmı ?

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alt 03Haziran 2012, 22:00   Mesaj No:5
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:

Yadırgamamak Lazım Bu iş zaten onların benliğine yerleşmiş

Gülen Cemaatinin yayın organı olarak bilinen Zaman gazetesinin 26 Ekim 2002 tarihli spor sayfasında yer alan seçim reklamı; gazetenin İslami hassasiyete ne kadar sahip olduğunu ifşa eder nitelikte!!!

Menfaatleri söz konusu olunca onlara Mübah sınırı yoktur!

-İmam Ali- (a.s)
Alt 04Haziran 2012, 10:22   Mesaj No:6
Kur'ân Kürsüsü

Medineweb Emekdarı
FECR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:FECR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6340
Üyelik T.: 19 Ocak 2009
Arkadaşları:20
Memleket:ANKARA
Konular: 546
Beğenildi:1003
Beğendi:221
Takdirleri:9161
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Bu videonun bir çok sitede yayınlanmasından sonra tepkiler üzerine ezanı okuyan kişi açıklama yapmış

Süleyman Erkişi,tepkileri cevaplamak üzere Twitter hesabından da bir açıklama yaptı. Açıklamaları şöyle:

Yanlışlıkla eksik okuduğum ezan sebebiyle herkesten özür dilerim. Bu sadece insani bir hatadır. Aksini en başta ben kabul etmiyorum...

Sehven yapılmış bir hata olması sebebiyle,bunun özellikle,telkinle veya başkaca bir sebeple yapılmadığını,kişisel bir unutkanlık,

Bir insani hata olduğunu tekrarlıyor,bunun söylediğim gibi bilinerek,altında başka hiç bir şey aranmaması gerektiğini belirtmek istiyorum

Ezandan efendimizi çıkarmak mümkün değildir,böyle bir düşünce benim hiç bir zaman aklımın ucundan geçmemiştir.

Daha önce benim konserlerime gelen dostlar bilir ki,tüm konserlerimi Salat-ı ümmiye ile başlatır ve bitiririm.

İlk defa bir programda ezan okudum,kimse bana şöyle oku demedi. İlk olması hasebiyle de maalesef böyle bir hata yapmışım.

Tekrar özür diliyor,saygı,sevgi ve en kalbi muhabbetlerimi sunuyorum...
Alt 04Haziran 2012, 10:33   Mesaj No:7
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:

Videonun tamamına ulaştım Diğer kısımlarında Allah resulüne salavat getiriliyor dikkatimi çekti İnşallah böyle bir hataya sırf Şirin gözükme adına kimse düşmez...

-İmam Ali- (a.s)
Alt 04Haziran 2012, 12:13   Mesaj No:8
Medineweb Sadık Üyesi
suhtem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:suhtem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 17229
Üyelik T.: 10 Mart 2012
Arkadaşları:27
Konular: 69
Beğenildi:91
Beğendi:40
Takdirleri:628
Takdir Et:

Alıntı:
Yitiksevda Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Videonun tamamına ulaştım Diğer kısımlarında Allah resulüne salavat getiriliyor dikkatimi çekti İnşallah böyle bir hataya sırf Şirin gözükme adına kimse düşmez...
İnşaallah ..

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: