Konu Başlıkları: Biraz sohpet edelim.
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18 Şubat 2012, 16:48   Mesaj No:19

Esadullah

Medineweb Sadık Üyesi
Esadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esadullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15316
Üyelik T.: 18 Aralık 2011
Arkadaşları:3
Memleket:Kayıp bir Kentten
Konular: 143
Beğenildi:294
Beğendi:94
Takdirleri:3392
Takdir Et:
Standart Cevap: Biraz sohpet edelim.

[QUOTE=la diyebilmek;159469]esedullah abim,bir insan ben namazın islamda olduğuna inanıyorum derse söz ile bunu kabul etmiş olur,ama uygulamada keyfi olarak kılmıyorsa,fiiliyattında red edmiş olmaz mı...

imanda inandıklarına söz ile kabul,kalp ile tasdik,fiiliyatıyla ispat değilmidir.

örneğin bir insan ben namazda,fatihada şunu derse,yalnız sana kulluk eder ve yalnız senden yardım isteriz,dedikten sonra deniz seferine çıksa ve gemisi batsa,sadece sesinin ulaşacağı Allahın dışında bi varlık yoksa,YETİŞ YA GAVS DERSE,söz olarak namazda Allahtan isteyeceğini söyleyip,daha sonra sfiilde başka bi uygulamaya gittiği için MÜŞRİK OLMAZ MI...

O zaman namaz kılan bir kişi yalnız sana kulluk eder yalnız senden isteriz derde bir hastalık gelirse ve doktora giderse, bir hukuki konuda Allahın hükmü varken avukata giderse müşrik olmazmı ? O zaman hastalandığınızda doktora gidemezsiniz bu sizin mantığınıza göre şirk tir....Daha iyi anlayasanız diye DİŞİM AĞIRDI YETİŞ YA DİŞ HEKİMİ GİBİ

Sayın esedullah müslüman iman ile ameli ayırmaz zaten ashabda böyle yapmamış,bakın yukarda 12 yaşındaki cemrenur bile İMAN VE AMEL AYRI değildir içiçedir derken siz halen yok mu diyorsunuz...

İmansız amel zaten bir işe yaramaz kardeşim İmanı anlamayan birisinin namazı tavuğun yeri gagalamasına denktir...buna itiraz edilemez yalnız ben Allaha cc. iman ediyorum ve Resulüne de s.a.v iman ediyorum diyen birisi namaz kılmazsa İmansız olmaz günahkar olur asi olur buda Onun İmanının nurunun zayıflığındandır...

Cemrenur kardeşimin ellerine sağlık Allah hayırlı bir ömür nasip etsin İslama emektarlardan eylesin inşaallah ...amin

vesselam