Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18 Aralık 2010, 02:12   Mesaj No:31

bady_boy

Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:bady_boy isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13039
Üyelik T.: 15 Aralık 2010
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Haluk kardeşim sen felaket tellal lığı yapıyosun ehli sünnette yanlış olan hiç bişi bulamazsın diyorum sana.içinde olmadan anlayamazsın ehli sünneti ne demek olduğunu bana daha cevap vermiyosun ya anlatamıyorum yada anlamak istemiyosun bana bir müslüman olarak günlük yaptığın farzları nı anlat.namaz kılıyosan nasıl kılıyosun namazın için deki farz ları vacip leri yerine getiriyomusun.oruç kaç gün tutu yosun.hayır sorduğum kardeşim şu sana göre müslümanın yapması gerek nedir nası yaşaması gerekir bana bir anlat.ehli sünnet vel cemaatın yaptığı yanlış nedir nedir sana yanlış gelen bana bunları söyle haluk kardeşim.
nolur ya kaç sefer dir soruyorum cvp vermiyosun.diğer şeyleri boşver öyle biyere getiriyosun ki bütün sünnete uyan müslümanlar yanlış yolda böle bişi yok.müslümanlıkta itikat önemlidir bilemiyosan bir bilene sorucaksın Allah (C.C) rahmeti gazabını aşmıştır.şefkatı sonsuzdur.sabrı sonsuzdur.merhameti sonsuzdur.muradı sonsuzdur.hiç bi müslüman yokturki ehli sünnet itikatında olupta bu yol yanlıştır desin.aklı kandırır sın ama hissiyatı kandıramazsın.Kuran-ı kerim dışında dediğim gibi hiç bir mezhep imamı o büyük alim ler fetva vermemiş tir.hepsinin kanıtı kurandadır.Ama dediğim gibi sadece meal lerle fetva veremessin din ilmi
dünyadaki en zor ilimdir.artık ben oldum demeyle olmaz hiç biriside ben dememişlerdir hiçbir zaman.ben diyen kaybeder zaten benlik nefisdendir.önemli olan nefsin kölesi olmamak.önemli olan nefsin istekleri ve şeytanın vesveselerinin farkına varmak . hiç bi insan kendine yetemez.çünkü nefis ve şeytan aynı taraftadır dır.ve cok güçlüdürler inan bana
şeytanın kandıramayacağı insan yoktur.tek başına yenmen cok zordur.boşuna kendine dert edinme çünkü aklını karıştıran bu yolu sana yanlış doğru değil olarak gösteren şeytandır.şüphe ondan gelir beni rica isteğim birşeyi yaşamadan anlayamassın içinde olman lazım.mezhepsizlik müslümanlığı bozmak istiyem lerin işidir.çünkü mezhepsizlik dinsizliğe atılan bir köprüdür.tek başına gidemessin öğretmene ihtiyaçın var kardeşim.Meal den fetva cıkaramazsın çünkü vahabilik böyel kuruldu 1710 yıllarda.inglizlerin müslümanlar arasındaki fitnelerin den biriydi ve bunda başarılı oldular.çünkü osmanlığyı böyle yıktılar.623 sene sürdürdü islam devletini.fitne sokarak yıktılar.yönetim sünni bir yönetimdi.bak kardeşimhakgi mantığı yürütüyosan hangi düşüncelerdeysen hangi görüşleri aldıysan.Eğer ehli sünnete muhalefetse yanlıştır.Allaha emanet kardeşim haydi selamün aleyküm...