Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06 Mart 2014, 20:27   Mesaj No:12

EyMeN&TaLhA

Medineweb Emekdarı
Durumu:EyMeN&TaLhA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 21422
Üyelik T.: 08 Kasım 2012
Arkadaşları:35
Konular: 784
Beğenildi:132
Beğendi:34
Takdirleri:141
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Biz öğütülerek eğitildik çocuklar

Alıntı:
muallime Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Eğitimde Türkiye geriden geliyor bir 20 yıl sonra ,iyileşmeler çözümler olacaktır.Cumhuriyetten bu yana düşünürsek ,okuyan öğrenci sayısı ,üniversite mezun sayısı ....herşey ,çok çok da kötü diyemeyiz.

İnşaAllah iyi olur.

umitvar olmak gerek hocam dogru diyorsunuz...

Kötü öğretmen olduğu gibi ,hocaları illallah dedirten talebeler de her zaman mevcut..Ama bütün talebelr kötü bu zamanda öğretmenlik yapılmaz ,fikri pek doğru gelmedi.Pırıl pırıl kabiliyetli gençlere ,sizler gibi ufku açık iyi eğitimciler lazım.

Tam tersine çalışmak isteyen hanımlara en ideal meslek olarak ,öğretmenliği görüyorum..Ama İslami bir ortam olmak şartıyla.. (Bir de 2 ay tatili mevcut

Senin ortamını bilemiyorum.Zaten kadın çalışmak zorunda değil,eşi çalışma diyorsa keyfine baksın,bana kalırsa..
Tum talebeler kotu degil elbette.ben genelleme yaptim biraz.ama ogretim daha onemli ulkemizde maalesef egitim biraz geri planda kaliyor.aslinda temel egitim ailede basliyor ve sizin yazilarinizda da soylediginiz gibi ailelerin bu konuda bilincli olmasi sart.

Benim calismama nedenim aslinda esimle alakali degil.ben binlerce cocuga egitim vermek icin caba harciyorken cocuklarimin egitimini aksatma dusuncesi korkuttu beni.

Ve yine ayni dusunceyle egitimime devam etmeme karari aldim.

Ama hep bi utopyam var ulkemizdeki egitimle alakali.insaallah cocuklarimiz guzel sartlarda yetisicek.

Selam ve dua ile hocam...