Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01 Temmuz 2024, 12:47   Mesaj No:1

Vasat

Medineweb Üyesi
Vasat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Vasat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 62825
Üyelik T.: 12 Ekim 2023
Arkadaşları:0
Memleket:Ankara
Konular: 4
Beğenildi:313
Beğendi:427
Takdirleri:4220
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Geçmişte Kalması Gerekenleri Severek Geçmişte Bırakın

Geçmişte Kalması Gerekenleri Severek Geçmişte Bırakın

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla

"Her nefis, ölümü tadacak; sonra döndürülüp bize getirileceksiniz."

Ankebût Suresi 57. Ayet

Es selamu aleykum,

Son zamanlarda kendimde istemsizce gördüğüm bir davranışı raporluyorum.

Örnekle anlatacağım, ki o şekilde daha kolay anlaşılır:

Bir fotoğrafı silmek istediğimde ve ama bu fotoğrafın bazı güzel hatıraları da varsa ve bu beni durduruyorsa: kısacık bir düşünme ardınca, o fotoğrafa içten bir veda öpücüğü verip siliyorum.

Bir başka örnek, ki bunu daha bugün yaşadım:

Bir sitede yıllar önce severek kullandığım bir kullanıcı adının bugün başkası tarafından alındığını gördüm. Eğer doğruysa yaşı 60'a yakın bir hanım tarafından. Önce içim bir cız etti, ama hemen ardınca düşündüm: "Birisi benimle aynı ismi beğenmiş" : )

Evet, buna mutlu olmam gerekir; ki o ismin sahibi ben değilim. Hatta bu hayatın sahibi bile değiliz; hepimiz sadece geldik ve geçiyoruz, ve isimlerin bile sadece geçici kullanıcılarıyız.

Sonuç? Bir veda öpücüğü de geçmiş kullanıcı adıma : ) Yeni sahibine hayırlı olsun, mutluluk ve huzur versin dilerim 🌱

Kısaca özetlemek gerekirse:

Bu ölümlü dünyada her şeyden zaten eninde sonunda ayrılacağız. Bu ayrılığın henüz yaşarken ve severek olması da gayet mümkün. İşte bu huzur verici hali sizlerle paylaşmak istedim; ki vazgeçmeniz gereken ama vazgeçemediğiniz şeyler varsa bir de bu açıdan bakın 🌱

Sağlıcakla kalın dilerim.

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla

"Andolsun biz bu Kur’an’ı, iyice anlaşılıp öğüt alınabilmesi için kolaylaştırdık. O halde düşünüp öğüt alacak kimse yok mu?"

[Kamer Suresi 17, 22, 32 ve 40. Ayetler]

Konu Sahibi Vasat 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Müjde İçeren Ayet ve Hadisler Vasat/Kişisel Vasat 2 116 12 Temmuz 2024 09:43
Geçmişte Kalması Gerekenleri Severek Geçmişte... Vasat/Kişisel Vasat 4 223 01 Temmuz 2024 12:47
Henüz Vakit Varken Sevdiklerinize Sevginizi... Vasat/Kişisel Kara Kartal 3 125 29Haziran 2024 22:35
Şeytanın Hileleri Vasat/Kişisel Vasat 6 299 13 Ekim 2023 15:42