Konu Başlıkları: Mevlanadan Sözler-Medineweb
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23 Nisan 2011, 15:26   Mesaj No:85

Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:**** isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13561
Üyelik T.: 25 Mart 2011
Arkadaşları:0
Konular: 1
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Mevlanadan Sözler

Alıntı:
EbdA Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Kardeşim eğer amacın doğruyu bulmak olsaydı İslam dünyasında bu kadar çok sevilen Mevlana için "sapık" ifadesini kullanmazdın. Birine -heleki bu bir din alimi ise- sapık demek kişiye zarardan başka birşey vermeyecektir. Bunu yaparak sadece onu sevenlerin nefretini kazanıyorsun. Söyler misin bana sen kimsin? Eğitim durumın ne İslam dünyasına katkıların neler, hangi eserleri verdin, araştırma için google dışında nereleri kullandın, hangi üniversite mezunusun?
Eğer birini eleştireceksen en azından onun kadar bilgili olmalısın yoksa Bilimadamını kendi alanında eleştirmeye kalkan bilgisiz bir serseriden farkın olmaz.
İslam dünyası beni bağlamaz tayip gibi birinide islam dünyası seviyor diye bende sevmek zorundamıyım yada benzerleri Din alimi size göre benim alim kriterlerimi Kuran belirler kendi elleri ile yazdıkları sapkın düşünceler değil ...Eğitim durumumu merak etmişsin arapça türkçe kürtçe farsça osmanlıca bilmekteyim hiçbir kimseden ders almadım Allahın verdiği aklı kullanarak kendimi yetiştirdim ha buna itirazınız varsa buyrun istediğiniz dilde ilimde tarihte vb konuşalım Google alim soytarıları ile işim olmaz...Mevlana eser vermiş çokmu mühim salman rüştüde eser vermiş yaşar nuride eğer bakışınız esere göre ise bunlarda eser sunmuş şahıslar ebda kardeşim amacımın ne olduğunu ve neye hizmet ettiğimi bildiğim için bu tür ufak tefek hiçte değeri olmayan şeyler ile fazla zaman harcıyamam istediğiniz bir husus varsa size yardımcı olayım ....

Mevlana beyefendi mesnevisinin bir başka kısmında yine batıl anlayışını ‘’Vahiy’’ ile eşdeğer görecek kadar ileri gitmektedir…

“Bu, ne yıldız bilgisidir, ne remil, ne de rüya. Tanrı, doğrusunu daha iyi bilir ya, Tanrı vahyidir! Sofiler, bunu halktan gizlemek için Gönül Vahyi demişlerdir!’’…
(Mesnevi-Celaleddin Rumi MEB Yayınları, c: 4 s: 151)

Şu sözünü izah edermisin sana istersen ayet vereyim bide:

Kendi elleri ile kitabı yazdıktan sonra karşılığında birkaç para elde etmek amacı ile, «Bu, Allah katından geldi» diyenlerin vay haline! Ellerinin yazdığından ötürü vay başlarına geleceklere! (Yine) Kazandıkları paradan ötürü vay başlarına geleceklere!..(Bakara-79)