Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16 Aralık 2010, 12:42   Mesaj No:21

HALUK GÜMÜŞTABAK

Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:HALUK GÜMÜŞTABAK isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 10862
Üyelik T.: 01 Ekim 2009
Arkadaşları:1
Konular: 86
Beğenildi:3
Beğendi:0
Takdirleri:62
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Önce şunu söylemeliyim, herşeyin kur'anda olduğunu, detaylı verdiğini söyleyen ben değilim, Yüce Rabbimdir. Ben O söylediği için buna inanıyorum. Eti yenen yenmeyen hayvanlara gelince. Rabbim eti yenmeyen hayvanları saymış ve bundan gayri sizler için temiz olan herşey helaldir demiştir. Lütfen bu ayeti şuan günümüz koşullarında düşünmeyiniz. Bu ayetler ve hükümler 1000 yıl öncesi ve sonrası için dahi geçerli olduğunu, daha doğrusu Dünya durdukça geçerliliğini kaybetmeyecek ayetler olarak düşünün. Acaba şimdi yemediğimiz eşşek etini Rabbim açlık kıtlıkla imtihan edip, bizleri yemek zorunda bırakmayacağını biliyormuyuz? Bugün sizin söylediğiniz ve günümüzde inanılan helal ve haram listesini Kur'anda bulamayız, ama acaba neden Tevratta buluruz? İşte burası önemli. Acaba bu inanç bize Yahudilerden geçmesin sakın ne dersiniz? Herşeyden nice örnekler verdim dediği kur'anda niçin yok? Bizler okadar kanıksamışız ki içimize giren hurafe inançları, içimizden atamıyoruz bir türlü. Hatırlayınız Allah bir ayetinde benim açıkladıklarım haricinde HARAM DEDİKLERİNİZİN şahitlerini getirin diyor? Demekki Rabbin açıkladıklarından başka haram yokmuş, ama bakın bizler neler söylüyoruz.

Cenaze namazı bir törendir bildiğimiz namaz değil. Mezheplerin çoğundada farklıdır. Örneğin cenazenin yıkanmasıda gelenekseldir, rabbin verdiği hüküm değil. Bundandır ki bazı durumlarda cenazeyi yıkamadan gömerler. Yada öyle bir cenaze olurki yıkamak mümkün olmaz. Bakın Rabbin vermediği bir hüküm olduğu için esnete biliyorsunuz. İsterseniz birde bu pencereden bakınız olaylara. Selametle