Konu Başlıkları: Tarifsiz Acımız
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10 Eylül 2024, 13:10   Mesaj No:9

Mihrinaz

Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:15
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1294
Beğenildi:12272
Beğendi:9157
Takdirleri:27860
Takdir Et:

Canan bacımın selamı var acısını paylaşan, dualarını gönderen sizlere. ( Bacı sözcüğünü forum sahalarına sokan bizzat kendisidir, biz hala kullanırız.) Ancak görüşebildik kendisiyle. Sağolsun öyle teselli etti, öyle ferahlattiki bizi, yüreğimize su serpti rahatladık hamdolsun
Ben böyle bişey görmedim. Bacım bağır çağır sizlansana biraz. Biz teselli edelim seni koyvermen lazımdı. Ben olsaydım hönküre hönküre yırtarım dağları enginlere sığmam taşardım

Sesindeki müşfiklik, halindeki tevekkül, sunnetullaha teslimiyet, içten bir sekinet, insanı korkutan sükunet...Sinana sinana bu günlere geldim, güzel bir evlat yetiştirdim emaneti aldı rabbim. cenaze değil adeta düğünüydü evladimın dedi. Gazze'de ki annelerin yanında neki çektiğim dedi ya.
Konuşurken biraz tebessümlük güldük (onu da yaptık Allah'ım😶)
Dualarınız kalbime hep sekinet oldu dedi.

Acı içinde.. ve düştüğü yeri biliyor, yakıyor elbet. Kayıplar veren insanların hızlıca hayata dönmesi için doğru tavır sergilnmeli. Taziye çabuk olmalı. Tekrar tekrar kanatip, acıya boğmak doğru değil. İyileşmek için hızlıca acının içinden geçmek gerek. Bizim coğrafya malesef taziye evinde yemek yemeden ağlayamıyor, nasıl ölmüşü öğrenmezse yasin okuyamıyor Bırakın insanların acılarını eşelemeyi. Bir çift güzel sözünüz yoksa, ağlyamıyorsaniz susun. En güzelidir.

6 aylık torunu anneannesinin şifası olsun, onunla şifalansınlar inşallah.
Allah seni, eşini dünyada doyamadığın iki evladınla cennette buluştursun inşallah..İnna lillahi ve inna ileyhi raciun...

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~