Konu Başlıkları: Bu Ayın Misafiri Vasat
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13 Ağustos 2024, 21:21   Mesaj No:79

Vasat

Medineweb Üyesi
Vasat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Vasat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 62825
Üyelik T.: 12 Ekim 2023
Arkadaşları:0
Memleket:Ankara
Konular: 4
Beğenildi:313
Beğendi:427
Takdirleri:4220
Takdir Et:

Alıntı:
Mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Kendine yapma bu zulmü çıkmayan sararmış kararmış lekeleri bırak kalsın. Yeni yerleşim yerine enerjin kalsın Bende öyle düşünürüm cam silmem ama bana ait kir, toz, malzeme asla bırakmam, birakandan da hoslanmıyorum. Allah razı olsun çocuklarım çok yardimciydi . Yükümü çok aldılar. Temizlik, yemek hazırlama, arabayla getir götür, yerleştirme ekip halinde yaptık. Herkes odasını yerleştirdi. Kızınında büyüyüp anne babasına destek olduğu zamanları görürsün inşallah

Kolileme işini bende çok severim yıka temizle koy. Fazlalıkları, gereksizleri geri dönüşüme at çok iyi geliyor)) Koli konusu tam bir kaostu bizde. Şehrin dönüşümcüleri dediğim kağıt, plastik toplayıcıları şehirde koli birakmamıslar)) küçük küçük kolilerle toplandim. Nakliyeciler biraz söylenerek üç beş taşıdılar.))

Evi temiz birakıcam diye heder etme kendini. Kiracısın ve huysuz bir ev sahibin var arkandan mutlaka konuşacak bişey bulacaktır. Allah ıslah etsin.
Amiinnn. Ev sahibinin ardımdan konuşacağı bir şeyde benim sorumluluğum gibi görünen bir şey olmasın da, dilediğini konuşsun : ) Günah dökme babından güler geçerim

Bu arada yeni eve de enerji kalır inşaAllah, çünkü her gün günlük işlerin yanısıra 1 saat kadar vakit ayırıyorum. Bir günde bitirmeye kalksam, imkânı yok bitmez : ) Bir de inşaAllah taşınınca yeni evin içinde olacağımız için, günden güne ne sorunu varsa parça parça yaparız. Bu evi arkamızda bıraktıktan sonra ise, geri dönüp müdahele imkânımız kalmayacak. Ve cidden içim rahat etmez, çünkü diğer pencereleri önceden aklayıp paklamıştım, ve onlar parladıkça bunların eskiliği göze batar hale geldi. Yani belki en başından beri hiç birine dokunmasaydım, dolayısıyla kıyaslayacak beyaz pencereler olmasaydı dikkat çekmezdi. Ama an itibari ile bu geri kalanlar beyazlatma işlemi görmediği için dikkat çekiyor ve biliyorum bu benden bilinecek : ) Bu yüzden henüz evdeyken full bakım

Bu arada kolileme ve temizlik kısmında inşaAllah benim kız yardım eder diye umud ediyorum, ki kendi odası için hiç yardım istemiyor, baştan sona kendi yapacakmış : ) Bu taşınma benim için 9. taşınma olacak ama kızım için ilk ve değişiklik için o da benim kadar heyecanlı : )

Ve inşaAllah uygun ebatlarda koli bulabiliriz, ve bol bol gazete vb. : )

Hayali bile güzel; sanki taşınmak için doğmuş gibiyim ve cidden mutlu ediyor. Ama sanki mutlu eden yeni bir ev değil de, yeni insanların iyi olacağı umudu gibi : ) Bundan bir önceki evden de üst kattaki komşunun verdiği rahatsızlıklar yüzünden çıkmıştık. Buradan umutluyduk ama maalesef insanların alnında karakter bilgileri yazmıyor. Bir umut sonraki iyi olur diyelim ama o da olmazsa, "Son durak iyi olsun". diye avunur muyuz artık, bilmiyorum ama tahminen öyle olur gibi. Ki gerçekten de esasen bundan önemlisi de yok, nice acılar sadece bununla çekilebilir oluyor

*Rabbim son durağımızı hayırlı kılsın dilerim cümleten, amiiinnn...*

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla

"Andolsun biz bu Kur’an’ı, iyice anlaşılıp öğüt alınabilmesi için kolaylaştırdık. O halde düşünüp öğüt alacak kimse yok mu?"

[Kamer Suresi 17, 22, 32 ve 40. Ayetler]