Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04 Kasım 2007, 00:08   Mesaj No:22

inzar

Medineweb Aktif Üyesi
Durumu:inzar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 68
Üyelik T.: 04 Ağustos 2007
Arkadaşları:0
Konular: 28
Beğenildi:5
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cvp: Kadın Erkek Arkadaşlığı Üzerine!..

Alıntı:
YAĞMUR Üyemizden Alıntı
Neyin ne oldugunu bilip de, seçimlerini ahlak dışı , konu komşudan gizli yaşayıp, iş islami ahlak boyuntuna gelince hemen hopp kardeşim falan diyen insanları da gördük inzar !.. Uslup aşagılık demiyorum asla ! Aksine her zaman , her şeyin akademisyenler boyutunda anlatılmasına paylaşılmasına karşıyım, aksine mahalle seviyesinde de yazılabileceği görüşündeyim, Neden hiç birşey öğrenilmesin ? Bir tek namus perdesi olayına mı taktınız yani ? Bence bu konuyu baştan sona birdaha okuyun derim..

Hayatın gerçeklerini anlatan değerli bir şair, bir şiirinde "Namus perdesi" kelimesini kullanıyor ( mehmet akif ) ama bu cümle hiç kimseye koymuyorken, bu bey akademk dille yazmadıgı , açık net , dobra oldugu için eleştiriliyor, BEN BU ELEŞTİRİYE KATILMIYORUM, GERÇEKLERİ SAVUNANLARIN ARKASINDAYIM.. USLUP HER SEVİYEDE İNSAN İÇİN FARKLI FARKLIDIR...

namus perdesi..
ne kadar güzel bir ifade değil mi.
uslup her seviyede insan için farklı farklıdır..buna katılıyorum tabiki.
anlaşılmayacam heralde.
hatamız varsa bakılmaya kusurumuza.
şunuda ifade etmeden bu konuyu kapatmak istemiyorum..
yaşadığımız ve içinde bulunduğumuz çağın farkındasınız değilmi..
bu yazılanlar bu anlatılmak istenenler bir şekilde duyuluyor, gözlerimizin önüne seriliyor..yani iç içeyiz bu kopuklukla..yada bu iğrençliklerle.
o yüzden herkes neyin ne olduğunu ve nasıl olması gerektiğini bilsede seçimleri doğrultusunda vede toplumsal kabuller doğrultusunda düşünmeden kabul edip böylesi bir yaşamı seçiyorlar..
( gençliğin durumuda ortada )..
tabiki doğruluklar anlatılacak..tabiki birileri akedemik boyutuyla bunları inceleyecek..
maddeliyecek ve kişilerin anlamaları için kendilerini değiştirmlere için yada ahlakı yaşamaları için katkıda bulunacaklar..
burada bulunan üyeleri nazara aldığım zaman bu tarz paylaşımlar şık durmadı diyorum..
hepimiz aklı başında azda olsa belirli değerleri kabullenmiş insanların..
sana saygı duyorum..
bizde enaz senin kadar toplumu ve insanların yaşamlarını gözlemleyip nasıl bir hayata sürüklendiklerini biliyor,inceliyor ve sorguluyoruz..
yinede bu şekilde anlatılamaz.anlatılmamalı..
tabiki sosyal boyutuyla geniş düşüneceğiz..analizler yapacağız.ama kardeşim bu çıplaklık,bu anlatım şekli iğreti duruyor bu camiada.