Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12 Mayıs 2012, 10:36   Mesaj No:131

Yitiksevda

Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:126
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:
Standart Cevap: 18.Haftanın Misafiri Yitiksevda ^^

Alıntı:
nasıll Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Tekrar ben yitiksevda,

yukardaki cevabına katılıyorum yalnız şunuda ilave etmek istedim mazur görün,

Rabbimiz rahman dinini araçlarla insanlara ulaştırmış,bunlar melek,ve kullarıdır ,rüya yoluylada,veya direk kalblerinede indirmiştir,bu kulları arasında seçtiği kullarıda rasul[elçi,Allahtan gelen vahiynin ulaştırıcıları] tayin etmiş ve en son peygamberlede dinini tamamlamış ve DİN BİLGİSİ [vahiy]de kesilmiştir.

Yukarda lat menat uzzalaştırılanları vermiş olmanız kişilerin bakış açılarından kaynaklanmaktadır,sanırım onlarda dini öğrendiklerine yükledikleri misyonlarla onları putlaştırmışlardır.Hatta peygamberler bile bu şekilde putlaştırıla bilinir,ve rabbimiz bu yöndede uyarıları vardır,hz isa,nın örnekliğindede,son rasule verilen vahiydede ayrı ayrı işlenmiştir bu konu kuranı mübinde,,,,fazla uzatmıyayım bi başka soruya geçeyim inşaallah..

Türkiyedeki islam adına çıkan aktivistler,konu Rasulullaha hakaret yazıları ve karikatürler olunca,ve bu hakareti danimarka veya başka bi ülkede olunca halkı sokağa dökmeye ve duyarlı olmaya çağırırken,Türkiyede insanların mitinglerde KAHROLSUN ŞERİAT,demelerinde neden üç maymunları oynuyorlar veya bu kadar neden duyarlı değiller,kahrolsun şeriat,Haşa kahrolsun Allah,kahrolsun,peygamberler,kahrolsun islam,demek değil midir ve bu daha büyük bi hakaret değilmidirki bu durumda halakada çağrı yapmıyorlar tıpkı danimarkaya veya başka ülkelerdeki hakaretlere karşı çıktıkları gibi..Türkiyede islam adına davet ve tebliğ yapıyoruz diyen cemaatler,aktivistlerin İslam anlayışlarındaki bı kısırlıkmıdır,yoksa Allahtan başka korkular mıdır....selam ve dua ile kalın..
Nasıl kardeşim kusura bakma cevap vermek istemiyorum Alimlerimiz var burda her lafa bir kılıf bulmaya hazırlar varsın Din ilim sadece onların anladığı gibi olsun özür dilerim cevap vermeyecem.

-İmam Ali- (a.s)