Konu Başlıkları: Namaza Nasil Basladınız ..?
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24Haziran 2015, 13:31   Mesaj No:36

Mihrinaz

Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:15
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1301
Beğenildi:12314
Beğendi:9171
Takdirleri:28084
Takdir Et:
Standart Cevap: Cvp: Namaza Nasil Basladınız..?

Alıntı:
serpil Üyemizden Alıntı Mesajı göster
köyde öğretmen iken,sabahın ayazaında dondurucu soğuğunda camiiye giden imamı hergün izlerken pencerede..ilk günlerde acıyordum ona.sonrada mesleğidir ekmek parası derdim mecburdur diye..aradan aylar geçti ..bu gencin yaşantısını karantina aldım uzaktan uzağa..bir gün bir çocukla ona haber gönderdim ..ikimizde bekar idik.bana okumam için kitap önerebilirmi ..gönderdi bir demet sağolsun.ilk okuduğum kitabın adı bize nasıl kıydınız ..
ve o imam şimdi benim eşim, bende mesleğimi hoşaftan anlamıyanları havale ettim yaradana..şimdi evimin hanımı,acıdığım adamın ve inandığı davanın aşığıyım
muhteşem...hakikaten çok hoş..benimde namazla tanışıklığım aileden geliyor 10 yaşında....zorla kılardım tam bir eziyetti..Alllahım ,bu namaz neden sevimsz geliyor bana diye çok ağladığımı,neden sevemediğimin cevabını hep aradım durdum..sonra şu cevabı buldum ve belki başkaları için bişey ifade etmez ama bana yetide arttı bile..namaz senin görevin..görevini yerine getir..üzerindeki yükten kurtul denildi hep..hakkaten kılmaya başladıkça dahada ağırlaşan bir yüktü bana..sonra namazın bit yük olmadığını,sabırla devam etmem gerektiğini sevmem gerektiğini kendime telkin ettim ve namazı rabbim sevdirdi..ben sevdim..sevdikçe anlamlı hale geldi...en sevdiğim babamın arkasında cemaatle kıldığımız namazlar oldu hep..

şimdi çocuklarıma namazı sevdirme yolunda gayret sarfediyoruz.. inşallah..sizin namazla tanışıklığınızıda öğrenmek isteriz..

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~