Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10 Ekim 2011, 17:59   Mesaj No:176

kamer34

Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: "Dini Konular Hakkında Sorular/Cevaplar"

Nikap adlı üyemiz başımdaki bir takım sıkıntılardan dolayı siteye gerekli ilgiyi gösteremedim.

Sizin birinci sorunuza gelince
Evet bende aynen sizin gibi düşünüyorum

Bu yardım kuruluşlarının birçoğunun merkezi istanbuldadır. Ben şahsen bu yardım kuruluşlarında yöneticilik yapan insanların özel hayatlarını bilirim. Bu yardım kuruluşlarının sağlıklı çalıştıkları hususunda zerre kadar güvenim yoktur.

En güzeli kendi akraba çevresine ve doğu yada güney doğuya yapılacak olan yardımlardır. Çünkü buralarda hatta karadeniz bölgesinde dahi çok yardıma muhtaç insanlar vardır.

Bazı yardımlar vardırki gizli yapılır bazı yardımlarda vardırki aleni yapılır yani müminler hem gizli hem açık birbirleri ile hayırda yarış içerisinde olmalıdırlar.

Günümüzde para sadece belirli bir kesimin elinde dönüp durmaktadır.Oysaki islam dini sosyal yardımlaşmaya çok önem vermektedir.

Bizler islamı gereği gibi yaşayabilirsek içimizdeki ihtiyaç sahipleri o kadar azalmış olur.

Size bir örnek vereyim

Karun kadar zengin birini bilirim. Bu zat tevhid akidesine sahip olmasına rağmen kendi oturmuş olduğu apartmanda 40 gün boyunca sadace patetesle beslenen aile olmasına rağmen bu zat bir toplantıda 5 bin lira gazzeye yardım ettiğine tanık oldum.

İşte ben böyle yardımlara karşıyım

Ben şunu demek istemiyorum gazzeye yada başka bir bölgede yaşayan insanlara yardım edilmesin demiyorum. Burunlarının dibini göremeyenler kalkıp dünyanın öbür ucuna sözüm yardım ettiklerini iddia ediyorlarsa ben bunda kasıt ararım. ve gösterişten başka birşey olmadığına yorarım.

ikinci sorunuza gelince aynen irfan hocam gibi düşünüyorum