Konu Başlıkları: Hanımımı Sevemedim
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04 Mart 2021, 19:42   Mesaj No:45

Filistin

Medineweb Aktif Üyesi
Filistin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Filistin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 680
Üyelik T.: 25 Aralık 2007
Arkadaşları:1
Konular: 19
Beğenildi:273
Beğendi:500
Takdirleri:2691
Takdir Et:

Alıntı:
Mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Sevgili Filistin soruyu tersten okutup ince bir zeka ile konuya takla attırdin.)) Konu sahibinin buna cevabı ne olurdu acaba?

Kuranin en kapsamlı ayeti, sosyal içeriklerinin bizzatihi önemli olduğu adalet ve ihsanla gelmişsin. Eşitlik mi denge mi? Bazen fedakarlık adaletten de üstün bir erdem olabilir mi? Toplumsal hayatta hangisi daha onceliklidir?

Adaleti eşitlik; ihsanı alabildigince fedakarlık, ödün verme yıpranma eldekine tahammül sabır diye algılayan bir kadın böylesi bir profilden hayatta şikayetçi olamaz. Kadın iknadir buna herşeyden önce.

Heleki böyle bir şikayette bulunacak olsun ;

İckisi yok,kumar yok şükür de otur. Hem adamı adam edecek olan kadındır kadın.Her kadın heykeltraş ve marangoz olarak doğduğu için kütük, mermer, beton hepsini traslasin yontsun dursun kimin umuru.Zaten ebesi neneside öyleydi. Kaçınılmaz gerçeği yani.

2.Fıtrat devreye giriyor. Kadını fizik ve cazibe merkezi gören adam için bakımsız eş sevmeme sebebi iken
Erkegi güç, güven merkezi gören kadın için o sevimsizlikler,kabalıklar katlanma sebebi. Bu yüzden kadının horlayan homurdayan organizma olarak yaşayan bi adamla sorunu yok) Horlayan bi kadın ise boşanma sebebidir.)
Kadın bağlanma, dayanma, güven; adam bakımli kadın, karnım doysun derdinde
Her durumda adamda meymenet olmasada kusurlu, kendini beğendiremediyse de kusurlu.

Ama bitti o devirler. Çatık kaşlı O adamlar pembe terlik giyiyorlar, iş yerlerinde mesailerinin çoğunu bebeklerinin kakasının rengini konuşarak geçiriyorlar. Anaları horultulu gürtülü kocalara tahammül ediyor babaları yatalak anama baksın diye evleniyorlardı. Şimdi evlat Mars'tan huzurevi rezerve ettiriyor. Gözüm görmesin yani.

Ey ricaller nisalardan sizlere mesaj var
>>>>Karalar bağlayan cümlelerin kaderimiz değildir çünkü yok öyle bir yağma
>>>>Herkes görevini ve haddini bilmeli.

>>>>Ben ezelden beridir hür yaşadım hür yaşarım adlı istiklal ve istikbal marşım var.>>

>>>>Bir adım iyi ol beş adım iyileşiriz. Bir adım kötü ol kafanın tam ortasına>>

>>>>Can dersen Kurban oluruz. Cin dersen isyan var

>>>>Dediklerimiz kafanıza yattı ise buyur>>

>>>>Dediklerimiz kafanıza yatmadı ise topunuzu >>