Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05 Aralık 2011, 18:48   Mesaj No:55

bilinmez

Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:180
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Standart Cevap: İslam mı, tasavvuf mu; Tevhid mi, şirk mi_?

ilim ile,hikmet ile kimse ermez bu SIRRA,

Bu bir acayip SIRDIR,ilme ,kitaba sığmaz

Alem ilmin okuyan,dört mezhep sırrını duyan,

ACİZ KALDI BU YOLDA,BU AŞKA EL VURAMAZ...[YUNUS EMRE NİN],[720-1320-21]

yukarda yunus emrenin kendi sözleri olsada tasavvuftfa genel olarak BİLGİNİN KAYNAĞI OLARAKTA ALLAH a direk aracısız almışız denir,bana yazdırıldı falan bu tür türlü yollara baş vurulur .Tabiki ykardaki mısraya baktığımızda Rabbimiz peygamberlere İLİM VE HİKMETİ,verdiğini beyan ederken,yunus emre kendiki ilme dolaylı olarak peygamberlerde ulaşmamıştır diyor çünkü hiç bir peygamber kendisine Allah tarafından ilim ve hikmet[hüküm] dışında bir şey verildiğini söylememiştir ve hata Rasulullah BEN BANA VAHYOLUNANDAN BAŞKASINA UYMAM ayetinde olduğu gibi bunu insanlara ulaştırmş ve vahiye[ilme] uymuştur.

Yunus emre devamında ,alem ilmini okuya,dört meshebi okuya diyerek,müçtehid alimlerimiz olanimam ebu hanife,imam şafii,imam malik,imam hanmeli de onlarda ulaşmamıştır bu SIRRA DİYOR..yani bu tasavvuf ekolu hep bu tür iddalarla doludur..

Sonuç olarak tasavvuf denen bu tür asılsız zan ilmi rasullerin dönemindede vardı,grek felsefesi,yunan mitolojisi,çin budizmi,falan o dönemdede hatat rivayetlerde hz ömerin bu yönde çalışma yapmasına yeltenmesinde rasulullahın hz ömer karşı bayağı sert çıktığıda rivayetide vardır.Çünkü kesin bilgi vahiy varken bu tür asılsız zanlarda insan ile kuran arasında bi engeldir ve HAK GELDİMİ BATIL ZAYİ OLUR SÜNNETULLAH gereği batılın tutunacağı bi dal kalmaz hak bilgisi önünde...