Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14 Ekim 2024, 16:03   Mesaj No:4

Mihrinaz

Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:15
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1305
Beğenildi:12385
Beğendi:9200
Takdirleri:28174
Takdir Et:

Olsun hikmetinden sual olunmaz vekillerimizin. Tabi yanlış anlamış olabilirler 100 bin TL geliri olanla, bankanın borç verdiği limit 100 bini iktidar ve vekilleri aynı sandı herhalde olsundu. Bunlar hep tasarruf. Mal mülk Allah'ın zaten. Birde; 100 bin limitli zengini kastediyormuş onu da yanlış şeyapmış aman sayın damacana pardon başkanım, o parayla zengin olunmuyor birde o limit asgari ücret alıp karta takla attıranın limiti. Olsundu halk olarak düzelttim ben
Birde;
Umera'ya
"100 kölen ve 100 cariyenin olduğunu; her birinin altın kemeri, takıları olduğunu biliyorum.
Önce o altınları topla.
Yetmezse; o zaman esnaftan para toplamana fetva veririm". diyen İmam Nevevi gibi nasihat eden ulemalarimiz olmadığından; olanda iktidarın isteğine göre sipariş fetva verdiğinden
Umerada, ulemayı takmıyor zaten...

Desti abiciğim merak ettim ama sırf merak haşa hikmetiniz sorulmaz; Şimdi kendi parası dahi olmayan borç üzerinden bir limitten vergi vermek istemeyeni Dem, Ermeni, Yunan yapmışsın. 1. si; üstlerin bu lafa çok kızacak en büyük DEMli kendileri... Eller sıkıldı, kucaklaşma havası mecliste ağzından çıkan ayağına dolanmasın aman. Size normalleşme bize yasaklar...
2. si; Sen şu millete doğrultuğun sözüm ona yaftalama lakirtilari Gazze için nutuklar atıp, oradaki katliama rağmen İsrail'le ticareti kesmeyen reelpolitik iktidarına söyleyebildin mi? boykot edebiyatı yapıp Rizede Burgerking açılışına katılan vekillerine söyleyebildin mi?

Rize AKP il başkanı fena ayar verdi bize "üç buçuk soysuz" diyerek. Hep bize hep bize. Olmuyor ama olsundu aman size ve munafikliğınıza zeval gelmesin.

Amma bead; Değil 750 bin 75 kuruşluk katkınız yok bulunduğunuz yere de memlekete de. Ama olsundu yiyin agalar siz yiyin aksırıp patlayana kadar yeyin. Yeyin yeyin de ama gerizekalı olduğunuz, hesap kitap bilmezliginizi bu kadar sergilemeyin. Olsundu Çok takılmayın arkadaşlar sıradaki gelsin bakalım ne var tasarruf tedbirlerinde. Yada bu işin içinden ne çıkacak görelim

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Konu Mihrinaz tarafından (14 Ekim 2024 Saat 19:13 ) değiştirilmiştir.