Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GÜNCEL.::. > Üyelerimizin Tanışma Bölümü > Ayın Üyesi

Konu Kimliği: Konu Sahibi Kara Kartal,Açılış Tarihi:  20 Temmuz 2024 (12:46), Konuya Son Cevap : 20 Ağustos 2024 (08:57). Konuya 100 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı228Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Konu Kapatılmıştır

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 23 Temmuz 2024, 19:06   Mesaj No:41
Medineweb Üyesi
Vasat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Vasat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 62825
Üyelik T.: 12 Ekim 2023
Arkadaşları:0
Memleket:Ankara
Konular: 4
Beğenildi:304
Beğendi:416
Takdirleri:4220
Takdir Et:

Alıntı:
su damlası Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Çok teşekkür ederim içten cevablar için ..
Her satır huzur veriyor,Rabbim razı olsun..

Bende dumanı üzerinde tadını şimdilik bilemicem fırından yeni çıkmış sıcak sıcak kek ikram edeyim ..
Çaylarda kara kartaldan Eğer getirirse bir dilim ikram var ,yoksa bilmem artık .
Yüreğim dayanmaz yine ,hadi tüm forma yeter inşaAllah..
Afiyet ola....

Elinize sağlık, görüntü maşaAllah muhteşem, tadının öyle olduğuna hiç şüphem yok : ) Allah bereket versin, cümleten tüm foruma afiyetler olsun : )

Bu arada rica ederim ve duanız için amin ecmain diyorum : ) Başka soru varsa alabilirim, zihin egzersizi oluyor bana da ne güzel : )
su damlası beğendi.

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla

"Andolsun biz bu Kur’an’ı, iyice anlaşılıp öğüt alınabilmesi için kolaylaştırdık. O halde düşünüp öğüt alacak kimse yok mu?"

[Kamer Suresi 17, 22, 32 ve 40. Ayetler]

Alt 23 Temmuz 2024, 23:03   Mesaj No:42
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:8
Konular: 339
Beğenildi:1278
Beğendi:414
Takdirleri:9151
Takdir Et:

Alıntı:
Vasat Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Baba tarafı Karadeniz ama ben Kocaeli doğumluyum. 4,5 yaşımdan 18 yaşıma kadar ailece İstanbul'da ikamet ettik, bu açıdan kendimi İstanbullu gibi hissediyorum ama değilim tabi : )

Eşim Ankaralı ve evlendiğimizden bu yana burada yaşıyorum. Ama onca yıl alıştığım söylenemez, Kocaeli/İstanbul hala tarafımca özleniyor : )
kara kartal sizi başeditör lazhoca mihrinaza benzetmişti.çocuğun iç güdüleri sağlammış.)
lazların evrensel özelliklerini anamdan ve başeditörümüzden biliyorum.
ellerine aldıkları kitabın önsözünü okurken son sözünü merak ederler.
hızlı konuşurlar hızlı yaşarlar hızlı düşünürler hızlı alınırlar.hız onların evrensel değişmez şaşmaz fıtratları.)

siz devam edin hocam toz duman biraz dağılsın sorularımız gelecektir.

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.

Konu Medine-web tarafından (23 Temmuz 2024 Saat 23:13 ) değiştirilmiştir.
Alt 24 Temmuz 2024, 00:04   Mesaj No:43
Medineweb Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
Medine-web Üyemizden Alıntı Mesajı göster
kara kartal sizi başeditör lazhoca mihrinaza benzetmişti.çocuğun iç güdüleri sağlammış.)
hızlı konuşurlar hızlı yaşarlar hızlı düşünürler hızlı alınırlar.hız onların evrensel değişmez şaşmaz fıtratları.)

Lazların genel özelliği buysa, dünyayı bizler kurtarabiliriz demektir : ) Çok iş var yapılacak ve tam olarak böyle kişilere ihtiyaç var. Ama alınganlık hariç olsun, bununla grup çalışmaları yürümez : )

Tabi bir de aynı işlere gönül vermek gerek. Laz olsun veya olmasın: İnsan neye ilgi duyuyorsa tüm enerjisini o yöne akıtıyor, kalan konulara enerji ve zaman kalmıyor.

İstisnasız her insan her gün bir şeylerle yoğun şekilde uğraşıyor yani. Ama neyle ve ne düzeyde, sorun orada... Ve çözüm: birlik halinde, hak olan için, dayanışmalı şekilde çalışmakta. Bu birlik nasıl olacak bilmiyorum ama "birlik olmazsa çözüm olmayacağından" eminim.

Rabbim nasip etsin diyeyim; parça parça amellerimizi bir bütünün hayrına kılsın, ümmeti eskiden olduğu gibi kardeş kılsın, aminnn...
su damlası beğendi.

"Andolsun biz bu Kur’an’ı, iyice anlaşılıp öğüt alınabilmesi için kolaylaştırdık. O halde düşünüp öğüt alacak kimse yok mu?"

Alt 24 Temmuz 2024, 11:34   Mesaj No:44
Medineweb EDİTÖRÜ
Kara Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Kara Kartal isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 59105
Üyelik T.: 03 Şubat 2018
Arkadaşları:2
Konular: 462
Beğenildi:3537
Beğendi:4128
Takdirleri:27764
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
Medine-web Üyemizden Alıntı Mesajı göster

Abi bu kadarını bilmiyodum bak iyi benzetmisimbaşkanımızın hızı ile misafirin alınganlık hızı coğrafyadan onu anladım benimde dedemin dedesi köyünden mi geçtiki üstüme alınma seviyem laz hızı kadar

Vasat benim sorum güncel bi soru; meclis sokak köpekleri düzenlemesi yapıyor. 4 milyon başıboş köpek var ve çok saldırganlar artık önü alınamıyor. En son duymusundur 10 yaşındaki kızını köpeklerin parçaladığı bi anne mecliste konuştu. Şov yapmakla suçlandı, akp yandaşı, katil erdogan köpek değil daha neler neler? Sen ne düşünüyorsun bu yasa, konu hakkında?

Eminim çok güzel fikirlerin vardır paylasmani isterim
su damlası ve Vasat beğendiler.
Alt 24 Temmuz 2024, 12:14   Mesaj No:45
Medineweb Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
Kara Kartal Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Abi bu kadarını bilmiyodum bak iyi benzetmisimbaşkanımızın hızı ile misafirin alınganlık hızı coğrafyadan onu anladım benimde dedemin dedesi köyünden mi geçtiki üstüme alınma seviyem laz hızı kadar

Vasat benim sorum güncel bi soru; meclis sokak köpekleri düzenlemesi yapıyor. 4 milyon başıboş köpek var ve çok saldırganlar artık önü alınamıyor. En son duymusundur 10 yaşındaki kızını köpeklerin parçaladığı bi anne mecliste konuştu. Şov yapmakla suçlandı, akp yandaşı, katil erdogan köpek değil daha neler neler? Sen ne düşünüyorsun bu yasa, konu hakkında?

Eminim çok güzel fikirlerin vardır paylasmani isterim
Evet, ilk benzettiğinizde henüz ortada alınganlık ve coğrafya durumum olmadığı halde iyi benzetme olmuş : )

Başıboş köpeklerle ilgili son durum nedir bilmiyorum, çünkü genel olarak akıl sağlığımı koruma adına haber izlemeyi bırakmış biriyim. Sadece bu konu değil, genel olarak ülkede olup biten birçok şey akıl durdurucu; aklı olanlar için gözün görüp de gönlün katlanacağı cinsten değil. Birlik olup tepki koymak gerek ama başlar ağrır diye anlamaktan bile kaçınılıyor, anlayan bile susmayı tercih ediyor. Hal böyleyken, sıradan bir ev hanımı olan ben de, bir süre mücadele ardınca akıl sağlığımı koruma adına bu hale evrildim. Yani umud edilen o birlik gerekmeden (ki insanlar tepki koymaya korkuyor, haliyle o birlik şu an için bir hayal) tek başıma yapabileceğim konulara yöneldim.

Kısaca gündemden arkadaşlarım, takip ettiğim forumlar veya sosyal medya hesapları paylaşır ve denk gelirsem anca öyle haberdar olabiliyorum, ki bu haberden de şu an sizin vesilenizle haberim oldu.

Ancak yine de konuya yabancı değilim, bundan 2 yıl önce gündemim olan bir konuydu ve o dönem twitter'da aktiftim ve tam olarak bu konuya odaklı bir hesabın takipçisi ve destekçisiydim. Şu an baktım, sayfa hala duruyor. Link paylaşmıyorum çünkü iç acıtan görsellere sahip ama merak eden bakabilir. Sayfa adı: Başıboş Köpek Sorunu - Stray Dog Problem, kullanıcı adı: @KopekSorunu

Benim görüşüme gelirsek, özetle:

Afrikayı bilirsiniz, aslanlar kaplanlar yurdu ve oranın mekân sahibi bu hayvanlar. Vahşi doğa vahşi hayvanlarındır. Ve bir insan, tutup onların arasına girerse ve vahşi bir hayvan tarafından öldürülürse burada kimse o hayvanı suçlamaz. Çünkü mekân onların, davetsiz misafir olan ise insan.

Aynı durumu insanların şehir hayatını düşünerek değerlendirirsek de, burada mekân bizim. Gerek aslan kaplan, gerek köpek olsun fark etmez: ev ve söz sahibi burada insandır. Davetsiz misafir olanlar ise bu konuda köpekler.

İnsan hayatının tehlikede olduğu bir durumda, herhangi bir hayvanın hayatının öncelik hakkı yoktur. Dinimizde de köpeklerin öldürülebileceği ile ilgili hadisler malumdur ve ben de bunlara itikad ediyorum.

Köpekler arasından seçim yapmak gerekirse de:

Sokak aralarında gördüğümüz tekil ve küçük sevimli ırklara dokunulmayabilir. Ancak sürüleştikleri görüldüğünde bunlara da müdahele edilmelidir.

Kangal gibi büyük köpeklerin ise hiçbir şekilde sokaklarda görülmemesi gerekir.

İmkân varsa sahiplendirme, köpek barınaklarında barındırma veya son çözüm uyutulmaya mantıklı bakıyorum bu yüzden. Ve kısırlaştırma olduğu takdirde üreyemeyen köpeklerin sayıca giderek azalacağı düşünülürse "barınaklarda bakamıyoruz" diye bir sorunun olacağını da düşünmüyorum. Her şeyden vergi alınıyor ve belediyeler isterse atık yiyecekleri o hayvanlar için toplamayı da becerebilir, gönüllüler ise halihazırda her şeyi yapmaya hazır, yeter ki imkânlar sunulsun.

Yani istenirse o hayvanların canına dokunmadan bile bu iş yönetilebilir, ama istenirse. Ama istiyorlar mı? İşte sorun sadece orada.

Son olarak: Ateş düştüğü yeri yakarmış. Bu "köpeklere dokunmayın" diyenlerin yaygarası, bir köpek kendisinin veya bir sevdiğinin paçasına yapışıncaya kadardır. O yüzden onları zerre kadar kaale almıyorum.
su damlası ve Kara Kartal beğendiler.

Konu Vasat tarafından (24 Temmuz 2024 Saat 12:16 ) değiştirilmiştir.
Alt 24 Temmuz 2024, 12:39   Mesaj No:46
Medineweb EDİTÖRÜ
su damlası - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: su damlası isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 13055
Üyelik T.: 18 Aralık 2010
Arkadaşları:18
Memleket:sivas
Konular: 696
Beğenildi:8444
Beğendi:9814
Takdirleri:27689
Takdir Et:

Alıntı:
Son olarak: Ateş düştüğü yeri yakarmış. Bu "köpeklere dokunmayın" diyenlerin yaygarası, bir köpek kendisinin veya bir sevdiğinin paçasına yapışıncaya kadardır. O yüzden onları zerre kadar kaale almıyorum.
Katılıyorum bu konuda size,kendi canından biri olunca o zaman hayvan sever,hayvan sevmez oluyo nedense ..
Bakda da gör can ,nasıl yanıyo..Bütün hayvanları severim ,ama karşıdan elimden geldiğince bir kova su ,yiyecekte bırakırım..Rabbim merhatimi yüreğimden almasın..
Teşekkürler cvb lar için...
Vasat beğendi.

"Bir yαrım αklın kuyusundα öbür yαrım αşkın kuytusundα...
Cennet ve cehennem αrαsındα.Ucu sırαttαn geçen bir uçurum kenαrındα...
Â'râftα.....
Ârâfın dα αrαsındα...Ar ve αf yαrαsındα..."
Alt 24 Temmuz 2024, 12:58   Mesaj No:47
Medineweb Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
su damlası Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Katılıyorum bu konuda size,kendi canından biri olunca o zaman hayvan sever,hayvan sevmez oluyo nedense ..
Bakda da gör can ,nasıl yanıyo..Bütün hayvanları severim ,ama karşıdan elimden geldiğince bir kova su ,yiyecekte bırakırım..Rabbim merhatimi yüreğimden almasın..
Teşekkürler cvb lar için...
Amin ecmain, aynı düşüncelerdeyiz tamamen.

Rica ederim bu arada
su damlası ve Kara Kartal beğendiler.

Alt 24 Temmuz 2024, 19:04   Mesaj No:48
Medineweb EDİTÖRÜ
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Teşekkürler verdiğin cevap için sokak köpekleri konusunda farklı güzel bakış açın var. Malesef ülke haberlerden izlencek gibi deil yaşanacak gibide deil napcan memleket işte

Arkadaşlar aşure ayındayız misafire ve tüm foruma aşure dağıtacak zenginimiz yokmu yüzüne bakmadığımız kuru fasulye nohut bile bize bakmıyor artık Aşure ayı gibi künefe ayı baklava ayı olsa komşular onlarıda dağıtsa ekonomik krizle birlikte aşurenin sevabı azaldı kuru fasulye nohut şeker var millete ne dicez malzemesi az olunca sevabı azalmaz herhalde
su damlası ve Vasat beğendiler.
Alt 24 Temmuz 2024, 20:01   Mesaj No:49
Medineweb Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
Kara Kartal Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Teşekkürler verdiğin cevap için sokak köpekleri konusunda farklı güzel bakış açın var. Malesef ülke haberlerden izlencek gibi deil yaşanacak gibide deil napcan memleket işte

Arkadaşlar aşure ayındayız misafire ve tüm foruma aşure dağıtacak zenginimiz yokmu yüzüne bakmadığımız kuru fasulye nohut bile bize bakmıyor artık Aşure ayı gibi künefe ayı baklava ayı olsa komşular onlarıda dağıtsa ekonomik krizle birlikte aşurenin sevabı azaldı kuru fasulye nohut şeker var millete ne dicez malzemesi az olunca sevabı azalmaz herhalde
Üstüne bol tarçınla sütlaç veya ev yapımı puding favorimdir, bütçeye uygun ve yeterince lezzetli : )

Rica ederim bu arada, ve Rabbim ülkemiz yönetiminde mantığın hakim olduğu günleri görmeyi nasip etsin dilerim. (Biz veya sonraki nesiller için; artık ne zaman kısmet olursa)

Alt 26 Temmuz 2024, 17:38   Mesaj No:50
Medineweb EDİTÖRÜ
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Çok dinlendin Vasat yeni misafir soruları sorayım sana

*Hacc veya umre yaptın mı? gitttin yada gitmedin duygularını paylaşır mısın?
*Günde kaç sayfa kuran okursunuz
*Tv izliyormusunuz sizce ne gibi fayda ve zararları vardır
*İnternetin fayda ve zararlarını sayabilirmisiniz?
*İslam ümmetinin en önemli sorunu sizce nedir?
*En sevdiğiniz alim..
*Forumda en sevdiğiniz kategori hangisidir
*Ezberinizde kaç sure var
*En çok sinirlendiğiniz şey nedir?
Vasat beğendi.

Konuyu Toplam 20 Kişi okuyor. (0 Üye ve 20 Misafir)