Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16 Kasım 2019, 00:18   Mesaj No:15

Mihrinaz

Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:15
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1283
Beğenildi:11973
Beğendi:9060
Takdirleri:26837
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Sukut yazarım içimden geldiği gibi yazdım kitap okur gibi ince ince okumuşsun helal et hakkını.))

Forumlar insan yetiştiriyor, ilmi mecralar... diğerleri günlük hızli tüketim alanlari. Herkesin kendi tercihi tabiki. Biz burda bir kaç samimi hizmet ehli de kalsa yeteriz
Samimiyet, ölçü, iyi niyet en değer verdigimiz kavramlar.
Rabbim bir an bile şaşırtmasın doğrudan ayirmasin.
Nefsini hesaba çekenlerden eylesin.

Efenim sene 2014 hiç unutmam bir gün
Medinewebe dair evin içinde komik diyaloglar gelişiyor.

"Dışarda oldugum bir gün eşim beni arıyor, mesaj atıyor duymuyorum telefonu endişelenip oğlanı arayıp nerde acaba annen ulaşamıyorum diyor ? Oğlum : Baba kesin medinewebdedir, bide oraya bak diyor Bi gün kaybolursam nerde bulacaklarini biliyorlar.))

Forumda 8 yıl boyunca üzüldüğüm olaylarda oldu. Bir kaç tanedir. Hafızam kötü şeyleri kaydetmiyor unutup gidiyorum diyelim. Ama bir üyenin özelden ağza alınmayacak küfürler savurması, değil okuması insan olanın yazmaya utanacağı küfürler görünce feleğim şaştı derlerya hani baya savruldum. Kişi kendini, yaptığı işi gittiği yolu bildikten sonra bu gibi yaban otlarınin tesiri olmuyor. Yolda yaban otları, eşşek dikenleride olacak. Sökeriz kökünden yolumuza devam ederiz...

En çok üzüldüğüm olaylar vefat haberleri oluyor artık. Sevgili Mustafa Cilasunu rahmetle anmak isterim.
Forumda karşılaştığımız, yazılarını, paylaşımlarini okuduğumuz kişileri kafamızda bir karaktere buründüruyoruz. Kelamı, duruşu, üslubuna göre bir karakter ve kişilik oturtması yapıyoruz illaki. Ve sevdiğimiz saygı duyduğumuz kişilerin vefat haberleri sarsıcı oluyor bu anlamda..
Kıymetli yitik sevda Mevlüt abimizide rahmetle analım. Onun vefat haberide çok dokunmuştur bana. Bir seveninin onun için kullandığı " En son Keşşaf okuyordu. Keşşaf kokulu saçlarından öperim" ifadesi aklimdan çıkmaz ve çok duygulandirir. hayatı sorgulama tekrar anlam yükleme sebebim olmuştu. Allah rahmetiyle muamele etsin

Dedigim gibi; artık ölüm haberleri üzüyor. Gerisi başedebilecegimiz yaban otları..
Güzel olan medineweb kardesliginin getirisi bağlar kurdugumuzdan birbirimize kayıtsız kalamayışımiz..
Tatlı dil, samimiyet paydasinda buluşuyor olmamız nazarı dikkate aldığımız değerlerdir.
Güzel anilmak, bir duada yer almak, gönül almak/yapmak, insan olmak ve kalabilmektir şiarimiz..
Nebevi yolun yolculuğunu yapmaktır prensibimiz..
Allah rızasıdır niyetimiz...

Hepinizi Allah için çok seviyorum medineweb ailem .)
8 sene 1gün sonra görüşmek üzere. ..
Fi emanillah..

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~