Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > MultiMedya-İzleme Vb > Gündem/ Manşetler

Konu Kimliği: Konu Sahibi Kara Kartal,Açılış Tarihi:  Dün (19:24), Konuya Son Cevap : Bugün (09:01). Konuya 2 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı3Kez Beğenildi
  • 1 Beğenilen Kara Kartal
  • 1 Beğenilen Kara Kartal
  • 1 Beğenilen Mihrinaz
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt Dün, 19:24   Mesaj No:1
Medineweb EDİTÖRÜ
Kara Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Kara Kartal isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 59105
Üyelik T.: 03 Şubat 2018
Arkadaşları:2
Konular: 477
Beğenildi:3675
Beğendi:4289
Takdirleri:26058
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Bu sözleri muhalefet söylemedi valla Bahçeli söyledi

Bu sözleri muhalefet söylemedi valla Bahçeli söyledi

Öcalan İmralı’dan alınsın, DEM’in grup kürsüsünden hitap etsin, silahların susmasını, teröre son verilmesini istesin.”

“Ayrıca ‘umut hakkı’ yönteminden yararlanarak Öcalan’a tecrit uygulaması da sona erebilir.”

Bu çağrı Bahçeli’ye ait. Bahçeli Cumhur İttifakı ortağı. DEM’lilerle el sıkma işini de o başlattı.

Çözüm sürecinde en çetin muhalefeti Bahçeli yapmıştı, o günler Erdoğan’a Öcalan’ı asması için yağlı urgan atıldığı günlerdi, bugün ise “Öcalan gelsin Meclis’te konuşsun” gibi radikal bir çıkışı Erdoğan üstlenmek istememiş, kestaneleri ateşten alma görevine Bahçeli soyundurulmuş olabilir mi?

Bahçeli’nin çıkışındaki “Öcalan açılımı” bir süredir “Tecrit kalksın” kampanyası yürüten DEM’lileri heyecanlandırdı.

Ancak Bahçeli, Öcalan’a bonkör bir açılımda bulunurken “Edirne ve Kandil’i dışlayan” kayıtlar düştü. Belli ki İmralı’dan bahsederken bir “Edirne takıntısı” dolaşıyor İttifak’ın dünyasında… Daha önce de Erdoğan Demirtaş’ın mahalli seçimlerdekii rolünü eleştirirken “Edirne İmralı’ya hesap verecek” ifadesini kullanmıştı. Nasıl bir hesaptı, nasıl edinilmişti bu İmralı hesabı Erdoğan tarafından, soru olarak kalmıştı.
a.t
Babacan, partisinin kongresi sonrası yeni yönetimle yaptığı ilk toplantıda, ülkenin geleceği için önemli mesajlar verdi. Türkiye’nin eski siyasi yaralarla ilerleyip ilerlemeyeceği ya da yeni bir yol seçip seçmeyeceği konusunda karar verilmesi gerektiğini dile getiren Babacan, şu ifadeleri kullandı:

'TÜRKİYE YENİ BİR YOL AYRIMINDA'
“Türkiye yeni bir yol ayrımıyla karşı karşıya. Önümüzde iki seçenek var: Ya eski sorunlarla, eski siyasetin açmış olduğu yaralarla devam edeceğiz ya da Cumhuriyet’in 102. yılında kendimize yeni bir yol seçeceğiz. Eski meselelerle enerjimizi tüketmek yerine, akla ve sağduyuya güvenerek yeni bir Türkiye için çalışmalıyız. Geleceğe, özgüvenle bakmalı ve yarınlar için sağlam adımlar atmalıyız.”

Babacan, 1 Ekim’den bu yana yapılanların ve söylenenlerin bir samimiyet testinden geçmediğini savundu. İktidarın taktiksel bir oyun içinde olabileceğine işaret ederek, Bahçeli’nin açıklamalarının arkasında ciddi bir strateji olup olmadığını sorguladı. Bu kadar büyük U dönüşlerinin güven zedelediğini belirten Babacan, şunları kaydetti:

'ERDOĞAN, ORTAĞININ SÖZLERİNE AÇIKLIK GETİRMELİ'
“İktidarın yaptığı, Meclis’te sadece 360 veya 400 sayısını yakalamaya yönelik bir taktik midir bilmiyoruz. Bahçeli’nin sözlerinin ardında devlet kurumlarının çalıştığı bir strateji var mı, bilmiyoruz. Ve güvenmiyoruz. Eğer çözüm için samimi bir çaba varsa, toplumun sinir uçlarına dokunarak bu yapılamaz. Madem çözüm yeri Meclis’tir, Cumhur İttifakı gelip Bahçeli’nin ne kastettiğini açıklamalıdır. Sayın Erdoğan, ortağının sözlerine açıklık getirmelidir.”

Babacan, terörle mücadelede kapsamlı bir yaklaşım gerektiğini de vurguladı. Silahlı mücadelenin önemli olduğunu ancak tek başına yeterli olmadığını ifade eden Babacan, terörle mücadelede siyasi çözümlerin de devreye alınması gerektiğini şu sözlerle dile getirdi:

'SİLAHLA MÜCADELE YETERLİ DEĞİL'
“Silahlı bir örgütle mücadele, mutlaka silahlı güçlerle yapılır. Ancak yalnızca silahla olmaz. Örgütün varlığını ortadan kaldırmak için kapsamlı bir strateji gerekir. Bunca yıl boyunca hep ilkelerimizle ve siyasi ahlakımızla hareket ettik. İnanmadığımız hiçbir şeyi söylemedik, bugün söylediğimizi yarın inkâr etmedik.”
su damlası beğendi.

Konu Sahibi Kara Kartal 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Bu sözleri muhalefet söylemedi valla Bahçeli... Gündem/ Manşetler Mihrinaz 2 21 24 Ekim 2024 19:24
Tusaşa terör saldırısı 5 şehit, 1'i ağır 19 yaralı Gündem/ Manşetler Mihrinaz 3 22 23 Ekim 2024 22:51
Robotlarla başımız derttemi sizce? Hafta'nın Konusu Esma_Nur 8 174 15 Ekim 2024 17:28
Hizbullah İsrail'i vurdu Gündem/ Manşetler Mihrinaz 3 65 13 Ekim 2024 22:04
Kredi kartı limitinden vatan hainliğine giden yol Gündem/ Manşetler Kara Kartal 8 127 13 Ekim 2024 22:00

Alt Dün, 19:26   Mesaj No:2
Medineweb EDİTÖRÜ
Kara Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Kara Kartal isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 59105
Üyelik T.: 03 Şubat 2018
Arkadaşları:2
Konular: 477
Beğenildi:3675
Beğendi:4289
Takdirleri:26058
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Başkanım kesinlikle bi açıklama getirmeli kafamız fena çorba oldu. Bu kulaklar neler duydu şimdi neler duyuyor
su damlası beğendi.
Alt Bugün, 09:01   Mesaj No:3
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:15
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1307
Beğenildi:12402
Beğendi:9209
Takdirleri:28274
Takdir Et:

Yalnız ekonomiden hukuka siyaset, eğitim, sağlık, gıda, üretim, tüketim, güvenlik her alanda çözümsüzlükler ülkesi olduk, bize bir çözüm süreci gerekiyor

Ülke olarak mide bulantısı, baş dönmesi, kusma, anksiyete şikayetleri artmış meğer sebep Bahçeli'nin bu çıkışları imiş Evet muhalefet şu sözleri sarf etse ters kelepçe içeri alındıydı. Evinizin içinde dahi söylemenin yasak olduğu sözleri duyduk. Öncesi sonrası anlatmaya gerek bile yok. Midemiz hala bulanmaya devam ediyor lakin siyasilerin mide Asya kıtası hafıza alzheimer.

Çözümse çözüm çözsünler artık. Bunca zaman niye durdunuz, çözüme niye çomak soktunuz?dicem geçmiş zaman olacak.. Nasılsa çözmeye de sorun oluşturmaya da kendileri karar veriyorlar. İki yüzlü rezil siyasetleri tam olarak şöyle; Apo ipini elinde tut, istediğin zaman gevşet, istediğin zaman sık baktın boğuluyor biraz gevşet sakın ölmesine de çözülmesine de izin verme Her zamanki gibi izleyelim görelim neyi ne kadar çözmekten bahsediyor, kimleri kapsıyor, nereye varıyor? Bahçeli'nin yakın hafizamizdaki bıçak gibi keskin sözleri ile bugünkü sözlerini midemiz bulana bulana izleyelim, görelim. Bütün iymserligimizle iyi olur inşallah diyelim
Kara Kartal beğendi.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Konuyu Toplam 6 Kişi okuyor. (2 Üye ve 4 Misafir)
Kara Kartal, Esma_Nur