Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05 Şubat 2011, 17:39   Mesaj No:30

BEDİİ HAMİT

Medineweb Paylaşımcı Üyesi
Durumu:BEDİİ HAMİT isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 12750
Üyelik T.: 19 Eylül 2010
Arkadaşları:0
Konular: 20
Beğenildi:4
Beğendi:0
Takdirleri:60
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Hz Yusufun Firavunu Kafir değildi.

İyiki birkaç yazı yazıp tartışmaya dahil olmamışsınız.

Alıntı:
Şimdi dediklerinizi kısmen anladım,yalnız sorun şurada Hz.Yusuf'un kralın dinine göre hüküm verdiği ve bundan dolayı ak partiye oy verilmesi gerektiği söylemini sanırım ben yapmamıştım.Birileri Hz.Yusufun ikdidarlık örneğini bugünki güya islam partisi olan partiyle özdeşleştirerek delil getirmeye çalışmışlardı
Ak partiye oy verilmesi gerektiğini kim yaptı ? Merak ettim doğrusu. Parti adını veren kim ?

Alıntı:

1-Hz.Yusuf'un meliki müslümandı (ki bunu ilk tartıştığımızda yazımın birinde var dile getirmiştim fakat emin olmadığımı söylemiştim)

2-Hz.Yusufun yaşadığı toplum müslüman idi.

(Kanımca çok büyük bir yanılgıdır bu,bunu yusuf suresinde çıkarmak imkansızdır.Peki bunu neden böyle gösterme ihtiyacı doğmuş olabilir diye çok düşündüm.Üstelik verdiği örneklere bakılacak olursa Hz. Yusuf henüz iktidara dahi gelmeden bu halkı müslüman olarak gösterme çabası anlaşılır bir şey değildir ve çelişkilidir.

Hz yusufun yaşadığı toplum Müslümandı dememiştim. O toplulukta Tek Allah inancıının da var olduğunu söylemiştim.

Sahi ya siz bu yazıları okurken nerenizle okumuşsunuz. Gözlerinizle demeyeceksiniz sanırım.

diğer ithamlarada cevap vereceğim ancak şu an vaktim yok