Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27 Ocak 2011, 19:00   Mesaj No:11

BEDİİ HAMİT

Medineweb Paylaşımcı Üyesi
Durumu:BEDİİ HAMİT isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 12750
Üyelik T.: 19 Eylül 2010
Arkadaşları:0
Konular: 20
Beğenildi:4
Beğendi:0
Takdirleri:60
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Hz Yusufun Firavunu Kafir değildi.

Firavun halkından olan Başvezir hanımı ve diğer sosyete bayanlar İslami olmayan davranışlar sergilemekte adeta Ahlaki bir çöküş yaşamaktadır.

Vezire bakın hanımın verdiği cevaba bakın.

28- Adam ( Başvezir), gömleğin arka tarafından yırtılmış olduğunu görünce karısına "Bu iş, siz kadınlara özgü bir komplodur, sizin komplolarınız yamandır" dedi.

Başvezir, Kendi hanımın ve diğer hanımların nasıl bir ahlaki çöküntü yaşadığını bilmekte
olsa olsa bu size ait bir hile ve bir oyundur diyor ve yusfun suçsuzluğuna kanaat getiriyor.

29- Adam ( Başvezir), Yusuf'a "Sen ona bakma, kapat bu olayı" dedikten sonra karısına dönerek "Sen de günahından ötürü af dile, çünkü sen bir günahkârsın" dedi.

Başvezir kendi hanımına Sen de günahından ötürü af dile, çünkü sen bir günahkârsın" Diyor.

Peki hanımı ne diyor ?

32- Kadın dedi ki; "İşte siz beni bu delikanlı yüzünden kınadınız. Ben onu yatağıma çağırdım, fakat aşırı bir namusluluk tepkisi ile isteğimi reddetti. Ama kendisine emrettiğim işi yapmaz ise, kesinlikle hapse atılarak burnu yere sürtülecektir.

Hanımın etkili güce bakın ve diğer hanımlara bakın. Sanki vezir, hanımı üzerinde otorite ,söz sahibi değil de ,hanım otorite ve erkek üzerine söz sahibi. Vezir biliyor ki, Hz yusuf suçsuz ve bu sözleri söylüyor. Hanım tutturmuş O benim söylediğimi ( Teklif ettiğimi ) yapmazsa onu zindana attıracağım diye hem de bu olaya inanmayan eşine rağmen . Vezir onu suçsuz olduğunun bile bile sırf hanımının sözü gerçekleşsin diye onu hapse attırır.

Peki ya diğer Hanımlar !

33- Yusuf dedi ki; "Ya Rabbi bana göre hapse girmek bunların benden istediklerini yapmamdan daha iyidir. Eğer beni onların komplolarından uzak tutmazsan ağlarına düşer, böylece cahillerden biri olurum.''

Yusuf, "bu kadının istediğini yapmaktan..." demiyor! Tam tersine, "bunların istediklerini yapmaktan..." diyor!

Demek ki bu noktada ister sözleriyle, ister hareketleriyle, isterse bakışlarıyla olsun, tüm kadınlar kendisine davetiye çıkarmaktadırlar.

Melikin dini mi, yoksa melikin yasaları mı ? Neden 76 ayette melikin dini diye geçer ?

Cevabı ile devam edeceğim