Konu Başlıkları: Bu Ayın Misafiri Vasat
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08 Ağustos 2024, 09:44   Mesaj No:72

Vasat

Medineweb Üyesi
Vasat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Vasat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 62825
Üyelik T.: 12 Ekim 2023
Arkadaşları:0
Memleket:Ankara
Konular: 4
Beğenildi:313
Beğendi:427
Takdirleri:4220
Takdir Et:

Alıntı:
Kara Kartal Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Hayırlı olsun mihrinaz aplanın duası kabul olmuş kendisi fizanda herhalde gelemdi henüz şaka tabi taşınmak yorucudur mutlaka. Allah gönlüne göre versin Vasat. Kiralar çok yüksek. Eşin ev ararken vazgeçebilir sen acele etmesen yinede ev sahiplerine ne oldu böyle anlamak zor. bazende kiracı delirtiyor. Allah anlayışlı insanlara denk getirisn buda benim duam olsun inşallah tutar
Taşınmak kadar, sonrasında yerleşme kısmı da yorucudur evet; Rabbim Mihrinaz kardeşime kolaylıklar versin : )

Benim için duanıza da amin diyorum kardeşim; Rabbim her daim iyilerle, hayırlı olanlarla karşılaştırsın cümlemizi. Hayat zaten zor, daha çok zorlaştıranlara değil de kolaylaştıranlara denk getirsin; cümlemiz için hayat boyu: amin ecmain diyorum : )

Bu arada taşınmamız birkaç ayı bulabilir ancak iptali mümkün değil, çünkü huysuz ev sahibi teyzemiz 14 yılın ardından bizi kiracı olarak istemediğine karar verdi : ) Daha önce anlatmıştım, hayali sorunlar üreten bir teyzemiz. Oğlunu araya koymuş, oğlu iletti bize; ki oğlu Allah razı olsun kalmamız taraftarı ama annesi olduğu için bir şey diyemiyor. Keşke ev sahibimiz bu teyze değil de, doğrudan oğlu olsaydı; ama işte, maalesef : )

Hep derim, yine diyorum: Rabbim akıl nimetinden mahrum kılmadan alsın emanetlerimizi. Uzun yaşamak istiyoruz ama bu şartlarda olunca kısa olması daha çok mutlu eder doğrusu. Bir de ele avuca düşmeden... Bir dua vardı bu durumlar için: "3 gün yatak, 4. gün toprak" istenirdi; aynen öyle.

Bu arada bunu ilk duyduğum zamanlar: "neden 3 gün yatak istenir ki, doğruca ölelim işte" derdim. Ama zamanla gördüm ki: böyle ölümler yakınlar için bir şok etkisi oluşturuyor; şu an anlıyorum. Sadece kendimizi değil, yakınlarımızı da düşünerek edilmiş bir dua belli ki...

Rabbim hayırlı ölümler versin diyorum son olarak. Dünyada kimseye yük olmaksızın, dünyada ve ahirette rezil rüsvay olmaksızın... Sonumuz hayırlı olsun; hem ölümümüzle, hem de varacağımız yerle; amin ecmain diyeyim hepimiz için

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla

"Andolsun biz bu Kur’an’ı, iyice anlaşılıp öğüt alınabilmesi için kolaylaştırdık. O halde düşünüp öğüt alacak kimse yok mu?"

[Kamer Suresi 17, 22, 32 ve 40. Ayetler]