Konu Başlıkları: 3.Haftanın Konuğu Huzurislam..
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18 Kasım 2008, 03:43   Mesaj No:16

Huzurİslam

Medineweb Sadık Üyesi
Huzurİslam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Huzurİslam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 9
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:0
Konular: 392
Beğenildi:20
Beğendi:0
Takdirleri:87
Takdir Et:
Standart Cvp: Haftanın Konuğu Huzurislam..

Alıntı:
*biçare* Üyemizden Alıntı
soru buldum abi

forumda çok sevilmek size ne hissediyor ilk başda ben tarafımdan

Allah razı olsun kardeşim

Forumda bir kaç kişi tarfından sevildiğimi biliyorum ama genel olarak seviliyormuyum bilmiyorum.
Beni sevenlerin saf ve karşılık beklemeden sevmeleri kelimelerle anlatılacak bir duygu değil,bir kaç kelimeyle anlatmak gerekirse,ben sevdiğimden hiç şüphe duymam,yüreğimden hiç şüphe duymam buda karşımdakinden bana yansır.sevilmek huzur ve mutluluk verici bir durum..
Alıntı:
Peygambergülü yazılan:
Esselamu aleyküm ve rahmetullah

Sizce bir soruda islam aleminin eksikliklerinini sıraladınız.

Sizce şuan yaşayan islam aleminde yaşayan çok önemli alimlerdendiyebileceğimiz kişilerden bir kaç isim sayabilir misimiz? Ve İslamalemine kimi lider olarak seçerdiniz?

Sizce İslam dünyası kalkınması için ne tür reformlar yapılması gerek?

Yaşınız bizden büyük olduğundan bize ne tür muhim tavsiyelerden bulunabilirsiniz?

Rabbim cc razı olsun inşaALLAH.

Ve aleyküm selam kardeşim

Sizce bir soruda islam aleminin eksiklikleri

1-Lider eksikliği...(İslam alemini bir araya toplayabilecek)
2-Güçlü bir islam devleti hatta bir kaç tane güçlü bir islam devleti şart...(bunun içinde islam ülkeleri birlike haraket etmeli)
3-Müslüman devletleri arasında dayanışma eksikliği vardır ...(bu genişletilebilir.kısaca yazdım dayanışma eksikliği)
4-Tüm Müslümanların ortak sorunu olan ortadoğu'daki müslüman kardeşlerimizin haklarını savunabilecek adil çözümler bulabilecek bir kurum eksikliği.

vs dahada çoğaltabiliriz çünkü çok eksikliklerimiz var bana göre önemli olanları yazdım

Sizce şuan yaşayan islam aleminde yaşayan çok önemli alimlerdendiyebileceğimiz kişilerden bir kaç isim sayabilir misimiz? Ve İslamalemine kimi lider olarak seçerdiniz?

Ben birkaç tane yerine bir tek cvp vereceğim. Yusuf El Karadavi
lider olarakta aynı düşüceye sahibim.... Yusuf El Karadavi

Sizce İslam dünyası kalkınması için ne tür reformlar yapılması gerek?
Sizce bir soruda islam aleminin eksiklikleri

Bu iki soru birbirine bağlantılı.İslam aleminin eksiklikleri giderilirse en büyük reform onlar olur..

Yaşınız bizden büyük olduğundan bize ne tür muhim tavsiyelerden bulunabilirsiniz?

Allah'a itaat edenleri sevelim.iyi kimseyi seven biri Allah'ıda sevmiş olur.Adil,sabırlı ve şefkatli olalım.Her işin sonuda bir hayır olduğunu sakın unutmayalım. Emaneti koruyalım,güler yüzü koruyalım onların Allah vergisi olduğunu unutmayalım.Kalp kırmayalım,iyiliği gizli yapalım.

2 şeyi unut

1-yaptığın iyiği
2- sana yapılan kötülüğü

2 şeyi unutma

1-Allah'ı
2-Ölümü

Benim deyimimle Yürek Dükkanından.Aşkı,sevgiyi,tevazuyu,hoşgörüyü eksik etme...
Kini,nefreti,kibiri,riyayı,fitneyi, Yürek dükkanına sokma...

Allah sendende razı olsun kardeşim..