Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10Haziran 2011, 17:02   Mesaj No:12

kamer34

Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: “Oy Vermeyinde/Koy Mu Verin Diyeyim:”

Selamun aleykum ey Medineweb ahalisi
Rabbimin izni ile seyahatımı tamamladım ve dünyadaki mekanım olan İstanbul’a sağ selamet varmış bulunmaktayım.

Sizlerden ayrı geçen yaklaşık bir aylık zaman zarfında konulara katılım sağlama imkanı fazlaca bulamadım bundan dolayı sizlerden özür diliyorum ve aramıza yeni katılan arkadşlarada hoş geldiniz diyorum......

2 gün sonra Türkiyede yeni bir anayasa ve yeni bir yönetimin başa gelmesi için genel seçimler yapılacaktır...

Burada herkes hesabını muhakkak Allah’a verecektir.

Şimdi kısaca Merve bacımın dile getirmiş olduğu söylemlerine cevap verecek olursak. Merve bacım sizden Allah’ın Rasulunun hayatını okumanızı tavsiye ederim..Daha evvel birçok yazımda dile getirdim “Bu din nasıl rabbani ise bu dinin hareket metoduda rabbanidir” Yani peygamber dahi kendi kafasına göre dini hakim kılma yolunu seçememiştir..

Mekki suerelere bakacak olursak peygamber efendimiz (sav) nerede,nasıl,ne söyleceği,nasıl davranacağı ile ilgili cenabbi Allah’ın emirleri doğrultusunda hareket ettiğini göreceksiniz....

Hiçbir peygamber Allah’ın şeriati dışında başka mercilere kanun koyma ve yönetme yetkisini asla ama asla vermemiştir. Hiçbir müslümanda bunu yapmaz...Bugün Allah’ın hükümleri üstüne hüküm koyanlar yada Allah’ın hükümleri dışında hüküm koyanlar şunu söylemekteler...

Bizler ileride yavaş yavaş şeriati hakim kılacağız ...Bende diyorumki sizlerin ileride yada beş dakikaka sonra yaşacağınıza dair elinizde sağlam bir belgenizmi vardır...Bizler yaşadığımız heranı müslüman olarak yaşamak zorundayız ...Tuğyan etmiş (yoldan çıkmış) sistemlerin yada kişilerin boş kuruntuları bizler için hiçbir delil teşkil etmediği gibi hiçbir bağlayıcılığıda yoktur...

Velayet yetkisini adı islam olmayan tağuti rejimlere vermek hiçbir mazareti kabul etmez.Tağutların ülkesinde yaşamak onların bir takım dünyalık imkanlarından yararlanmak ayrı birşey...Onlara şeriat yetkisi vermek onlara itaat etmek onlarında Cenabbi Allah gibi kanun koyabileceklerine inanmak ayrıbirşeydir...Bunları birbirlerine karıştıranlar şüphesiz hakkı batıla karıştıranlardır....

Allah’ın rasulunun onüç yıllık mekke hayatı içerisinde eğer deiklerinize bir delil çıkarabiliyorsanız lütfen o delilinizi yazın...Yok eğer aklınızı ön plana çıkaraıp şer-i delillerin önüne koyuyorsanız bu davaranışın islamdaki tanımı nefsini ilahlaştırmaktır... Akıl ne nefis ancak islam dinini en iyi şekilde kavramak ve çıkan hükme teslim olmaktır. YOKSA aklını dinin önüne koymak değildir...

kamer 34 kardeşim çok doğru ve güzel şeyler söylemişsin Allah razı olsun. ama şunları da söylemek istiyorum. biz oy kullanmazsak meydanı kimlerre bırakacağız? bizim gibi düşünen insaların hiçbiri sandığa gitmezse başımza kimler geçecek? o zaman bizi ve ülemizi nasıl bir felaket bekler? işte bunlar aklıma geldiği için oy kullanmayı düşünüyorum. en azından Allah diyen birisinin orda olması için bile oy kullanmak bir sebep olamaz mı?
Elih ankara adlı üyeden alıntı

Elif bacım öncelikle şunu belirtmek isterim “Dinede zorlama yoktur” ben 20 yıla yakın okuduklarımdan çıkarmış olduğum bilgilerin sonucunu yazdım dileyen dilediği gibi düşünebilir ve dilediği gibi hareket edebilir... Elif bacım sebep ne olursa olsun bizler Allah’ın dinine ayıkrı harket edemeyiz bizler için örnek bir peygamber vardır... Eğer bu peygambere iman etmiş isek bizlerde onun müşriklerle ehli kitap ile nasıl mücadele ettiğini bilmek zorundayız.

Meydan boş kalmasın diye bir tağuttan yetki alıp başka bir tağuta yetki vermek ne dine uygundur nede Allahın rasulunun yaptıklarına..

Selametle kalın