Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23 Ocak 2014, 22:06   Mesaj No:46

edebali

Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:edebali isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 33804
Üyelik T.: 13 Kasım 2013
Arkadaşları:0
Konular: 1
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: BAYAN ÖĞRENCİLERE...ilahiyat okumaktaki amacınız ve hedefiniz.

--Maşallah hemde 3. bebeğinle bu yola baş koymuşsun.helal olsun.bir kaç sorum olacak.

yazılı sınav pazar günü idi ben cuma günü yani sınava girmeden iki gün önce hamileliğimi öğrendim.
bende bu arada çok hastayım malum mide bulantısı baş dönmesi.teyzemi aradım ben vazgeçtim çok hastayım sınava gidemiyeceğimi söyledim.(bu arada teyzemle aramız 6 yaş,aynı sınava o da gidecekti)
ben daha önce başvuru yaptığım ve derse çalıştığım için o da ben seni bırakmam sınava gideceğiz dedi.
o öyle deyince bende tamam dedim.neyse buradan 100 km uzaklıktaki ilimize gittik sınava girdik
yeterlilikten 80 aldım
---yeterlilikte neler soruyorlar ?
normal dini bilgilar ve tecvid.
ben diyanetin ilmihal1-2 çalışmıştım.
---mülakatlar zormu?
değil.
ilk önce kendini rahat hissetmen gerekir.
kapıyı vur selamını ver ve gir.Kuran-ı Kerimi güzel okuduktan sonra gerisi kolay.
ezber yasin-teberake-amme-fetih-duhadan aşağısı
bunlarıda ardan soruyorlar.devamını getirmeni istiyorlar.(Allahın izniyle mülakatdan 80 adım)
---bunları yaparken 3

çocuk annesiymişsin anne olanlara çalışma sistemini ve nelere çalışılması gerektiğini anlarabilirmisin.
sözleşmeli olarak çalışıyorum demişsin çalıştığın kurumda konumun nedir ve hangi dersleri veriyorsun?
zaten benim 10 yıllk bir ev hanımlığım söz konusu olduğu için artık işleri daha pratik yapıyorsun.

hafızlık varmı sende?yok
hangi ildesin?Muğla
sözleşmeli olarak maaşın ne kadar?680
(ben bir sürü sordum ama sen içerisinden birine bile cvp versen bi fikir olacaktır bize.cvp yazmazsanda canın sağolsu[/QUOTE]
Bu sorular için teşekkür ederim.
çok güzel sormuşsun.
biz şu sıralar çor çocuk hepimiz hastayız.
vaktim olmadı.şimdi gördüm,çocuklar yeni uyudu.bende cevap yazmak istedim.
daha sormak istediğin olursa sor problem yok.
istersen mail gönder.
sana başarılar.
şu anda 32 yaşındayım.
bunca yıllık tecrübelerimi dayanarak şu söyleyebilirim.sen sadece üzerine düşen görevi yap.
bu şu anda ders çalışmak sa veya başka bir şey se bilmiyorum.sen üzerine düşeni yap ve bırak.
Allahu Teala inan ki çok güzel şeyler .çıkarır karşına..
ben bu sınava girerken inan bana kuran kursu öğretcisi olmak aklımdan geçmiyordu.
Allah nasip etti bizde başladık.
nerede çalıştığımı sormuşsun diyanete bağlı bir camii de sözleşmeli çalışıyorum(Fahri de deniliyor)
Ders saat ücreti olduğu için ayda 72 saat karşılığı 680 alıyorum.
mutluyum,şükür ediyorum,her gün caminin kapısını açarken Allahım hergün bu kapıyı açmak bana nasip olsun diye dua ediyorum.
selamlar
Sevgiler