Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18 Ocak 2024, 19:37   Mesaj No:4

Medine-web

Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1173
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:

Hocam zulfuyare dokunan bir serzeniş olmuş ve kesinlikle yabana atılmaz sanalda profilleştirilesi reelde kişiliğe oturtulası bir çalışma...
zulfiyare ne olursa olsun acıtsa da tehlike arzetse de gerçeği dile getirebilmektir.hem nalına hem mıhına ise gerçeği kamuflaj ederek tabiri cazise ne şiş yansın ne kebab hakla batıl arası bocalamak...hakkı sahipleniyormuş gibi ama haksızlığıda gücendirmemek...

Müminin tarifine gelince özgüvenlı ve karşıya güvenirlik selamet hıssetirmektir."Müminler Müminlerin dostudur" ayetinin açılımı yani...tebessüm sadakadır hadisi şerifin bir başka açılımıdır. güvenli olmak güvenilir olmak...karşıya ben müminim zararsızım ya hayr konuşurum ya susarım.faydam mümkünse dokunacak zararım ben muminken mümkün değil ilanıdır...

Muhatabımız veya biz derdimiz sıkıntımız ne olursa olsun içimize gömüp karşıya toksit enerjimizi enjekte etmemeyı başarabiliyorsak eminim ki we ruhamau beynehum ayeti bize nazıl olmuş demektir.Kardeşimizi maddi manevi buhranlardan bir tebessüm,bir yetimin başını okşayabilmek,bir daralmışa üç beş inşirah üreten cümle kurabilmek,defterimiz dürüldüğü zaman arkamızdan bir dost bir mümin bir şefkat kaybettim dedirtip ardından rahmetle anılmak cümlesine dahil olmak umuduyla inşaallah...

Rabbim cümlemizi başaranlardan eylesin.Sizden de razı olsun İnşaallah...

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.