Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18 Aralık 2010, 12:19   Mesaj No:34

HALUK GÜMÜŞTABAK

Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:HALUK GÜMÜŞTABAK isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 10862
Üyelik T.: 01 Ekim 2009
Arkadaşları:1
Konular: 86
Beğenildi:3
Beğendi:0
Takdirleri:62
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Yitiksevda kardeşim eklediğiniz yazı çok güzel tespitleri içeriyor. İşte bende diyorumki her beşeri oluşumda sapmaların, hataların olması çok normaldir. Çünkü Allah din adına bölünmeyin diyorsa, vardır bir bildiği. Bizler eğer doğruyu bulmak ve Rabbimin istediği bir kul olmak istiyorsak, kur'anın ipine sarılmalıyız, bakın o zaman sapmalar yanlışlar oluyormu? Mezhepleri incelediğimizde birbirine tahammül dahi etmediklerini görürsünüz. Peki sorun nedir de bu düşmalıklar oluşmuş? Aynı kitaba ve peygamberine inanan bizlerin derdi nedir ki bu düşmanlık olsun? Irakta gözlerimizin önünde camide namaz kılarken birbirini öldüren farklı mezheplerin yaptığı bu akıl almaz yanlışları, aramızda açıklayabilecek varmı? Hiç sanmıyorum. Değerli kardeşlerim gerçekten çok üzülüyor ve korkuyorum, neden biliyormusunuz? Rabbimin hışmından korkuyorum. Yaptığımz yanlışların farkına varmakta kötü birşey. Bizler açıkca Rahmana kafa tutuyoruz onun kitabına ters, zıt ne varsa onu yapıyoruz. Ondan sonrada Rabbimden güzellikler bekliyoruz. Bu nasıl bir mantık bunu çözmüş değilim. Dünya toplumuna bakın savaş, kan, birbirini insafsızca öldürme genelde Müslüman ülkelerde çoğunlukta. Peki neden? Rabbim tam tersini emrediyor halbuki. İşte bu tabloyu düşündüğümüzde bile herşey çıkıyor ortaya. Bizlerin kur'an yolundan nasl saptığımızın göstergesidir. Rabbime mahser günü nasıl hesap vereceğiz? Peygamberimizin yüzüne ne yüzle bakacağız? İşte benim ümmetim kur'anı devre dışı bıraktılar sözü ne yazıkki gerçek oldu. RABBİM YARDIMCIMIZ OLSUN, İŞİMİZ GERÇEKTEN ÇOK AMA ÇOK ZOR. Saygılarımla Halukgta