Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06 Şubat 2011, 00:38   Mesaj No:32

Medine-web

Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:8
Konular: 340
Beğenildi:1308
Beğendi:422
Takdirleri:9472
Takdir Et:
Standart Cevap: Hz Yusufun Firavunu Kafir değildi.

Alıntı:
müslümanlardan Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Bakın abdulmelik hoca siz ebu talip ve ebu leheb arasında bi seçime yönelmişsiniz ve böyle olursa ne olmalı diyorsunuz ....

Bende ebu talip ve ebu lehep ikiside HAKKI KABUL ETMEMİŞSE cehennemliktir demişim...ki ebu lehebin olayı açık ve net...EBU TALİP ise hakkı KABUL ETMEMİŞSE sizce cennete gire bilir mi.....BEN HAKKI KABUL ETMEMİŞSE CEHENNEME GİDECEK DİYORUM kişi iman etmemişse yaptığı iyilikler onu cennete koymaz.....

kardeşim benim..
sizin bakış açınız tabii ki doğrudur.sen inanç bakımından ve akibetlerinden sorguluyorsun.benim dediğim farklıdır.siyaset bilimi okudun mu bilmiyorum.siyaset bilimi,davasını ilerletmek için,muhaliflerine davanı kabul ettiremiyorsanız,manevra ve siyasi dehanızı çalıştırmanız lazım.hudeybiye anlaşması gibi...
Yani islamın bir de siyasi ayağı var.siyasi anlamda ebu taliplerden faydalanırız,ebu lehebleride pasifize etmeye çalışırız.siyasi anlamında davamıza faydası olacaksa,içimizdeki abdullahları da idare ederiz.müşriklerin başkanı ebu süfyanın kızını nikahı altına alan Resulullah...savaştığı beni mustalik kabilesininliderinin kızı cüveyriye ile evlenen Resulullah..bu evlilik ile beni mustalik islam olur..vs vs
siyasi manevralar derken bunları kastettim arkadaşım.manevra taviz vermek değil,davasının selameti için beşeri siyaseti uygulamak lazım.
vur kır kes as ile bi yere varamazsın.

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.