Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02 Ocak 2013, 20:01   Mesaj No:54

taycan

Medineweb Üyesi
taycan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:taycan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14816
Üyelik T.: 29 Kasım 2011
Arkadaşları:10
Konular: 0
Beğenildi:2
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Bu Haftanın Misafiri "taycan" kardeşimiz

Alıntı:
muuskem Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Çok güzel bir tablo .Allah mutluluğunuzu daim etsin..

Çocuklarınızı islami olarak nasıl yetiştirdiniz özellikle örtünme ve namaza başlama konusu...
bu konuda tavissiz bir hassasiyet gerekir önce kendi nefsimize;çocuğun gözünün önünde görüp taklid edebileceği doğru model olmalıyız;4-6 yaş arası çocuk gelişimi için altın çağdır;muhakame yeteneği yoktur,söylediğinizi koşulsuz kaydeder,onun için çocuğun mürebbiyesi ben oldum-onları dijital dadılara,25.karelere bırakmadım;birlikte kaliteli zaman geçirmeyle onu aramadılar bile,nihayetinde evimizden tv denen ilkel aleti kaldırıp attık,kontrollü olarak bilgisayarımız var,ayrıca dini eğitimine 4-6 yaş arasında başladık,elhamdülillah çok kıymetli insanlarla beraber çalıştık,çocuklara pedogojik seviyelerine uygun ögretme metodlarıyla,ilk okula başladıklarında çok düzgün mahreçle kur'an tilaveti-ciddi sayıda sure ezberi,arabca metniyle hadis-i şerif ezberleri;islam ahlakının temel kaideleri(yalan söylememe vb) oturmuştu.4-6 yaş arası beyin kapasitesinin en yüksek düzeyde çalıştığı ,bu dönemde eğitime başlanırsa IQ değerlerinin yüksek olacağı,bu yaşta yabancı dil öğrenenlerin aksansız ana dili gibi konuşabildiği bilinenler arasında;OSMANLI PADİŞAHLARINI DÜŞÜNÜN,yabancı dilde şiir yazabilecek kadar vakıflar,hem de kaç tane dil biliyorlar;osmanlıda öğretim 4 yaş 4 ay-4 günlük olduktan sonra başlarmış,bu bir araştırma konusudur,hikmeti mutlaka vardır,4 yaşında biz de başladık,çok eğlendiler,hep birlikte çok mutlu olduk,yapılan IQ testlerinde sayısal zekaları yaşıtlarının 2 yaş üstünde çıkıyor,inşaallah hayırlarına vesile olur;bir de özellikle teheccüd vaktinde evin bıyıklısı ehline duadan gafil olmamalı ,gerçekten çok önemli

CEHALETİN ZİLLETİNE RAZI OLSUN