Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03 Ocak 2013, 08:47   Mesaj No:57

muuskem

Medineweb Sadık Üyesi
muuskem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:muuskem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 21263
Üyelik T.: 02 Kasım 2012
Arkadaşları:9
Memleket:-
Konular: 38
Beğenildi:32
Beğendi:6
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Bu Haftanın Misafiri "taycan" kardeşimiz

Alıntı:
taycan Üyemizden Alıntı Mesajı göster
bu konuda tavissiz bir hassasiyet gerekir önce kendi nefsimize;çocuğun gözünün önünde görüp taklid edebileceği doğru model olmalıyız;4-6 yaş arası çocuk gelişimi için altın çağdır;muhakame yeteneği yoktur,söylediğinizi koşulsuz kaydeder,onun için çocuğun mürebbiyesi ben oldum-onları dijital dadılara,25.karelere bırakmadım;birlikte kaliteli zaman geçirmeyle onu aramadılar bile,nihayetinde evimizden tv denen ilkel aleti kaldırıp attık,kontrollü olarak bilgisayarımız var,ayrıca dini eğitimine 4-6 yaş arasında başladık,elhamdülillah çok kıymetli insanlarla beraber çalıştık,çocuklara pedogojik seviyelerine uygun ögretme metodlarıyla,ilk okula başladıklarında çok düzgün mahreçle kur'an tilaveti-ciddi sayıda sure ezberi,arabca metniyle hadis-i şerif ezberleri;islam ahlakının temel kaideleri(yalan söylememe vb) oturmuştu.4-6 yaş arası beyin kapasitesinin en yüksek düzeyde çalıştığı ,bu dönemde eğitime başlanırsa IQ değerlerinin yüksek olacağı,bu yaşta yabancı dil öğrenenlerin aksansız ana dili gibi konuşabildiği bilinenler arasında;OSMANLI PADİŞAHLARINI DÜŞÜNÜN,yabancı dilde şiir yazabilecek kadar vakıflar,hem de kaç tane dil biliyorlar;osmanlıda öğretim 4 yaş 4 ay-4 günlük olduktan sonra başlarmış,bu bir araştırma konusudur,hikmeti mutlaka vardır,4 yaşında biz de başladık,çok eğlendiler,hep birlikte çok mutlu olduk,yapılan IQ testlerinde sayısal zekaları yaşıtlarının 2 yaş üstünde çıkıyor,inşaallah hayırlarına vesile olur;bir de özellikle teheccüd vaktinde evin bıyıklısı ehline duadan gafil olmamalı ,gerçekten çok önemli

çocuklar için evde iki büyük tehlike olan tv ve pc nasıl ayarlıyorsunuz..?