Konu Başlıkları: Görünen yerler müstesna
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16 Mayıs 2010, 23:06   Mesaj No:75

Yitiksevda

Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:
Standart RE: GÖRÜNEN YERLER MÜSTESNA

İslam dinini ve kur’anı hiç duymamış görmemiş ve kur’anı hiç okumamış bir topluma kur’anı versek ve desek ki alın size rehber bir kitap, bu rehbere göre hayatınızı yaşayın ve idame ettirin. Sizce gözleri gören aklı başında insanlar olarak hepsi günümüzde üzerinde fırtına koparılan başın örtülme emrini ya da regli halinde kadının ibadet yapamamasını ya da günümüzde yenmesi haram olan onca listeyi onlarda bizim gibi anlarlar mı? Cevabınızı biliyorum hayır anlamazlar ve başın örtülme emrini de çıkaramazlar diyorsunuz bunu duyuyor gibiyim. Cevap olarak da kur’an tek başına yetmez, eğer peygamberimizin hadisleri ya da fıkıh kitapları olmaz ise kur’an tek başına anlaşılmaz ve uygulanmaz diyeceksin. Kendim sordum kendim cevap verdim eğer böyle söylemeyecekseniz şimdiden özür dilerim sizden, bunu da peşinen söyleyeyim, çünkü günümüzde böyle söyleniyor da.

Sayın abim benim nezdimde Temel Kaynak Kur'an'dır=Sünnettir hadise gelince Kur'an'a Uygun ise elbette alırım lakin ters düşerse elimin tersi ile tereddüt etmeden iterim. Alimlere gelince emeklerine saygı adına yaşamış oldukları asırlar ve şartları gözönünde bulundurarak onların Kur'an=Sünnet'ten anladıkları tüm hakikatleri benimserim eğer Kur'an süzgecinden geçmeyecek fikirleri ve söylemleri var ise elerim ama toptancı değilim aklederek Kur'an ve sünneti bir birinden ayırmadan hedefime odaklanırım sizin ile belki anlaşamadığım bir iki husustan biri Başörtüsüdür ben ve benim gibi Kur'an'ı anlayanlar bu emre şüphesiz inanırlar ama ve bu görüşü 14 asırdır redddeden çıkmamıştır bu hususta hiç bir şüphe görmüyorum ve siz öyle anlamak istiyorsanız o sizin anlayışınızdır Kur'an'ın değildir saygılarımla En emin Olan Allah'a emanet olun...