Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > MultiMedya-İzleme Vb > Videolar/Slaytlar

Konu Kimliği: Konu Sahibi JAZARİ,Açılış Tarihi:  08 Mart 2014 (13:45), Konuya Son Cevap : 21 Mart 2014 (14:15). Konuya 9 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 08 Mart 2014, 13:45   Mesaj No:1
Medineweb Sadık Üyesi
JAZARİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:JAZARİ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 17525
Üyelik T.: 23 Mart 2012
Arkadaşları:1
Konular: 65
Beğenildi:74
Beğendi:41
Takdirleri:13
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Fetullah Gülen'in ilk talebesinden şok sözler

Fetullah Gülen'in ilk talebesinden şok sözler

Latif Erdoğan(F.gülen'in ilk talebesi) :

--Hoca efendi bir gün bana dedi ki ''Ben Allah'la konuştum bana dedi ki(Yüce ALLAH) Ben bu kainatı Hz Muhammed(s.a.v) için yarattım ama senin için de devam ettiriyorum. '' düşünceli000

--Eğer hoca efendi hayır ben bunları söylemedim derse ben de ALLAH'ı şahit tutuyorum.Çünkü bu sözü söylediğinde ikimizden başka kimse yoktu orda..

ve daha neler neler ... merak ediyorsanız 07.03.2014 tarihli programın videosuna bakabilirsiniz...

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Konu Sahibi JAZARİ 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Yaşlı Olmasam Dağa Çıkardım Muhtelif Konular yasarakkas 5 2125 06 Ekim 2015 08:47
74 yaşında bir Terörist(!) Serbest Kürsü ayrıLık_ 2 1604 15 Eylül 2015 15:04
2014 ALES Sonbahar dönemi sınav Başvurusu ÖSYM'den Duyurular JAZARİ 0 2298 21 Eylül 2014 20:01
DHBT Soru-Cevap/Medineweb DHBT-Çıkmış Sorular-Cevaplar Mihrinaz 8 12860 11 Eylül 2014 22:30
2014/2 EKPSS/KURA İle Engelli Memur Yerleştirme... ÖSYM'den Duyurular JAZARİ 0 2245 11 Eylül 2014 19:12

Alt 08 Mart 2014, 18:29   Mesaj No:2
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:ali70 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36490
Üyelik T.: 14 Aralık 2013
Arkadaşları:17
Konular: 38
Beğenildi:236
Beğendi:586
Takdirleri:449
Takdir Et:
Standart Cevap: Fetullah Gülen'in ilk talebesinden şok sözler

Çok büyük bir söz.

Eğer Latif Erdoğan yalan söylüyorsa çok büyük bir iftira. Sözünün ağırlığını biliyordur inşallah.

Yok eğer doğru söylüyorsa, Fethullah Hoca çok büyük laf etmiş. Bir şey diyecem, bana laf düşmez deyip susuyorum. Sadece bu adam, arkasından gidilemeyecek kadar yanlış yolda deyip susuyorum.

Doğrular elbet gizli kalmaz... Zira Mahkemei Kübra çok uzakta değil... Ne zaman olduğunu bilmediğimiz bir son nefes kadar yakın. Ama bugün, ama yarın... Belki de son nefesteyiz...

Kim bilir? Allah bilir...
Alt 09 Mart 2014, 00:44   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:

ben fethullah güleni savunmuyorum ama bana gerçekçi gelmedi

nasıl tayyip erdoğan ile ilgili kasetler gerçekçi gelmiyorsa bu da öyle gibi
Alt 09 Mart 2014, 00:56   Mesaj No:4
Medineweb Sadık Üyesi
NİSAREYYAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:NİSAREYYAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 22593
Üyelik T.: 07 Aralık 2012
Arkadaşları:26
Konular: 29
Beğenildi:15
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
mehmet akif2 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
ben fethullah güleni savunmuyorum ama bana gerçekçi gelmedi

nasıl tayyip erdoğan ile ilgili kasetler gerçekçi gelmiyorsa bu da öyle gibi
Allah la konuşmasına dair bi yorum getiremiycem ama peygamber efendimiz a.s.m ı devamlı gördüğü ,görüştüğünü hocalarımız bizzat hatta gayet doğal bi şekilde söylerdi
benim düşünceme göre bişey demek doğru olmaz zira iftiraya girebilir
ayrıca bu Latif Erdoğan ın yaşadığı gerçek olsa da şahit olmadığından yargıya varılacak bi durum oluşturmaz
Alt 09 Mart 2014, 09:24   Mesaj No:5
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:

Rasulullah ile vefatından son görüşmek olsaydı,Aişe annemiz ile Ali ra görüşür ve birbirinin arasındaki ihtilaftan dolayı kimin haksız olduğunu öğrenir ve savaşmazlardı..

Bunun gibi islam tarihinde yüzlerce vaka örnek verilir..

Ben Rasululah ile rüyada görüşüyorum demek sadece insanlara karşı kendini İLAHİ Bİ KONUMA GETİRMEK VE HALKIN GÖZÜNDE BÜYÜK Bİ İTİBARA YER EDİNMEK İÇİNDİR.

Bu tür yalanların ve yalancıların Allah belasını verip,dünyadada ahirettede rezil edmiş ve edecektirde ve düştükleri bu rezillikleriyle beraber onlara bi şeytanıda dost edmiş ve bunlar halen kendilerini doğru yolda zanetmeye devam ederler..

Ben peygamberle görüşüyorum diyenler,daha sonra onu Ajda pekkan ve serdar ortaç ve bir çok haramın meşrulaştırdıkları türkçe olimpiyatlarınada getirdikleri söyleyecek kadar sapkınlıklara düşerler..

Şanı yüce alemlerin tek ilahı olan tek Allah,maide 3 cü ayette dinini tamamladığını söylemesine rağmen,bu tür yalan dolan ithamlardan,rasulullah ın ashabı uzak olduğu gibi daha sonra gelen müslümanlarda uzakdır ve uzakta olacaklardır.

Rasulullah ın vefatından sonra hiç bir ashabı ben Rasulullah as ile görüşüp ondan ilim alıyor ve istifade ediyorum deyişine rastlanmamış ve ashab kendi dönemindeki hiç bir ihtilafı bile Rasululah ile görüşüp çözümlüyoruzda dememiştir..

Ayrıca aşırı tasavvuf dininde bu tür söylemler çoklukla beraber,hemen hemen her dönemdede rastlamak mümkün olan, acil tedavi gerektiren kılinik bi vakadır..

Biraz aklı selim......
Alt 09 Mart 2014, 14:14   Mesaj No:6
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:

islamdan başka dinleride var bunların...

Alt 20 Mart 2014, 20:59   Mesaj No:7
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:ali70 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36490
Üyelik T.: 14 Aralık 2013
Arkadaşları:17
Konular: 38
Beğenildi:236
Beğendi:586
Takdirleri:449
Takdir Et:

Alıntı:
NİSAREYYAN Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Allah la konuşmasına dair bi yorum getiremiycem
Nisa Reyyan kardeşim...
Konuşmadan kasıtın ne olduğunu bilmiyoruz. Bir iftira da olabilir, deli saçması da olabilir veya başka bir şey de olabilir.
Biz hüsnü zanda bulunarak şöyle diyebiliriz:
Allah ile konuşmuştur. İnanırız.
Her kim ben Allah ile konuşuyorum her gün derse, yine inanırız.
Çünkü biz de Allah ile konuşuyoruz her daim.

Ya hu Kur'an okumak Allah ile konuşmak değil midir?
Peygamber efendimiz(sav), her kim Allah ile konuşmak istiyorsa Kur'an okusun buyurmamış mı?

Ama diğer konuları bilmiyorum. Susmak en iyisidir. Çünkü bilmediğimiz konularda susmak en büyük ibadetlerdendir.
Alt 20 Mart 2014, 23:31   Mesaj No:8
Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:

fethullah gülenin talebesi neden şimdiye kadar buna boyun eğdide şimdi ayyuka çıktı

bana hiç inandırıcı gelmiyor

ilk talebesi eğer gerçekten fethullah gülen böyle şeyler söylediyse neden hemen bırakıp gitmedi
Alt 21 Mart 2014, 00:37   Mesaj No:9
Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4415
Beğendi:3686
Takdirleri:14203
Takdir Et:

Müslümanların ikiye ayrılarak birbirlerine düşman edilmesini dehşetle gözlemliyorum. Bir doğru, bir yanlış olduğunu da biliyorum. Fakat cemaat hakkında söylenenler bir müslümanın asla yapması kabul edilemiyecek nitelikte. Ben de sizin gibi diyorumki neden şimdi . Kur'an dan ve sünnetten uzaklaşmaya başladığımızda dünyanın dengesi değişmeye mahkumdur. Müslümanlardan hayır ve hasenat için toplanan (Himmet) paraları İsraile ve de papaz okullarına yardım parası olarak gönderilmiş diyorlar. Eğer böyle bir yardımın yapıldığı kanıtlanırsa, Afrika'daki müslümanların açlıktan ölmesi , bizden giden himmet paralarıyla alınan bomba ve kurşunlarla öldürülen Filistinli müslümanların vebali nasıl ödenir.
Alt 21 Mart 2014, 14:15   Mesaj No:10
Medineweb Sadık Üyesi
dua dilencisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:dua dilencisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6969
Üyelik T.: 10 Şubat 2009
Arkadaşları:32
Konular: 28
Beğenildi:102
Beğendi:27
Takdirleri:690
Takdir Et:

Gaybı yalnızca Allah c.c. bilir denir ama yinede zanda bulunulur gözünüzle görmediğiniz görseniz bile üç defa bakıp gördüğünüzden emin olduğunuz şeyleri söyleyin denir ama yinede zanda bulunuruz ! Müslüman müslümanın kardeşi denir ama müslüman müslümanın düşmanı olur sorsan herkes elhamdülillah müslümanım der dinlesen ağzından bal damlar aşına eder seni ama yinede zanda bulunulur bu kadar şeye şahit olurken bu günlerde yemin ederim Allah c.c. bize çok merhametli davranıyor ..Su yok barajlar çekildi diye toplanıp dua eden müminler aynı safda namaz kılan müminler bugün çıkmış siyaset için ana avrat küfrediyor birbirlerine cemaat şöyle tarikat böyle şeffaflık yok duruluk yok her müslümanım diyen kendini sorgulasın bir bakalım çatlaklar nerelerden kaynaklanıyor dikkatler başka yerlere kilitlenince ilgi o yana akınca kimse ben müslümanım demesin diyenler sorgulasın kendini ..Allah şüpesiz en doğruyu bilendir ne cemaat nede siyaset reisleri kimse bilemez belki bizim doğru diye yorum yapıp kafamızı meşgul ettiğimiz dakikalar ahirette bambaşka şekilde gelecek karşımıza müslüman bunları düşünmeli ..Zanda bulun çamur at iftira at atanı destekle kim olursa olsun cemaat yada siyaset reisleri herkes ne söylediğinden ne düşündüğünden sorumluysa helede bunları bilen bilinçli müslümansa yandık ki ne yandık..

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)