Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04 Aralık 2011, 20:31   Mesaj No:48

mdm1

Durumu:mdm1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14647
Üyelik T.: 19 Kasım 2011
Arkadaşları:0
Konular: 4
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: İslam mı, tasavvuf mu; Tevhid mi, şirk mi_?

Yunus Emre nin şiirlerindeki çelişki ve düşündürücü noktalar;

Tarihte iki Yunus veya çift karakterli bir Yunus vardır, bunlardan biri şiirlerinde cenneti, cennetteki nimetleri pek önemsiz gösterirken,ibadetleri küçümser ve aşağılarken, ibadetleri cürmü cinayet sayarken, diğeri cenneti, ALLAH subhanehunun nimetlerini vaadlerini öven, bunları kazanmak için ibadetleri çalışıp çabalamayı teşvik eden kişidir. İkincisi sunni İslam kökenindendir ve birincisine göre gerçek abid müslümandır, birincisi ise müslümanmış gibi görünen şamanist moğol uç ajanıdır ve kesinlikle müslüman değildir. Zaten şiirlerinde şeriatı kapıya koyarak, oruç, namaz, zekat, hacc ı, cürmü cinayet olarak anlatan birinin, bırakın müslüman olması, bilakis İslam düşmanı olduğunu açıkça ortaya koyar.

__________________________________________________ ____________

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Yunusa sahip çıkma iddiasında olan kominist şamanistlerin görüşleri de burada;

__________________________________________________ ________

Basit bir örneklemeyle konuyu şöyle anlaşılır kılalım.

Bir işveren düşünelim, işverenin iki işçi alacak olsun. İşe alacağı işçilere diyor ki; şu şu işleri yaparsanız size şu kadar maaş, ayrıca size kalacak güzel bir ev ve de içerisini türlü güzelliklerle donatacağım...

İşçilerden biri diyor ki; işverenimin vaadleri çok güzel, ben işverenime güveniyorum ve ona olan güvenim ve sevgimle daha çok çalışacağım diyor. Diğer işçide diyor ki, ben işverenimi seviyorum, vereceği maaşı da, evi de, hediyeleri de hiç önemsemiyorum. Ben işverenimi çoook ama çoook seviyorum diyor, bu sevgimle işverenim beni boş bırakmaz diyor çalışmayı da önemsemiyor...

Ay sonu geliyor çalışan işçi emeğinin karşılığı olan maaşını, evini, hediyelerini ve övgülerini alıyor, çalışmayan ve patronunu çok sevdiğini iddia eden işçide elleri boş kalıyor. Elleri boş kalan işçi patronuna ama ben seni o çalışan işçiden daha çok seviyordum deyince, tabiki işverende ona sevgi emek ister, çalışıp çabalama ister, sevgi verilen hediye küçükte olsa değer ister, önemsenmek, talip olunmayı ister, der...

İnanacak bir toplum için ise ALLAH subhanehunun vaadi şudur;

22. Şüphesiz iyi kimseler, Naîm cennetindedirler.
23. Koltuklar üzerinde, (etrafı) seyrederler.
24. Onların yüzlerinde, nimetlerin sevincini görürsün.
25. Onlara, mühürlü (el değmemiş) saf bir içecekten içirilir.
26. Onun (içiminin) sonu bir misktir (ağızda misk gibi koku bırakır) İşte YARIŞANŞAR, bunun için yarışsınlar.

ALLAH ım ben Senin vaadettiğin nimetlere yakınen inanıyorum, o gün beni ve tüm müslüman kardeşlerimi nimetlerinle şereflendirmeni dilerim. Amiiiin...

Sonuç;
Görüldüğü gibi kah müslüman olan kah şamanist olan iki kişi ya da, önce müslümanmış gibi görününen daha sonra İslamı tahrif ve dejenere etmeyi amaç edinmiş sinsi şamanist bir kişilik var karşımızda. Tıpkı Rumi gibi, üstelik bu kişininde Ruminin dergahından geçmiş olduğunu kaynaklarda görüyorsak, yaşayışı, hayatı, ölümü gizemler ve sırlar, sisli muammalar arasında kalan Yunus diye adlandırılan kişininde, moğol uç ajanı bir şamanist olması kuvvetle muhtemeldir.

Sözde sünni tarikatların ise bu kişiye onlarca mezar icat ederken, mezar yerini bile tespit edememeleri, cenneti ve ibadetleri alaya alıp hakaret eden bir kişiliği, hem müslüman , hem de evliya sahte şey-h ilan etmeleri, hele de mutlak manada mevhum bir kişiliği cennetlik ilan etmeleri, gerçekten trajik bir söylemdir. Kominist şamanist kökenli kendilerine aleviler diyenlerin Yunus Emreye sahip çıkmaları ise şiirlerindeki anlamla davalarını bütünleştirmektedir...

Selam ve dualarla...